بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مخزن آب آشینا (Ashina Reservoir)

اشتراک‌گذاری

انبار آب آشینا

Ashina Reservoir

مخزن آب آشینا (Ashina Reservoir) Sekiro: Shadows Die Twice

افراد حاضر

اولین بازدید:

بازدید مجدد:

  • جینزامائمون کومانو

باس‌ها

اولین بازدید:

بازدید مجدد:

آیتم‌ها

تجهیزات و ارتقاها:

اولین بازدید:

بازدید مجدد:

  • Gyoubu's Broken Horn
  • ۲× Prayer Bead
  • ۳× Scrap Iron
  • ۲× Scrap Magnetite
  • ۱× Fulminated Mercury

آیتم‌های کلیدی

اولین بازدید:

  • نامه‌ی تزئینی

بازدید مجدد:

  • Gatehouse Key

مخزن آب آشینا (Ashina Reservoir) مکانی در Sekiro: Shadows Die Twice است.  اینجا مکان آغازین بازی است که بعد از مقدمه نمایش داده می‌شود و به عنوان بخش آموزشی برای یادگیری مکانیزم‌های پایه بازی عمل می‌کند.

راهنمای مرحله Ashina Reservoir

در شروع بازی میزان سلامتی سکیرو بسیار پایین است با این حال جای نگرانی وجود ندارد و فعلا نیازی به مبارزه نیست. نامه‌ای که توسط زنی به پایین انداخته شده را بردارید و با یک پرش دوتایی روی دیوار از محلی که هستید بیرون آیید. به جلو پیشروی کنید و به وسیله‌ی دکمه نمایش داده شده روی تصویر به دیوار چسبیده و از لبه‌ای عبور کنید. پس از گذر از لبه دوباره دکمه مذکور را فشار دهید تا دیوار را رها کنید. حالا زمان مخفی‌کاری است.

شما هیچ سلاحی ندارید و باید به طور مخفیانه از نگهبانان عبور کنید. شما همچنین قادرید در موقعی صحبت‌های دشمنان را بشنوید. با دکمه‌ی مربوط به نشستن وارد علف‌ها شوید و به تدریج پیشروی کنید. از انتهای سبزه‌ها به زیر بنای واقع در محل بروید. اینجا برای اولین بار شما قادر به استراق سمع (Eavesdrop) هستید و می‌توانید به گفتگوی دشمنان گوش دهید.

راهنمای بازی sekiro shadows die twice

در ادامه از طرف دیگر بنا بیرون آیید. حالا نحوه‌ی آویزان شدن از لبه‌ها به شما آموزش داده می‌شود. به وسیله دکمه‌های نمایش داده شده از لبه عبور کنید. لبه‌ها را می‌توانید از رنگ سفید روی آن‌ها تشخیص دهید.

دریافت شمشیر و آیتم سلامتی

با پیشروی مسیر شما در نهایت به برجی خواهید رسید و از طریق یک روزنه وارد آن خواهید شد. در این جا شما برای اولین بار با کورو، وراث الهی دیدار خواهید کرد. این ارباب جوان به سکیرو یک شمشیر کاتانا به نام کوسابیمارو را خواهد داد. وقتی شما با او صحبت کنید، او به مجروحیت سکیرو اشاره خواهد کرد و یک کدوی التیام‌بخش (Healing Gourd) به او خواهد داد. شما با این کدو قادرید مقداری از سلامتی خود را بازیابی کنید و این کدو هر بار با رسیدن به یک بت مجسمه‌ساز (Sculptor’s Idol) دوباره قابل استفاده است.

کورو به یک گذرگاه مخفی در زیر پل اشاره می‌کند و شما باید این گذرگاه را برای فراری دادن ارباب جوان پیدا کنید. پس از آن نحوه‌ی استفاده از آیتم‌های سریع به شما آموزش داده می‌شود. شما از طریق منوی بازی قادرید چند تا از این آیتم‌ها را برای استفاده‌ی سریع به جایگاه‌های تعیین شده اضافه کنید، به این ترتیب شما تنها با چند دکمه می‌توانید از آیتم مورد نظر استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود آیتم‌های غیر ضروری را برای استفاده‌ی سریع اضافه نکنید چرا که ممکن است در میان نبرد به طور سهوی از آن‌ها استفاده کنید.

راهنمای کامل بازی sekiro shadows die twice

قبل از خارج شدن از برج به طبقه بالا بروید و یک آیتم سریع Pellet را به دست آورید. این آیتم به تدریج مقداری از سلامتی شما را بازیابی می‌کند.

با خروج از برج و رویارویی با اولین دشمنان، مفاهیم Deathblows (ضربات مرگبار) و Posture (استقرار) به شما آموزش داده می‌شود. شما همچنین به وسیله‌ی دکمه‌ای قادر به قفل کردن دوربین روی یک دشمن هستید که در نبردها بسیار حیاتی است. بازیکن در این مقطع با نحوه‌ی دفع کردن (Deflecting) ضربات دشمن آشنا می‌شود و با این آموزش‌ها باید از چند دشمن گذر کند. همچنین در این بخش امکان کشتن دشمنان به طور مخفیانه نیز محیا است.

اولین رویارویی با یک نیمه باس

شما اولین تقابل را با یک نیمه باس به نام فرمانده شیگنوری یامائوچی را خواهید داشت. در این مبارزه شما نحوه انجام ضربه متقابل را آموزش خواهید دید، به این صورت که ابتدا ضربه حریف را دفع کنید و سپس یک ضربه متقابل به او وارد کنید. با این حال شما می‌توانید به هر روشی استقرار این باس را از بین ببرید و در انتها یک ضربه مرگبار را به او وارد کنید، یا حتی می‌توانید از دست او فرار کنید. گفتنی است که تعداد ضربات مرگبار مورد نیاز برای از بین بردن باس در گوشه‌ی تصویر و با دایره‌های قرمز رنگ قابل مشاهده است.

برای تقابل با این باس و سایر باس‌ها این نکته‌ی مهم را به یاد داشته باشید که با نگه داشتن دکمه‌ی بلاک استقرار شما بازیابی می‌شود و اگر استقرار شما از بین برود شما آسیب‌پذیر خواهید شد. بعد از شکست دادن این دشمن شما یک آیتم Pellet دریافت خواهید کرد و می‌توانید پیشروی کنید.

دری که نیمه باس جلوی آن ایستاده بود بسته است و می‌بایست از سمت راست آن راه خود را پیش بگیرید. در این مسیر یک آیتم Fistful of Ash را می‌توانید بردارید که این آیتم دشمنان را برای مدتی نابینا می‌کند. کمی جلوتر شما به یک پل خواهید رسید که با یک پرش دیواری می‌توانید خود را به زیر پل برسانید. در زیر پل شما با اولین دشمن کلاه-حصیری روبرو خواهید شد، آن‌ها از یک حمله‌ی گرفتنی قدرتمند بهره می‌برند. پس از شکست دادن این دشمن خود را از لبه‌ای آویزان کنید و در جایگاه مناسب خود را رها کنید. یک آیتم Pellet را بردارید و پیشروی کنید، شما کمی بعد به مقصد خواهید رسید و گذرگاه مخفی را پیدا خواهید کرد.

رویارویی با اولین باس، گنیچیرو آشینا

راهنمای بازی sekiro shadows die twice

سکیرو به همراه کورو وارد یک مکان با منظره‌ای زیبا خواهند شد که اولین باس بازی یعنی گنیچیرو آشینا در آن جا حاضر است. در تقابل با این باس تمام تلاش خود را بکنید اما بدانید که در انتهای این مبارزه گنیچیرو پیروز میدان است.

مکان بعدی:
حومه آشینا (Ashina Outskirts)

راهنمای Ashina Reservoir - بازدید مجدد

بازیکنان بعد از دسترسی به قلعه آشینا می‌توانند دوباره از Ashina Reservoir بازدید کنند. دو راه برای دسترسی به این ناحیه وجود دارد که پیشنهاد می‌شود قبل از دسترسی به آن آیتم Gatehouse Key را به دست آورده باشید.

به دست آوردن Gatehouse Key

برای به دست آوردن کلید گیت‌هاوس از بت قلعه آشینا خود را به پلی که دشمنانی روی آن حضور دارند برسانید. به صحبت‌های آن‌ها گوش دهید و سپس آن‌ها را شکست دهید تا Gatehouse Key را به دست آورید.

بت مخزن آب آشینا (Ashina Reservoir Idol)

از بت قلعه آشینا چند قدم به جلو بروید و از جایی که دو روح دیده می‌شوند به سمت چپ بروید. از روی دیوار در آب بپرید. با قلاب‌اندازی بیرون آیید و یک Scrap Iron و یک Mibu Possession Balloon را پیدا کنید. از این جا شما می‌توانید دری را در آن نزدیکی باز کنید و در داخل آن در دیگری را باز کنید. حالا به پایین بیایید و پس از برداشتن یک Pellet، درب موجود در مکان را باز کنید. این در شما را درست به بت مخزن آب آشینا هدایت می‌کند.

در پیش روی شما دشمنان زیادی از جمله دو دشمن چکش به دست وجود دارد. بعد از گذر از دروازه در سمت چپ شما و روی یک بلندی خانه‌ای وجود دارد که شما با کلید گیت‌هاوس می‌توانید در آن را باز کنید. داخل این اتاق یک Heavy Coin Purse و صندقی حاوی Gyoubu's Broken Horn وجود دارد. آیتم دوم برای باز کردن ابزار پروتزی نیزه بارگذاری شده لازم است.

نیمه باس: شیکیبو توشیکاتسو یامائوچی

اگر به سمت برج Moon-View که اولین بار در آن با کورو ملاقات کردید بروید، یک نیمه باس را در جلوی آن خواهید یافت. شیکیبو توشیکاتسو یامائوچی یک نیمه باس نیزه به دست است که دو ضربه‌ی خطرناک دارد، یکی از آن‌ها با ضربه متقابل میکیری (Mikiri Counter) قابل پاسخگویی است و ضربه‌ی دیگر که یک اسلش وسیع است با پرش قابل رفع شدن است. ضربات شیکیبو واقعا قدرتمند هستند پس بهترین خود در دفع کردن آن‌ها را به کار گیرید. برای کاهش میزان آسیب می‌توانید از Ungo's Sugar استفاده کنید. همچنین یکی از ضربات را می‌توانید با مخفی‌کاری به او وارد کنید.

شکست این باس یک Prayer Bead را به شما پاداش می‌دهد. در بام برج هم آیتم‌هایی موجود است که می‌توانید آن‌ها را بردارید.

به خانه‌ای که به وسیله‌ی کلیدی در آن را باز کردید برگردید. پشت به خانه پیشروی کنید و از سمت راست و با قلاب‌اندازی خود را به محلی با حضور یک شخصیت برسانید.

نیمه باس: Lone Shadow Longswordsman

حفره‌ای در این مکان قرار دارد که شما را به غار آغازین بازی هدایت می‌کند. در این جا یک نیمه باس تحت عنوان Lone Shadow Longswordsman وجود دارد. اگر با او صحبت کنید او با شما مبارزه خواهد کرد. روی دفع حملات تمرکز کنید و سعی کنید با دور زدن از سمت راست به پشت او بروید. زمانی که او حمله کند شما قادرید از پشت به او ضربه بزنید. با توجه به محیط بسته مراقب ضربات خطرناک او باشید، این ضربات قابل دفع کردن هستند. اگر شما از حفره‌ی دوم وارد غار شوید می‌توانید از بالای سر یک ضربه‌ی مرگبار را به او وارد کنید.

شکست دادن این نیمه باس دو Scrap Magnetite و یک Prayer Bead را برای شما به جای می‌گذارد.

از طریق این غار شما می‌توانید به سیاه‌چال متروکه راه پیدا کنید.

مکان بعدی:
سیاه‌چال متروکه (Abandoned Dungeon)

مکان قبلی:
قلعه آشینا (Ashina Castle)

Ashina Reservoir بعد از قصر سرچشمه

بعد از اتمام مرحله قصر سرچشمه (Fountainhead Palace) شما به قلعه آشینا و حومه آشینا خواهید رفت. از آن جا برای رسیدن به کورو به بت مخزن آب آشینا تلپورت کنید.

از بت مذکور دو آیتم Ministry Dousing Powder و یک آیتم Fulminated Mercury را بردارید. برج Moon-view بسته است، پس راه خود را به سمت پل پیگیری کنید. در زیر پل سه Pellet را بردارید و بت Near Secret Passage را باز کنید.

باس: گنیچیرو، راه توموئه

در این نقطه شما یک مبارزه دو بخشی و چالش‌آور خواهید داشت. برای راهنمای مبارزه با گنچیرو به این صفحه مراجعه کنید.

باس: ایسشین، شمشیر مقدس

بر اساس انتخاب‌های بازیکن این باس پایان بازی خواهد بود. برای راهنمای مبارزه با این باس به صفحه‌ی ایسشین مراجعه کنید.

صفحات دیگر