ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سوسانو (Susanoo)

اشتراک‌گذاری

سوسانو

Susanoo

سوسانو (Susanoo) ناروتو / بوروتو

طبقه‌بندی

ککی گنکای، نینجوتسو، دوجوتسو

دسته

هجومی، تدافعی

دامنه

تمام محدوده‌ها

کاربران

ایتاچی اوچیها
مادارا اوچیها
ساسوکه اوچیها
کاکاشی هاتاکه
هاگورومو اوتسوتسوکی (تنها در انیمه)
شیسوی اوچیها (تنها در انیمه)

اولین نمود

مانگا:
جلد ۴۳، فصل ۳۹۱ ناروتو
انیمه:
قسمت ۱۳۸ ناروتو شیپودن
رمان:
بوروتو: Naruto the Movie
فیلم:
بوروتو: Naruto the Movie
بازی:
ناروتو شیپودن: UNH 3

سوسانو (Susanoo) یک آواتار انسان‌نمای غول‌پیکر، ساخته شده توسط چاکرای یک کاربر است که کاربر را در نبردها احاطه می‌کند و او از طریق آن می‌جنگد. این قدرتمندترین توانایی برای فردی است که در هر دو چشم خود مانگکیو شارینگان را بیدار کرده باشد.

توسعه

همان طور که ساسوکه نشان داد سوسانو شامل چندین مرحله‌ی توسعه می‌شود. در سطح اولیه کاربر تنها جنبه‌هایی از ساختار اسکلتی سوسانو مثل قفسه‌ی سینه را آشکار می‌کند که مزیت تدافعی دارد. زمانی که اسکلت کامل شود، عضلات و سپس پوست شکل می‌گیرد تا در نهایت به ظاهر یک انسان کامل برسد. در مراحل اولیه معمولا نیمه‌ی بالایی سوسانو آشکار خواهد شد.

قفسه‌ی سینه‌ی سوسانو مادارا

قفسه‌ی سینه‌ی سوسانو مادارا

در مرحله بعدی زره انسان‌نما شکل خواهد گرفت و ظاهری شبیه به یامابوشی پیدا خواهد کرد. در مرحله‌ی نهایی کاربر چاکرایی که سوسانو را در بر گرفته را تثبیت می‌کند تا بدن کامل - سوسانو را شکل دهد، چیزی که قابلیت نهایی مانگکیو شارینگان محسوب می‌شود. در این وضعیت سوسانو دماغی شبیه به تنگو و بال‌هایی برای پرواز به دست می‌آورد و همین طور با زره و جامه‌ای بلند مزین می‌شود. سوسانو در این فرم قدرتی برابر با یک جانور دم-دار دارد و هم‌تراز کوه‌های عظیم است، و زمانی که با چاکرای شش طریقت تقویت شود اندازه‌ای در حدود ریزسیاره‌ها پیدا خواهد کرد. کاربر می‌توانند فنون خود در بدن کامل سوسانو به جریان بیندازند و حتی ساسوکه آن را مثل قالبی به دور نه-دم فرم داد که این موضوع ظرفیت‌های هجومی و دفاعی آن را تا حد زیادی بالا برد.

سوسانو سنجوتسو

سوسانو سنجوتسو

کاربر قادر است چاکرایی که با آن سوسانو را شکل داده را با چاکرایی از منبع دیگر مخلوط کند. ساسوکه از چاکرای دگرگونی بصیر جوگو استفاده کرد تا یک «سوسانو سنجوتسو» را به وجود آورد، حالتی که در آن علامت‌هایی از نفرین مهر بهشت در سرتاسر بدن سوسانو دیده می‌شد. او بعدها قادر به ذخیره‌ی چاکرای نه جانور دم-دار در داخل سوسانو خود شد، اقدامی که به شدت قدرت آن را بهبود می‌داد و باعث بیرون زدن برقی از پشت سوسانو می‌شد.

صفحات دیگر