ویکی ناروتو / بوروتو

گیوکی

اشتراک‌گذاری

گیوکی

Gyūki

گیوکی - ناروتو / بوروتو

نژاد

اوشی-اونی

طبقه‌بندی

وابسته به

خانواده

هاگورومو اوتسوتسوکی (آفریننده)
شوکاکو
ماتاتابی
ایسوبو
سون گوکو
کوکوئو
سایکن
چومی
کوراما

ویژگی منحصر به فرد

تولید کردن جوهر

گیوکی (Gyūki) معروف به هشت-دم، یکی از نه جانور دم-دار است. این جانور ده‌ها سال در اختیار دهکده کوموگاکوره بوده است و در جینچوریکی‌های مختلفی مهر و موم شده است. یکی از حاملان اخیر گیوکی که قادر به همکاری با آن شده، کیلر بی است.

پیش‌زمینه

گیوکی و جانوران دم-دار در روزهای رو به زوال هاگورومو اوتسوتسوکی و با استفاده از تکنیک آفرینش همه چیز  به وجود آمدند. هاگورومو با این تکنیک چاکرای ده-دم را به نه بدن جداگانه تقسیم کرد و به هرکدام یک نام داد. مدتی پس از خلق جانوران، این حکیم برای جانوران دم-دار جوان توضیح داد که با وجود جدایی آن‌ها از هم اما پیوندی بین آن‌ها همیشه وجود خواهد داشت. او همچنین روزی را پیش بینی کرد که آن‌ها دوباره گرد هم آیند و آن زمان کسی ظهور می‌کرد تا قدرت واقعی را به آن‌ها نشان دهد. در انیمه، هاگورومو قبل از مرگش کیوگی را به معبدی در منطقه‌ای کوهستانی در میان ابرها فرستاد که بعدها بخشی از سرزمین برق شد.

در خلال جنگ جهانی اول شینوبی، هاشیراما سنجو هشت تا از جانوران دم-دار را اسیر کرد و از میان آن‌ها و گیوکی و ماتاتابی را به نشان دوستی و اعتماد به کوموگاکوره فروخت. در مقطعی، یک نینجای کومو سعی کرد با تقلید از برادران طلا و نقره یکی از شاخک‌های گوشت چاکرای گیوکی را بخورد، به این امید که قدرتی شبیه جینچوریکی به دست آورد، با این حال او در این راه کشته شد.

در طول سال‌ها، هیچ یک از جینچوریکی‌های سابق کیوگی از جمله بلو بی، قادر به کنترل قدرت این گاو پر سر و صدا نبودند، و تنها نتیجه آن تخریب روستا و کشته شدن بسیاری از ساکنان بود. علی‌رغم تمام این اتفاقات رایکاگه سوم معتقد بود که یک جینچوریکی برای بازدارندگی جنگ بسیار ارزشمند است و از این رو او تصمیم گرفت تا ائتلافی ویژه را شکل دهد تا کیوگی را تسلیم و در کوزه کوهاکو نو جوهی مهر و موم کند. رایکاگه سوم در یكی از جدال های خود یک تنه با گیوکی جنگید تا این که هر دو به دلیل خستگی از پای درآمدند. در تقابل دیگری، گیوکی یکی از چهار شاخ خود را از دست داد، و شاخ مخالف او باعث کشته شدن یکی از اعضای ائتلاف به نام فوروی شد.

گیوکی
از پای درآمدن گیوکی و رایکاگه سوم از خستگی

گیوکی در نهایت به واسطه یک مهر زره آهنی در کیلر بی ۵ ساله مهر و موم شد. کیلر بی با سختی فراوان و تمریناتی در آبشار حقیقت موفق شد گیوکی را شکست دهد و با او دوست شود.

شخصیت

گیوکی موجودی سخت و جدی است و تا حدودی بی‌ادبانه صحبت می‌کند. گیوکی توانایی تحلیلی خوبی دارد و در مقاطعی کمک‌های موثری به کیلر بی کرده است. 

در گذشته، گیوکی به خاطر وحشی و خشن بودن در کومو بدنام بود، چرا که هر با از دست رفتن جینچوریکی سابق خود، کنترلش را از دست می‌داد و دست به اقدامات مخرب بی‌شماری می‌زد. این اقدام او احتمالا به دلیل نفرت او نسبت به انسان‌ها به دلیل ستم‌هایشان بود. این رفتار گیوکی تا زمان مهر و موم شدن در کیلر بی ادامه یافت، اما پس از برتری کیلر بی در نبردی تن به تن با او، نگاه این موجود تغییر کرد. پس از آن گیوکی بسیار آرامتر شد و با کیلر بی یک دوست صمیمی شد.

توانایی‌ها

کوراما و کیسامه اشاره کرده‌اند که گیوکی دومین جانور قدرتمند از میان ۹ جانور دم-دار است. حتی رایکاگه سوم که بزرگترین شینوبی در تاریخ کومو است، تیم ویژه‌ای را برای تسلیم و مهر و موم کردن آن تشکیل داد. رایکاگه چهارم نیز یک بار به دلیل قدرت زیاد کیلر بی، او را از تبدیل شدن کامل به گیوکی منع کرد. در طول جنگ جهانی چهارم شینوبی، گیوکی علی‌رغم آسیب دیدگی که داشت اما در برابر دو جانور دم-دار دیگر مقاومت کرد.

قدرت فیزیکی و چاکرا

گیوکی دارای چاکرای قدرتمند بسیاری است و می‌تواند آن را با دیگران به اشتراک بگذارد. او قادر است پس از استفاده از چاکرا در کل روز، به مدت اندکی دوباره ذخایر خود را بازیابی کند. در صورت نیاز، او می‌تواند چاکرای کیلر بی را گنجوتسوی قدرتمند خود مختل کند.

این موجود از نظر جسمی نیز از قدرت بی‌نظیری برخوردار است و قادر به مهار موقت كوراما شده است. شاخ‌های او فوق‌العاده تیز هستند به راحتی می‌توانند بدن یک انسان را سورخ کند. گیوکی همچنین به اندازه کافی مقاوم است که بتواند در برابر گوی جانور دم-دار خود زنده بماند. او قادر است به سرعت شاخک‌های خود را بچرخاند تا یک گردباد عظیم را ایجاد کند، یا از آن‌ها برای محافظت در برابر حملات دشمن استفاده کند.

نینجوتسو

گیوکی
گوی جانور دم-دار گیوکی

گیوکی قادر به اجرای گوی جانور دم-دار است و می‌تواند این گوی را به طور معمولی، متوالی یا به صورت یک موج عظیم شلیک کند. این گوی‌ها آن قدر قوی هستند که می‌توانند یک دره کامل را ویران کنند. برخلاف اکثر جانوران دم-دار، گیوکی می‌تواند این گوی را تقویت کند و یک گوی با اندازه‌ای چند برابر خود ایجاد کند. این موجود اختاپوسی-شکل قادر است نوعی جوهر تولید کند تا دشمنان خود را با آن کور کند یا کلون‌های جوهری را برای مهر و موم کردن آن‌ها شکل دهد.

صفحات دیگر