بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

Mortal Kombat 11: Aftermath

اشتراک‌گذاری

مورتال کمبت ۱۱

Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11: Aftermath - مورتال کمبت

توسعه‌دهنده

NetherRealm Studios
.QLOC S.A (نسخه PC)

ناشر

Warner Bros. Interactive Entertainment

کارگردان

اد بون

موتور

آنریل انجین ۳

تاریخ انتشار

۶ می ۲۰۲۰ (۱۷ اردیبهشت ۹۹)

سبک

مبارزه‌ای

حالت‌ها

تک نفره، چند نفره

رده‌بندی سنی

بزرگسالان

پلتفرم‌ها

مایکروسافت ویندوز
پلی‌استیشن 4
ایکس باکس وان
نینتندو سوویچ

Mortal Kombat 11: Aftermath یک گسترش‌دهنده برای بازی مورتال کمبت ۱۱ است. داستان MK 11: Aftermath دنباله‌ای بر رویدادهای بازی اصلی است. این نسخه علاوه بر محتوای داستانی جدید حاوی سه شخصیت جدید قابل بازی، استیج‌های جدیدتر، و بازگشت فیتالیتی استیج و فینیشرهای فرندشیپ است.

نسخه‌ی دیجیتالی Mortal Kombat 11: Aftermath در تاریخ ۲۶ می ۲۰۲۰ منتشر شد.

داستان MK 11: Aftermath

آغاز Aftermath

لیو کانگ خدای آتش بعد از شکست کرونیکا، با راهنمایی ریدن به دنبال بازسازی دوباره تاریخ بود. با این حال او در این مسیر به یکباره با شنگ سونگ، فوجین و نایت‌ولف برخورد کرد. آن‌ها قبل از ادغام زمان توسط کرونیکا در Void زندانی شده بودند و قادر به انجام هیچ کاری نبودند و فقط شاهد رویدادها بودند. با مرگ کرونیکا آن‌ها از Void آزاد شدند و از طریق ساعت شنی سفر کردند تا جلوی لیو کانگ را برای استفاده کردن از ساعت شنی بگیرند. شنگ سونگ توضیح داد که بدون وجود تاج کرونیکا (که توسط لیو کانگ به طور نادانسته نابود شده بود)، استفاده کردن از ساعت شنی می‌تواند منجر به نابودی تمام قلمروها شود. لیو کانگ پیشنهاد بازگشت در زمان را داد تا باری دیگر کرونیکا را به روشی دیگر شکست دهند، اما شنگ سونگ اعلام کرد که ریسک این نقشه بسیار بالا است و موفقیت در آن تضمین شده نیست. او در عوض پیشنهاد کرد تا آن‌ها به گذشته بروند و تاج را از جزیره‌ی او به دست آورند. با وجود بی‌اعتمادی ریدن به شنگ سونگ اما توافق شد تا نقشه‌ی شنگ سونگ اجرا شود. فوجین و نایت‌ولف نیز همراه شنگ سونگ فرستاده شدند تا او را زیر نظر بگیرند.

فصل ۱۳: پیکان زمان (نایت‌ولف گذشته)

در ادامه‌ی داستان MK 11: Aftermath شنگ سونگ، فوجین و نایت‌ولف به گذشته رفتند و خود را در میان نبرد کیتانا در برابر شائو کان یافتند. آن‌ها در جریان این نبرد شتابزده به سمت Beast Pen رفتند که این موضوع باعث بدگمانی کلکتور شد. او به دنبال آن به Beast Pen رفت و دو تا از جانوران آنجا را رها کرد. فوجین و شنگ سونگ با جانوران مقابله کردند و نایت‌ولف نیز کلکتور را کرد. در همین زمان کیتانا موفق به شکست دادن شائو کان شد و عنوان کان جدید را به خود اختصاص داد. آن‌ها در هیاهوی جمعیت به راحتی از کلوسیوم فرار کردند. با این حال از آن جایی که آن‌ها پیشتر توسط سایرین دیده شده بودند نمی‌توانستند به جزیره شنگ سونگ بروند. همچنین این موضوع بسیار محتمل بود که کرونیکا نسبت به حضور آن‌ها را هشدار داده باشد. از طرفی آن‌ها قادر نبودند بدون تغییر در خط زمانی جاری از متحدان گذشته‌ی خود کمک بگیرند. شنگ سونگ پیشنهاد احیا کردن سیندل را داد، چرا که او هیچ تداخلی در رویدادهای پیش رو نداشت. برای این هدف آن‌ها باید ابتدا انرژی اتاق جینسی در زمین را به دست آوردند تا بدن سیندل را التیام دهند و همین طور باید از اتاق روح در اوت‌ورلد استفاده می‌کردند تا نفوذ کوان چی بر سیندل را آزاد کنند.

آن‌ها در اتاق جینسی با فراست و گرس روبرو شدند و آن دو را شکست دادند. گرس به قلمروی آشوب فرستاده شد. سپس آن‌ها در سفر به اوت‌ورلد توسط لیو کانگ بازگشته (از گور برخاسته) اسیر شدند و به معبد استخوانی شیناک برده شدند. همان طور که سر بریده و زنده‌ی شیناک در حال تماشا بود، سیندل بازگشته و نایت‌ولف بازگشته آماده می‌شدند تا نایت‌ولف، شنگ سونگ و فوجین را شکنجه کنند. نایت‌ولف موفق به آزاد کردن خود و سایرین شد و اقدام به شکست سیندل و خودِ  بازگشته‌اش کرد. با این حال شنگ سونگ به شدت مجروح شد و نایت‌ولف مجبور شد تا اجازه دهد او انرژی روح نایت‌ولف بازگشته را بگیرد و احیا شود. در نهایت نایت‌ولف و سایرین با بدن بی‌هوش سیندل بازگشته به اوت‌ورلد بازگشتند تا از شیوا کمک بگیرند.

مبارزه‌ها

فصل ۱۴: نگهبان حیات (شیوا)

در مسیر رفتن به اتاق روح در اوت‌ورلد، نایت‌ولف، شنگ سونگ، فوجین و شیوا، تابوت سیندل را با خود حمل کردند و سنگ سونگ نیز خود را به یک شوکان مبدل کرده بود. آن‌ها از میان گودال‌های اسیدی کان به پیش رفتند. زمانی که گروه تقریبا موفق به گذر از این مسیر دشوار شده بود ناگهان آن‌ها گرفتار باراکا و ارون بلک و تعدادی جنگجوی تارکاتان شدند. شیوا سعی کرد تا باراکا را متقاعد کند اما او باراکا حس کرده بود که شوکان همراه آن‌ها شنگ سونگ است. باراکا به پشت سونگ رفت و از پشت به او خنجر زد که این موضوع باعث شد تا شنگ سونگ فرم حقیقی و انسانی خود را آشکار کند. باراکا و ارون بلک از زنده بودن شنگ سونگ شوکه شدند و به آن‌ها حمله کردند. پس از شکست خوردن ارون و باراکا، جید نیز در صحنه حاضر که او نیز شکست داده شد.

گروه به اتاق روح رسید و آن‌ها در آنجا شاهد کوتال کان بودند که جراحات ناشی از مبارزه‌اش با شائو کان را التیام می‌داد. در ادامه شیوا با کوتال کان وارد مبارزه شد و کیتانا نیز به این مبارزه ورود پیدا کرد.

مبارزه‌ها

فصل ۱۵: بادهای تحول (فوجین)

در ادامه‌ی داستان MK 11: Aftermath گروه برای یافتن تاج کرونیکا به جزیره شنگ سونگ رسید که حالا به ویرانه‌ای تبدیل شده بود. جید و کابال بازگشته که در کمین آن‌ها بودند با آن‌ها درگیر شدند اما در نهایت شکست خوردند. کمی نایت‌ولف و سیندل مشغول مقابله با سیتریون شدند، در حالی که شنگ سونگ و فوجین برای یافتن تاج به لانه‌ی گورو رفتند.

در هنگام عبور از میان دالان‌های غارمانند این لانه، فوجین از شنگ سونگ ساحره پرسید که چه زمانی او به آن‌ها خیانت خواهد کرد. مدتی بعد آن‌ها به سازه‌ی Well of Souls نزدیک شدند اما جکس و نوب سایبات در آنجا انتظارشان را می‌کشیدند.

در نهایت با پیوستن سیندل به شنگ سونگ و دیگر نفرات، آن‌ها موفق شدند بر ستریون نیز پیروز شوند و تاج را به دست آورند.

مبارزه‌ها

فصل ۱۶: تصورات امپراتوری (سیندل و شائو کان)

زمانی که حمله به مقر کرونیکا در حال آغاز بود، شنگ سونگ به سیندل علامت داد تا شائو کان را رها و درمان کند. این دو به همراه یکدیگر اقدام به نابود کردن گرس، زندانی کردن خانواده کیج، شکست دادن کیتانا، لیو کانگ و جید کردند، و لیو کانگ را به دریای خون انداختند و کوتال را نیز کشتند. در همین مقطع سیندل افشا کرد او همسر سابق خود یعنی جرود را کشته است چرا که او را در مقایسه با شائو کان فردی ضعیف می‌دانسته است. زمانی که فوجین در حال رهبری حمله به مقر کرونیکا بود، ریدن به نقشه‌ی شنگ سونگ و خیانت سیندل پی برد.

مبارزه‌ها

فصل ۱۷: کیش و مات (شنگ سونگ)

ریدن موفق نشد تا خود را به موقع برساند و شنگ سونگ با فریب دادن فوجین تاج را صاحب شد و تمام قدرت کرونیکا را به دست آورد. رد واقع او تمام مدتی را که در Void بود مشغول کشیدن این نقشه بود. او با قدرت خود اقدام به تصاحب روح‌های فوجین و ریدن کرد و سپس از سیندل و شائو کان بهره برد تا به ساعت شنی برسد. پس از شکست خوردن افراد باقی مانده‌ی کرونیکا، شنگ سونگ روح سیندل و شائو کان را نیز گرفت و کرونیکا را هم جذب کرد. وقتی که این جادوگر قصد دستکاری کردن ساعت شنی داشت، لیو کانگ خدای آتش در آنجا حاضر شد و از این موضوع پرده برداشت که از ابتدا از اهداف شنگ سونگ آگاه بوده است و از قصد اجازه داده تا او پیروز شود تا تاج ارواح پس از شکست خوردن کرونیکا حفظ شود.

در این مقطع پایانی از داستان MK 11: Aftermath بازیکن می‌تواند یکی از این دو شخصیت را برای مبارزه انتخاب کند:

  • اگر شنگ سونگ انتخاب شود، او بر لیو کانگ غلبه خواهد کرد و روح او را نیز جذب می‌کند. سپس این جادوگر فوجین و ریدن را به برده‌های خود تبدیل می‌کند و پویشی برای فتح تمام قلمروها را آغاز می‌کند.
  • اگر لیو کانگ انتخاب شود، او شنگ سونگ را شکست خواهد دارد و این جادوگر را از هستی پاک می‌کند، و تاج ارواح را بازیابی خواهد کرد. سپس او عصر جدید خود را خواهد ساخت و به بازدید معبد شائولین رفته تا جد کونگ لائو یعنی کونگ لائوی بزرگ را برای تبدیل شدن به قهرمان مورتال کمبت تعلیم دهد.

مبارزه‌ها

منبع

صفحات دیگر