بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ایننرا

اشتراک‌گذاری

ایننرا (Enenra) موجوداتی از دود و بخار هستند که در جهان مورتال کمبت بی‌شکل هستند. آن‌ها در مواقعی از روح انسان‌های کشته شده خلق شده‌اند و می‌توانند به شکل فیزیکی خود بازگردند.

شرح

ایننرا
اسموک در حال حمله به ربایندگان خودش در فرم بی‌شکل (مورتال کمبت ۲۰۱۱)

توماس وربادا در کودکی توسط فرقه‌ای مبهم ربوده شد که قصد داشتند او را قربانی یک شیطان کنند. زمانی که توماس را به آتش کشیدند، او به یک ایننرا تبدیل شد و آدم ربایان خود را کشت. پس از کشتن اعضای این فرقه، او به شکل فانی خود بازگشت اما دچار فراموشی شد و از ماجرا بی‌خبر بود. مدتی بعد او به لین کوئی پیوست و اسم رمز اسموک را به خود گرفت.

در پایان مورتال کمبت (۲۰۱۱)، اسموک پس از شکست دادن شائو کان حافظه خود را بازیابی کرد و زندگی گذشته‌ی خود و همچنین منشا قدرت‌هایش را به یاد آورد. اسموک در پایان‌بندی خود در MK 2011 در حالت بی‌شکل خود به آدم‌ربایان حمله می‌کند.

در مورتال کمبت ایکس، اسموک از مرگ بازگشته ادعا می‌کند که اسموک مرده است و وقتی جانی کیج او را خطاب می‌کند، خود را به عنوان یک ایننرا معرفی می‌کند.

از آنجایی که ایننراها موجوداتی متشکل از دود هستند، تمام تکنیک‌های اسموک نیز به نوعی با دود مرتبط هستند. به عنوان مثال، او می‌تواند خود یا دشمن را با دود تله‌پورت کند یا حتی نامرئی شود.

دانستنی‌ها

  • ایننرا در اساطیر ژاپنی نیز وجود دارد. برخلاف بازی، آن‌ها شبیه پرده‌ای از دود با چهره انسانی هستند و اصلا شبیه هیولای پایان‌بندی اسموک در مورتال کمبت (۲۰۱۱) نیستند. در اساطیر ژاپنی، ایننرا از آتش‌ها ظاهر می‌شود و تنها کسانی می‌توانند آن‌ها را ببینند که دلشان پاک است.
صفحات دیگر