ویکی مورتال کمبت

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اسموک

اشتراک‌گذاری

اسموک

Smoke

اسموک - مورتال کمبت

نام واقعی

توماس وربادا

جنسیت

مذکر

خاستگاه

ارث‌رلم (جمهوری چک)

سکونت

خط زمانی اول و سوم: ارث‌رلم
خط زمانی دوم: ندرلم

گونه

خط زمانی اول: سایبورگ/ایننرا
خط زمانی دوم: شبح/ایننرا (قبلان انسان/ایننرا)
خط زمانی سوم: انسان/ایننرا

سلاح‌ها

کونای (MKII, UMK3, MKT, MK 2011, MK Mobile)
تبر (UMK3, MKT)
سلاح‌های سایبرنتیک (MK3, UMK3, MKT)
چاقوی کارامبیت (MK1)

شیوه‌های مبارزه

می زو (MK:D, MK:U, MK:A)
جودو  (MK:A)

بازی‌ها

Mortal Kombat II (غیرقابل بازی/باس مخفی)
Mortal Kombat 3
Ultimate Mortal Kombat
Ultimate Mortal Kombat 3
Mortal Kombat Trilogy
Mortal Kombat Advance
MK: Deception (باس ثانویه)
MK: Unchained (باس ثانویه)
MK: Shaolin Monks
MK: Armageddon
Mortal Kombat X (شخصیت غیرقابل بازی)
Mortal Kombat X (کمیک‌ها)
Mortal Kombat Mobile

توماس وربادا (Tomas Vrbada) که بیشتر با نام اسموک (Smoke) شناخته می‌شود، یکی از شخصیت‌های مجموعه مورتال کمبت است. او یک نینجای آدمکش بود که از انسان به یک سایبورگ تبدیل شد. او اولین بار در مورتال کمبت ۲ در فرم انسانی خود و عنوان یک شخصیت مخفی و غیر قابل بازی ظاهر شد. در مورتال کمبت ۳ او در فرم یک سایبورگ و به عنوان شخصیتی قابل بازی حضور پیدا کرد.

در خط زمانی دوم او پس از حدود دو دهه دوباره در فرم انسانی خودش ظاهر شد.

درباره اسموک

اسموک در مورتال کمبت ۲ در کنار نوب سایبات و جید یک شخصیت مخفی بود. همانند رپتایل او نیز که در هنگام نخستین نمایشش یک کپی از روی اسکورپیون بود با این تفاوت که پیرامون بدنش دود دیده می‌شد و سریع‌تر حرکت می‌کرد. او به طور تصادفی در آغاز مسابقات ظاهر می‌شد و نشانه‌هایی برای یافتنش در بازی ارائه می‌کرد، موضوعی که رپتایل در اولین مورتال کمبت وجود داشت.

اسموک در مورتال کمبت ۳ داستان خط داستانی منحصر به خود را پیدا کرد، و با وجود این که همچنان یک شخصیت مخفی بود اما با بازیکنان با یک رمز خاص می‌توانستند به او دسترسی پیدا کنند. در واقع او یک روح شکنجه انسان است که در بدن یک سایبروگ به‌دام‌ افتاده است. مهم‌ترین ویژگی ظاهری او انتشار دائمی دود است. ویژگی‌های دیگر او توانایی در تلپورت کردن و نامرئی شدن است، چیزی که باعث می‌شود او یکی از آدم‌کشان بالا-رده لین کوئی باشد.

در مورتال کمبت (۲۰۱۱) نشان داده شد که اسموک دارای موهای بلند نقره‌ای و سیال است که صورتش را می‌پوشاند.

بیوگرافی

مورتال کمبت (۲۰۱۱): «توماس وربادا اصالتا اهل پراگ است و به دلیل توانایی چشمگیرش در فرار از دستگیر شدن توسط لین کوئی به خدمت گرفته شد. او توانایی تبدیل شدن به دود را دارد و استعداد او در ماموریت‌های بی‌شماری مفید واقع شده است. اسموک هیچ خاطره‌ای از کودکی خود ندارد. تنها خانواده او لین کوئی و به طور خاص ساب زیرو کوچکتر است که برایش مثل یک برادر است. اسموک امیدوار است که از طریق لین کوئی به گذشته و منشاء قدرت خود پی ببرد.»

مورتال کمبت ۱: «اسموک در دوران کودکی با خانواده‌اش و برای شکار زندگی می‌کرد. شکار نهایی آن‌ها با یک تراژدی به پایان رسید. پس از ورود تصادفی به سرزمین‌های لین کوئی، آن‌ها مورد حمله قرار گرفتند و اسموک یتیم شد. استاد بزرگ لین کوئی شرمنده از اقدامات جنگجویان خود، اسموک را به فرزندخواندگی پذیرفت. او اسموک را در کنار پسرانش یعنی سابزیرو و اسکورپیون بزرگ کرد. در نهایت اسموک تصمیم گرفت که ماموریت خود را در لین کوئی داشته باشد اما از آنجایی که او فاقد توانایی‌های فرا طبیعی برادرانش بود، تصمیم گرفت تا در در جادو تسلط پیدا کند. پس از انجام این کار او سرانجام به مدافعان ارث‌رلم پیوست.»

صفحات دیگر