ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مایتی ثور

اشتراک‌گذاری

مایتی ثور

Mighty Thor

مایتی ثور - دنیای سینمایی مارول

نام واقعی

جین فاستر

نام مستعار

مایتی ثور
ثور

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

تاریخ مرگ

بهار ۲۰۱۸ (قربانی بشکن، بازیابی در ۲۰۲۳)
بهار ۲۰۲۴

عنوان

دکتر
مشاور (قبلا)

وابسته به

دانشگاه کالور (قبلا)
شیلد (قبلا)
داشنگاه لندن (قبلا)

نمایش‌ها

ثور
ثور: دنیای تاریک
ثور: عشق و تندر

بازیگر

ناتالی پورتمن

دکتر جین فاستر (Jane Foster) یکی از اخترفیزیکدانان برجسته جهان، خالق نظریه فاستر، و همچنین یکی از کارشناسان برتر پیرامون آسگارد بود. او ثور را پس از تبعید از آسگارد و سقوط او به زمین پیدا کرد، در حالی که او و تیمش در نیومکزیکو مشغول مطالعه ناهنجاری‌های نجومی بودند. او به ثور در ماموریتش کمک کرد تا به آسگارد بازگردد و در نهایت در این مسیر عاشق او شد. آن‌ها به دلیل تخریب موقت پل رنگین کمان از هم جدا شدند. در طول حمله لوکی به زمین، شیلد با انتقال او به یک رصدخانه، او را از آسیب دور نگه داشت، جایی که لوکی نتوانست او را پیدا کند.

فاستر در نبرد نیویورک متوجه بازگشت ثور شد. عدم تلاش ثور برای تماس با او باعث ناامیدی و عصبانیت او شد. در هنگام رویداد همگرایی، او میزبان ایتر شد و به ثور کمک کرد تا ملکیث را در طول نبرد گرینویچ شکست دهد. هنگامی که فاستر از ایتر خلاص شد، او به کار خود بازگشت و ثور تصمیم گرفت با او روی زمین بماند. فاستر به دلیل اقداماتش در مورد همگرایی، برای دریافت جایزه نوبل در اخترفیزیک در نظر گرفته شد. پس از حمله آلترون، رابطه فاستر با ثور تیره شد و باعث شد تا او را رها کند.

در سال ۲۰۱۸، فاستر از جمله قربانیانی بود که با بشکن تانوس به واسطه سنگ‌های ابدیت جان خود را از دست داد. او پنج سال بعد توسط انتقام‌جویان احیا شد، و پس از آن پی برد که سرطان مرحله پنج دارد و تا سال ۲۰۲۴ به شیمی‌درمانی پرداخت. او از نیو آسگارد بازدید کرد و در آنجا قطعات شکسته میولنیر جمع‌آوری شدند و این چکش به او ارائه شد و توانایی‌های مافوق بشری را برای او به ارمغان آورد. فاستر پس از آن با عنوان مایتی ثور فعالیت کرد، با پادشاه والکری دوست شد و از نیو آسگارد در برابر گور قصاب خدا دفاع کرد و در این روند با ثور متحد شد. با این حال، استفاده مداوم از میولنیر بدن او را بسیار ضعیف کرد و در نتیجه او قادر نشد در مبارزه نهایی با گور حضور پیدا ککند و تسلیم سرطان خود شد. پس از مرگ این جنگجو، روح او به زندگی پس از مرگ آسگاردی یعنی والهالا منتقل شد و در آنجا هایمدل به استقبال او رفت.

صفحات دیگر