ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آسگارد

اشتراک‌گذاری

آسگارد

Asgard

آسگارد - دنیای سینمایی مارول

موقعیت

ساکنان قابل توجه

بور
اودین
فریگا
ثور
لوکی
سیف
جنگجویان سه
لورلی

نمایش‌ها

ثور
انتقام‌جویان (اشاره)
ثور: دنیای تاریک
انتقام‌جویان: عصر آلترون (خیال)
دکتر استرنج (اشاره)
ثور: راگناروک (اشاره)
انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (اشاره)
انتقام‌جویان: پایان بازی

آسگارد (Asgard) یکی از نه قلمرو و خانه آسگاردی‌ها است. آسگاردی‌ها نژادی نیرومند هستند که در کهکشان به عنوان صلح جویانی شجاع شناخته می‌شوند.

زمانی که ثور به منظور کشتن خواهرش هلا، به لوکی دستور داد تا سورت را آزاد کند، آسگارد طی رخداد راگناروک نابود شد. تعداد زیادی از بازماندگان به رهبری پادشاه جدیدشان به وسیله یک سفینه فرار کردند با این هدف که به زمین نقل مکان کنند.

شرح

آسگارد یک سیاره‌ای کوچک است که به عنوان خانه آسگاردی‌ها خدمت می‌کند. آسگاردی‌ها موجوداتی هستند که توسط انسان‌ها بر روی زمین به عنوان خدایان اساطیر نورس مثل ثور و اودین شناخته می‌شوند. این سیاره مانند زمین گرد نیست و روی محور خود نمی‌چرخد و به دور یک ستاره نیز نمی‌چرخد. این سیاره یک توده مسطح و شبیه به سیارک است که دارای یک سطح بالایی با کشش گرانشی شبیه به سطح زمین است تا از شناور شدن شهروندان و شهرهای جلوگیری کند.

پورتال‌های پیوندی طبیعی در آسگارد وجود که در ساخت پل پایفراست استفاده شده‌اند. این پورتال‌ها با ریشه‌های ایگدراسیل تماس مستقیم دارند. ایگدراسیل شبکه‌ای کیهانی شبیه به درخت است که نه قلمرو را به هم متصل کرده است. هایمدال مسئول نگهبانی از این پل بود. دولت آسگارد با یک سلطنت سختگیرانه تلاش داشت تا خانواده‌های سلطنتی را از آسگاردی‌های عادی جدا کند.

حاکمان

  • پادشاه بوری
  • پادشاه بور
  • پادشاه اودین - قبل از قرن ۲۰ تا ۲۰۱۳
  • پادشاه لوکی - ۲۰۱۱
  • پادشاه اودین (لوکی مبدل شده) - ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷
  • ملکه هلا - ۲۰۱۷
  • پادشاه ثور - ۲۰۱۷ تاکنون
آسگارد
نشان آسگاردیان تحت فرماندهی اودین
آسگارد
نشان آسگاردیان تحت فرماندهی لوکی
صفحات دیگر