ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اکستریمس

اشتراک‌گذاری

اکستریمس

Extremis

اکستریمس - دنیای سینمایی مارول

سازنده

مایا هانسن (اصلی)
آلدریچ کیلیان (به روز شده)
تونی استارک (به روز شده)

تاریخ ساخت

۱۹۹۹ (اصلی)
۲۰۱۲ (بروز شده)

کاربران

آلدریچ کیلیان
اریک ساوین
الن برانت
جک تاگارت
چاد دیویس
دیوید ساموئلز
درو گری
مایکل پترسون
چان هو یین
برایان هیوارد
جان گرت
دیزی جانسون

نمایش‌ها

اکستریمس (Extremis) شکل پیشرفته ای از دستکاری ژنتیکی است که توسط مایا هانسن و آلدریچ کیلیان با استفاده از فناوری نانو ایجاد شده است. این روش به بدن انسان توانایی التیام و بازسازی آسیب‌های جسمی و حتی آسیب‌های روانی را می‌دهد. این موضوع همچنین شامل رشد مجدد اندام‌های بریده شده در یک بازه زمانی بسیار کوتاه، پیشرفت‌های فیزیکی و همچنین توانایی گرمازایی می‌شود.

توانایی‌ها

اکستریمس فیزیولوژی کاربر را با بازنویسی DNA آن‌ها بهبود می‌بخشد. این فرآیند، بیو-الکتریسیته بدن را مهار می‌کند و از آن برای فعال کردن بخش‌هایی از مغز استفاده می کند. این روند به اکستریمس اجازه می‌دهد تا به سیستم عامل اصلی موجودات زنده نفوذ کند. اگر بدن کاربر آن را بپذیرد، توانایی‌های ترمیم‌کننده‌ای به دست می‌آورد که می‌تواند همه زخم‌ها، از جمله اندام‌های قطع شده یا حتی آسیب‌های فیزیولوژیکی را التیام بخشد. اکستریمس همچنین عملکرد فیزیکی را بهبود می‌بخشد و قدرت فوق بشری، رفلکس‌ها و به طور کلی انعطاف‌پذیری بالاتری را فراهم می‌کند.

اکستریمس
اکستریمس بازوی آلدریچ کیلیان را بازسازی می‌کند

علاوه بر این، کاربران عادی اکستریمس توانایی تولید مقادیر شدیدی از گرما را از طریق یک فرآیند متابولیک پیچیده به دست می‌آورند که دمای آن تا چند هزار درجه سانتیگراد می‌رسد. کاربران قادرند به طور آگاهانه میزان گرمای دفع شده از بدن خود را کنترل کنند و این باعث می‌شود تا ناحیه‌ای از بدن به شدت بدرخشد و بافت‌ها، رگ‌های خونی و اعصاب بیش از حد گرم شوند، به طوری که داخل بدن مشخص می‌شود. کاربران آموزش‌دیده اکستریمس می‌توانند تمرکز کنند و گرما را از طریق یک ناحیه از بدن خود مانند بازوها یا دستان خود انجام دهند و حتی از دهان خود آتش ساطع کنند، اگرچه به نظر می رسد که فقط ماهرترین کاربران اکستریمس می‌توانند چنین کاری را انجام دهند. برخی از کاربران همچنین توانایی هدایت گرما از طریق سایر اجسام با تماس فیزیکی را نشان داده‌اند.

ضعف‌ها

شناسایی کاربران اکستریمس از طریق تصویربرداری حرارتی راحت است زیرا دارای حرارت بسیار بالایی هستند. همچنین زمان استفاده از توانایی آن‌ها قابل شناسایی است و این را از طریق درخشش مردمک چشمانشان می‌تواند متوجه شد. اکستریمس، کاربران را کاملا شکست ناپذیر نمی‌کند، زیرا زخم‌های مستقیم در قفسه سینه از جلمه یک یک پرتو می‌تواند برایشان کشنده باشد و قلب‌شان را از بین ببرد. هنگامی که بدن در حال بازسازی است، آن‌ها شکننده هستند و می‌توان با نیروی قدرتمند کافی آن‌ها را از بین برد. از بین رفتن مغز و اندام‌های اصلی کاربران با سوزاندن نیز کشنده خواهد بود.

نقطه ضعف اصلی اکستریمس این است که بدن کاربر ممکن است سرم اولیه را پس بزند، یا اینکه اگر سرم به درستی تنظیم نشود، ممکن است در داخل کاربر ناپایدار شود. کاربران اکستریمس قادرند آگاهانه مقدار گرمای خارج شده از بدن خود را کنترل کنند، اما نشان داده شده است که این اثر در صورت بارگذاری بیش از حد در داخل، باعث ناپایداری می‌شود.

صفحات دیگر