ویکی Marvel's Spider Man

نورمن آزبورن (Norman Osborne)

اشتراک‌گذاری

نورمن آزبورن

Norman Osborne

نورمن آزبورن (Norman Osborne) - Marvel's Spider Man

جنسیت

مذکر

سن

۵۸

تابعیت

آمریکایی

خانواده

هری آزبورن (پسر)

پیشه

شهردار شهر نیویورک
تاجر
مالک و رئیس صنایع آسکورپ

صداپیشه

مارک رولستون

نورمن آزبورن (Norman Osborne) یکی از شخصیت‌های حاضر در Marvel's Spider-Man است. او شهردار شهر نیویورک است، کسی که گذشته‌ی خود را پشت دروغ‌هایش پنهان کرده است. او وقتی تهدید به حمله شد اقدام به استخدام Sable International کرد تا از خودش محافظت کند.

شخصیت آزبورن و تجسم شناخته شده او یعنی گرین گابلین (Green Goblin) توسط استیو دیتکو و استن لی خلق شد و اولین بار در کمیک اسپایدرمن شگفت‌انگیز (شماره ۱۴) و در سال ۱۹۶۴ نشان داده شد.

تاریخچه

اوایل زندگی

نورمن آزبورن موسس و مدیر آسکورپ است و در مقطعی نامزد شهردار شهر نیویورک شد، در همین زمان تنها پسر او یعنی هری در اروپا به سر می‌برد. آزبورن در زمان منصوب شدنش به عنوان شهردار مخالف فعالیت‌های اسپایدرمن بود و او را فردی خودمختار خطاب می‌کرد.

Marvel's Spider-Man

نورمن هدف اصلی حمله‌ی مارتین لی یا همان مستر نگاتیو بود، لی باور داشت که شهردار مسئول قدرت‌های فرا طبیعی‌اش است. در جریان داستان Marvel's Spider-Man بازیکنان به واسطه‌ی یک نوار ویدیویی متوجه می‌شوند که نورمن زمانی به عنوان یک دانشمند با اتو اکتاویوس کار می‌کرده و یک دارو را را ساخته و آن را روی مارتین لی آزمایش کرده و او تبدیل به مستر نگاتیو شده است.

نورمن اما تمام اشتباهات خود را انکار می‌کرد، او وقتی توسط مستر نگاتیو تهدید شد اقدام به استخدام سیلور سیبل و گروه مزدورش کرد. بعد از این که مرد عنکبوتی مستر نگاتیو را دستگیر کرد، نورمن اعتبار این کار را به خود اختصاص داد. او در نقطه‌ای به سراغ اتو اکتاویوس و آزمایشگاهش رفت و با متوقف کردن کمک‌های مالی که دریافت می‌کرد پژوهش‌های او را ضبط کرد. این اتفاق اتو اکتاویوس را خشمگین کرد، به این ترتیب او خود را تبدیل به دکتر اختاپوس کرد و با آزادسازی تبهکاران زندانی اقدام به شکل‌دهی گروه شش خبیث کرد تا علیه نورمن و امپراطوری او بایستد.

اکتاویوس سرانجام نورمن را اسیر خود کرد و او را وادار به اقرار کردن به جرم‌هایش کرد. وقتی نورمن از این کار امتناع کرد اکتاویوس او را از بالای برج آسکورپ به پایین پرت کرد اما نورمن توسط مرد عنکبوتی نجات پیدا کرد.

بعد از تمام این اتفاقات، نورمن در آزمایشگاه خود دیده شد، جایی که پسر او هری بر خلاف تصور عمومی که می‌بایست در اروپا باشد در محفظه‌ای در آزمایشگاه بود. او در حالت کما قرار داشت تا پدرش بتواند راهی برای درمان بیماری او پیدا کند.

مایلز مورالز

نورمن آزبورن در پایان اسپین-آف Miles Morales نمایش داده شد. او در آزمایشگاه خود به دکتر کرت کانرز گفت که پسرش هری را از محفظه‌اش خارج کند. با وجود هشدارهایی که کرت به نورمن داد اما او با عصبانیت روی خواسته‌ی خود اصرار کرد و از این رو کرت موافقت کرد.