ویکی Marvel's Spider Man

مستر نگاتیو (Mister Negative)

اشتراک‌گذاری

مستر نگاتیو

Mister Negative

مستر نگاتیو (Mister Negative) Marvel's Spider Man

لقب

مستر نگاتیو (آقای منفی)

جنسیت

مذکر

سن

۴۰ سال

سکونت

شهر نیویورک

تابعیت

چینی

عضویت

F.E.A.S.T (موسس)
شیاطین درونی
(رهبر)
شش خبیث

قابلیت‌ها

  • قدرت و سرعت فرا افزایش‌یافته
  • جایگزینی میان ظاهر معمول و معکوس
  • تسریع در بهبودی
  • تولید انرژی مخرب منفی
  • لمس کردن تباه‌کننده
  • اعطای بخشی از قدرتش به افرادش

صداپیشه

استیون اویانگ

مارتین لی ملقب به مستر نگاتیو (Mister Negative - آقای منفی) یکی از شخصیت‌های ضدقهرمان ثانویه در بازی Marvel's Spider-Man است. در حالی که او حقیقتا فردی خیرخواه و بشردوست است اما خشم و کینه‌ی او نسبت به نورمن آزبورن او را تبدیل به تروریستی فرا طبیعی کرده است.

مستر نگاتیو در میان شخصیت‌های شرور اسپایدرمن به طور نسبی شروری جدیدتر محسوب می‌شود. اولین نمایش برجسته او به سال ۲۰۰۸ در کمیک شماره ۵۴۶ اسپایدرمن شگفت‌انگیز و خط داستانی "Brand New Day" بازمی‌گردد. این شخصیت توسط دن اسلات و فیل هیمنز خلق شده است.

تاریخچه

اوایل زندگی

مارتین لی در زمانی بین ۱۸ سپتامبر تا ۳۱ دسامبر سال ۱۹۷۸ در دالی چین به دنیا آمد. در دوران کودکی او و والدینش به ایالات متحده مهاجرت کردند. در سال ۱۹۸۶ و در هفت سالگی، لی و خانواده‌اش برای مشاوره‌ی پزشکی در مورد یک وضعیت ناشناخته‌ی پزشکی به آسکورپ رفتند. در ۱۹ سپتامبر همان سال نورمن آزبورن سروم آزمایشی GR-27 (یا همان Devil's Breath) را به لی تزریق کرد. عواقب این اقدام باعث واکنشی شد که در نتیجه‌ی آن پدر و مادر لی جان باختند و لی قدرت‌های فرا انسانی به دست آورد.

لی به عنوان یک یتیم در پرورشگاهی در منهتن بزرگ شد. در سن ۱۸ سالگی به چین بازگشت در صنعت کشتیرانی ثروتی به دست آورد. وقتی یک دهه بعد به نیویورک بازگشت، او فردی میلیاردر بود. در آنجا اقدام به تاسیس پناهگاه‌های F.E.A.S.T کرد تا هیچ کس احساس ترد شدن یا فراموش شدن نکند. او اولین پناهگاه را در محله‌ی چینی‌ها و در سال ۲۰۱۳ تاسیس کرد.

Marvel's Spider-Man

مارتین لی مردی سخاوتمند و خیرخواه در شهر نیویورک است که به ضعیفان کمک می‌کند و به اداره‌ی پناهگاه‌هایی تحت عنوان .F.E.A.S.T می‌پردازد. اما او در همین حال به طور مخفیانه تشکیلاتی جنایی را اداره می‌کند، گروهی که بعد از دستگیر شدن کینگ‌پین قصد تصاحب قلمرو و سلاح‌های او را دارد. او با کینه‌ای که از نورمن آزبورن داشت سعی کرد تا به وسیله‌ی سلاح Devil's Breath که متعلق به آسکورپ بود علیه آزبورن و شهر اقداماتی انجام دهد اما اقدامات او توسط اسپایدرمن خنثی شد.

لی بعد از دستگیر شدن در زندان فوق امنیتی رافت حبس شد. با این حال مدتی نگذشت تا توسط دکتر اختاپوس رهایی پیدا کرد و تبدیل به یکی از اعضای شش خبیث شد. او تحت دستورات اختاپوس اقدام به ربودن دکتر مورگان مایکلز، دانشمند صنایع آسکورپ کرد تا به آنتی سرمی دستیابی پیدا کند. هر چند که پیروزی او کوتاه-مدت بود و مرد عنکبوتی او را تا آزمایشگاه دنبال کرد و او را در آنجا شکست داد.