ویکی Marvel's Spider Man

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ویلسون فیسک

اشتراک‌گذاری

کینگ‌پین

Kingpin

ویلسون فیسک - Marvel's Spider Man

نام مستعار

کینگ‌پین

جنسیت

مذکر

تابعیت

آمریکایی

پیشه

مغز متفکر و سازمان‌دهنده تبه‌کاران
مدیر عامل صنایع فیسک

توانایی‌ها

قدرت و چابکی فوق‌العاده
مهارت در مبارزه
مبارزات با استراتژی

صداپیشه

تراویس ویلینگهام

ویلسون فیسک ملقب به کینگ‌پین (Kingpin) یک آنتاگونیست در Marvel's Spider-Man و یکی از دشمنان قدیمی مرد عنکبوتی است. او یک رئیس تبهکار بدنام است که بیشتر جرایم سازمان‌یافته نیویورک را کنترل می‌کند.

تاریخچه

پیشینه

ویلسون فیسک در عموم به عنوان یک تاجر موفق و خیرخواه شناخته می‌شود اما در زیر پوست شهر، او تمام گروه‌های مافیایی نیویورک را کنترل می‌کند و به همین سبب به او لقب کینگ‌پین داده شده است.

او به واسطه‌ی امپراطوری تبهکاری که دارد دارای چندین انبار در سراسر شهر است که جایگاهی برای منابع و افراد او هستند، او در همین حال  خودش در برج فیسک به اداره‌ی امور می‌پردازد. اسپایدرمن هرگز به طور قطعی موفق نشده تا ثابت کند فیسک همان کینک‌پین بوده است و به همین سبب او همواره امپراطوری خود را حفظ کرده است.

Marvel's Spider-Man

اسپایدرمن هشت سال گذشته را تلاش کرده تا فیسک را متهم به تبهکاری کند، او سرانجام به کمک یوری واتانابه و دپارتمان پلیس نیویورک برای دستگیر کردن او اقدام می‌کنند. مرد عنکبوتی و فیسک یک رویارویی حماسی را در برج فیسک با یکدیگر داشتند، فیسک در این نبرد سعی داشت با پرتاب کردن اجسام بزرگ و حتی قرار دادن کارکنان خود در شرایط خطر بر اسپایدرمن پیروز شود اما اسپایدرمن در نهایت موفق به متوقف کردن او شد و سرانجام فیسک راهی زندان شد.

فیسک با این حال هنوز از درون سلولش تا حدودی قادر به کنترل امپراطوری خود بود اما در این مکان قدرت کافی برای مقابله کردن با شیاطین درونی برای جلوگیری از تصاحب قلمرو و سلاح‌های خود را نداشت.

مایلز مورالز

در مقطعی که فیسک در زندان بود، برج فیسک و سایت‌های ساختمانی شرکت او به حال خود رها شده بود، و در اختیار آندرگراند قرار گرفته بود.

فیسک در زمانی که در زندان بود با سعی کرد تا یک خرابکاری را در یک انجمن در هارلم رقم بزند و از این قلمروی برای امپراتوری جنایی خودش در نیویورک استفاده کند. با این حال مایلز مورالز به عنوان مرد عنکبوتی جدید نیویورک،  با وجود تهدیدهایی که وجود داشت جلوی اهداف خرابکارانه او را گرفت.

توانایی‌ها

کینگ‌پین ممکن است شبیه به یک جنتلمن درشت‌اندام باشد، اما کت و شلوار او عضلات و هیکل نیرومند او را پنهان کرده است. او هیچ قدرت فرا انسانی خاصی ندارد اما می‌داند که چطور از قدرت و عصای دستی خود به عنوان یک مزیت در مبارزه‌ها استفاده کند.

علاوه بر توانایی‌های فیزیکی، قدرت حقیقی او به خاطر هوش و مهارت در رهبری کردن است. او اغلب جنایتکاران زیرزمینی نیویورک را تحت کنترل خود دارد.

صفحات دیگر