ویکی Marvel's Spider Man

دکتر اختاپوس (Doctor Octopus)

اشتراک‌گذاری

دکتر اختاپوس

Otto Octavius

دکتر اختاپوس (Doctor Octopus) Marvel's Spider Man

نام‌های مستعار

دکتر اختاپوس، داک اوک

سن

۶۳

محل سکونت

شهر نیویورک

عضویت در

شش خبیث (رهبر)
صنایع اکتاویوس (موسس)
آسکورپ (از موسسان سابق)

پیشه

دانشمند، مغز متفکر امور جنایی

توانایی‌ها

  • مهندسی خارق‌العاده
  • هوش سطح-نابغه
  • مجهز به بازوهای مکانیکی قدرتمند
  • کنترل ذهنی بر بازوهای مکانیکی خود

صداپیشه

ویلیام اسلایرز

اوتو اوکتاویوس (Otto Octavius) که با نام مستعار دکتر اختاپوس شناخته می شود، ضدقهرمان اصلی بازی Marvel's Spider-Man است. در نیمه‌ی ابتدایی بازی او به عنوان شخصیت سوم روایت داستان ایفای نقش می‌کند و در کنار پیتر پارکر در آزمایشگاه خود مشغول فعالیت است.

دکتر اختاپوس یکی از اعضای اصلی گروه شش خبیث بوده است. اولین نمایش شخصیت او در کمیک شماره‌ی ۳ اسپایدرمن شگفت‌انگیز در جولای سال ۱۹۶۳ صورت گرفت.

تاریخچه

اوایل زندگی

اتو اکتاویوس به طور تقریبی در سال ۱۹۵۵ متولد شد و در زمان دانشگاه شریک تجاری نورمن آزبورن شد. این دو شرکت آسکورپ را تاسیس کردند با این امید که با کمک هم دنیا را تغییر دهند. بنا بر گفته‌ی اوتو نام آسکورپ (Oscorp) از ابتدای نام خانوادگی خودش و نورمن گرفته شده است (Osborn و Octavius).

در سال ۱۹۸۶، پسری به نام مارتین لی به آسکورپ آورده شد تا در مورد یک وضعیت پزشکی ناشناخته مشاوره بگیرد. نورمن بدون اطلاع اتو اقدام به تزریق سروم آزمایشی GR-27 (یا همان Devil's Breath) به آن پسر کرد. در نتیجه‌ی یک واکنش پدر و مادر لی درگذشتند و خود لی قدرت‌های فرا انسانی پیدا کرد. این تصادف منجر به یک طرح دعوی دادگاهی شد و اتو آسکورپ را ترک کرد و طی این فرآیند دوستی او با نورمن پایان یافت.

اتو به دنبال تاسیس شرکت خود یعنی صنایع اکتاویوس رفت. با این حال او به اندازه‌ی فعالیت در آسکورپ موفق نبود و مجبور شد برای استخدام کارکنان کمک‌های مالی دریافت کند.

Marvel's Spider-Man

اتو، پیتر را در آزمایشگاه خود استخدام کرد و به عنوان یک دانشمند برای پیتر شخصیتی همانند مربی پیدا کرد. در آغاز داستان Marvel's Spider-Man او و پیتر روی پروتز فوق پیشرفته کار می‌کردند با این امید که جای اندام‌های طبیعی را بگیرد و انسان به واسطه‌ی سیستم عصبی بتواند این اندام‌های مصنوعی را مثل اندام‌های طبیعی کنترل کند.

در حالی که پیتر به طور معمول دیر به کار خود می‌رسید اما اتو آنچنان با این موضوع مشکلی نداشت. صنایع آسکورپ وابستگی زیادی به کمک‌های مالی داشت و زمانی که شهردار شهر یعنی نورمن آزبورن اقدام به لغو این کمک‌ها کرد اتو به پیتر گفت که دنبال کار دیگری بگردد.

در روایت داستان مشخص شد که اتو در کنار نورمن یکی از بنیان گذاران آسکورپ بوده است، اما به دلیل مخالفت با پژوهش‌های ژنتیکی غیراخلاقی نورمن آن جا را ترک کرده است، با این وجود او در قبال دریافت وجهی قبول کرده بود تا در مورد این پژوهش‌ها چیزی را افشا نکند.

با پیشروی داستان Marvel's Spider-Man مشخص شد که اتو برای ادامه‌ی کار روی اندام مصنوعی پشتیبانی مالی سازمان A.I.M را قبول کرده است، سازمانی که بنا بر گفته‌ی پیتر اعتباری لکه‌دار دارد. همچنین بعدا مشخص شد که اتو از یک اختلال عصبی رنج می‌برد.

سرانجام اتو با تلاش‌های خود و پیتر موفق به ساخت بازوهای ماشینی فوق پیشرفته شد که به واسطه‌ی کاشت آن در بنیاد جمجمه ارتباط عصبی با آن‌ها برقرار می‌شد. پیتر تصور می‌کرد که این ارتباط می‌تواند ریسک‌هایی را برای شخصیت و حالت روحی کاربر ایجاد کند و اتو را متقاعد کرد تا روی نمونه‌ی اولیه همچنان کار کند.

با این حال وقتی پیتر آن جا را ترک کرد، اتو گزارشی خبری را در تلویزیون مشاهده کرد مبنی بر این که آسکورپ در خرابکاری Devil's Breath نقش داشته است. اتو با شنیدن این خبر لغزید و سرانجام تصمیم گرفت تا رابط عصبی ناقص را روی خود به کار گیرد، به این ترتیب اتو اکتاویوس با کنترل بازوهای جدید خود تبدیل به دکتر اختاپوس کینه‌جو شد.

از اقدامات اولیه دکتر اختاپوس تحقیق در مورد پیش‌زمینه‌ی ابر شروران اصلی و حبس شده در Raft بود، به این سبب او می‌توانست به آن‌ها پیشنهاد دهد تا برای او کار کنند. بعد از بیرون آوردن شروران او اقدام به تشکیل گروه شش خبیث کرد و نقشه‌ی خود را به جریان انداخت: حمله به دارایی‌های آزبورن در داخل شهر، رهاسازی دویل برث در توده‌ی مردم، و وادار کردن آزبورن به اقرار اسرارش.

مرد عنکبوتی بیشتر نقشه‌ی او را خنثی کرد، اگرچه قادر به متوقف کردن رهاسازی دویل برث نشد. دکتر اختاپوس بعد از نجات یافتن آزبورن با اسپایدرمن جنگید و در نهایت شکست خورد و آنتی‌سرم به دست مرد عنکبوتی افتاد، چیزی که او آن را در اختیار متخصصان قرار داد تا آلودگی ایجاد شده را رفع کنند. سرانجام اتو دستگیر شد و به زندان منتقل شد.