ویکی Marvel's Spider Man

نفس شیطان (Devil's Breath)

اشتراک‌گذاری
نفس شیطان (Devil's Breath) Marvel's Spider Man

نفس شیطان

GR-27 با نام مستعار نفس شیطان (Devil's Breath) نوعی درمان پزشکی ناقص است که توسط آسکورپ طراحی شده است. این پروژه در Marvel's Spider-Man توسط اتو اکتاویوس (دکتر اختاپوس) به عنوان سلاحی شیمیایی مورد سوء استفاده قرار گرفت.

تاریخچه

اوایل تاریخچه

نورمن آزبورن در دهه‌ی ۱۹۸۰ توسعه‌ی GR-27 را در دستور کار قرار داد. آزمایش‌های اولیه در یک آزمایشگاه روند درمان را موثر نشان می‌داد اما یک نقص حیاتی وجود داشت: این ماده سیستم ایمنی بیمار را مورد هدف قرار می‌داد و منجر به مختل کردن ایمنی بدن می‌شد. به علاوه مسری بودن این موضوع اثبات شده بود و آزمایش روی یک موش آزمایشگاهی باعث سرایت سریع به موش‌های دیگر شد و به همین سبب این پروژه توسط متخصصان «نفس شیطان» نام گرفت. آزبورن روی ادامه‌ی توسعه‌ی این پروژه تاکید داشت اما از آن به عنوان یک راز محافظت می‌کرد و تنها به دکتر مورگان مایکلز اعتماد داشت و نمونه‌ای ناقص را در اختیار او قرار داده بود.

در سال ۱۹۸۶، مارتین لی به عنوان یک درمان آزمایشی توسط نورمن آزبورن به کار گرفته شد و دویل برث به او تزریق شد. این در حالی بود که اتو اکتاویوس، دیگر بنیان‌گذار آسکورپ از این موضوع اطلاع نداشت و بعد از اتمام تزریق از این موضوع آگاه شد. تزریق دویل برث قدرت‌های فرا انسانی را برای لی به ارمغان آورد و همین طور این تزریق منجر به انفجاری شد که در این اتفاق پدر و مادر لی کشته شدند و این موضوع باعث شکل‌گیری کینه‌ی لی از آسکورپ شد.

این اتفاقات منجر به طرح دعوی در دادگاه شد و اکتاویوس آسکورپ را ترک کرد و به روند دوستی خود با آزبورن خاتمه داد. او شرکت خود را با نام صنایع اکتاویوس تاسس کرد. با این حال شرکت او به موفقیتی آسکورپ نبود و او مجبور به دریافت کمک‌های مالی شد.

Marvel's Spider-Man

مارتین لی به دنبال دستگیر شدن ویلسون فیسک، جنگی را علیه آزبورن شروع کرد و نقشه‌ای برای یافتن دویل برث و رها کردن آن در منهتن کشید.

اتو اکتاویوس نیز با تبدیل شدن به دکتر اختاپوس راه مستر نگاتیو را پیش گرفت تا انتقام شخصی خود از آزبورن را بگیرد. به این ترتیب او با همراهی مستر نگاتیو موفق به دستیابی به دویل برث و رها کردن آن در میدان تامیز شد. اختاپوس با دانستن این موضوع که آسکورپ یک آنتی‌سرم را توسعه داده است، به مستر نگاتیو دستور داد تا آن را پیدا و حفظ کند. اکتاویوس در نظر داشت تا بعد از گرفتن انتقام از آزبورن خودش آنتی‌سرم را توزیع کند.

در طول ۲۴ ساعت منهتن در وضعیتی آشفته فرو رفت و نقش آسکورپ در ساخت دویل برث برای عموم آشکار شد.

دکتر اختاپوس سرانجام آزبورن را اسیر کرد و به او فشار آورد تا به جرم‌هایش اقرار کند. وقتی آزبورن از این کار امتناع کرد، اختاپوس او را از بالای برج آسکورپ به پایین پرت کرد، با این حال او توسط مرد عنکبوتی نجات یافت. اسپایدرمن برای دریافت آنتی‌سرم او را شکست داد و در نهایت اکتاویوس به زندان منتقل شد.

مرد عنکبوتی آنتی‌سرم را در اختیار مورگان مایکلز قرار داد تا با مطالعه‌ی آن به تولید مقادیر بیشتری برای درمان همه‌ی مردم آلوده دست پیدا کند.

در طول دستان بازی مشخص شد که پسر آزبورن یعنی هری از یک بیماری لاعلاج رنج می‌برد و در واقع دویل برث به منظور درمان او طراحی شده بود.

صفحات دیگر