ویکی Marvel's Spider Man

مری جین واتسون

اشتراک‌گذاری

مری جین واتسون

Mary Jane Watson

مری جین واتسون Marvel's Spider Man

نام مستعار

ام‌جی

سن

۲۳

سکونت

شهر نیویورک

پیشه

سردبیر روزنامه‌ی Daily Bugle

جنسیت

مونث

صداپیشه

لورا بیلی

مری جین واتسون (Mary Jane Watson) یکی از شخصیت‌های قابل بازی در Marvel's Spider-Man است. او دوست و معشوقه‌ی پیتر پارکر است و از هویت محرمانه‌ی او آگاه است. در بخشی از داستان مری جین برای یافتن دلیل رویدادهای رخ داده در شهر نیویورک به آسکورپ می‌رود.

اولین نمایش مری جین در کمیک شماره‌ی ۲۵ اسپایدرمن شگفت‌انگیز (جون ۱۹۶۵) صورت گرفت، با این حال نمایش کامل او در شماره‌ی ۴۲ همین کمیک انجام گرفت.

تاریخچه

قبل از بازی

مری جین خبرنگار تحقیقاتی روزنامه‌ی Daily Bugle است. او در دوران دبیرستان به یکی از بهترین دوستان پیتر تبدیل شد اما رابطه‌ی این دو در مقطعی با هم قطع شد.

Marvel's Spider-Man‏

در شروع داستان Marvel's Spider-Man‏ شش ماه از قطع رابطه‌ی مری جین و پیتر گذشته است. اولین دیدار دوباره‌ی آن‌ها در محل مزایده‌ی آثار هنری فیسک اتفاق افتاد، جایی که افرادی مسلح برای یافتن پرونده‌ای به آن جا وارد شده بودند (در این نقطه بازیکنان برای اولین کنترل مری جین را بر عهده می‌گیرند). مری جین به پیتر در مورد تحقیقاتش کمک می‌کند و آن دو در ادامه به عنوان «همکار» با یکدیگر فعالیت می‌کنند.

در نقطه‌ای مری جین برای گرفتن اطلاعاتی در مورد مارتین لی وارد محلی شد که کارلز استندیش در آن جا نگهداری می‌شد. او موفق شد اطلاعاتی را از کالرز دریافت کند اما با مداخله‌ی مرد عنکبوتی که قصد محافظت از مری جین را داشت دریافت اطلاعات نیمه تمام ماند. مری جین از مداخله‌ی پیتر عصبانی بود، به همین خاطر در مورد نقشه‌های مارتین لی برای پخش Devil Breath در ایستگاه گرند سنترال چیزی به پیتر نگفت و خودش تصمیم گرفت به تنهایی به آن جا برود. با این حال او در آن جا گرفتار مارتین لی و افرادش شد و همراه تعدادی از مردم حاضر در آن جا به گروگان گرفته شد. او با تماسی اسپایدرمن را از شرایط آگاه کرد و به کمک او موفق به خنثی سازی دویل برث شد.

اتفاقات پیش آمده در ایستگاه باعث تکان خوردن ام‌جی شد و او تا مدتی تماس خود را با پیتر قطع کرد. آن‌ها زمانی دوباره با هم تماس پیدا کردند که دکتر اختاپوس زندانیان داخل زندان ریکرز و رافت را آزاد کرده بود، کسانی که پناهگاه F.E.A.S.T در مرکز شهر را به آتش کشیدند. مرد عنکبوتی برای نجات ‌ عمه می و مایلز مورالز خود را به آنجا رساند، اما این بار خودش توسط مایلز و مری جین نجات پیدا کرد. بعد از آن، این سه نفر یعنی پیتر، مری جین و مایلز تصمیم گرفتند تا با همکاری هم با مشکلات ایجاد شده مقابله کنند.

نقش مری جین وقتی پررنگ‌تر شد که او به پنت هاوس نورمن آزبورن نفوذ کرد، و با Sable International و خود سیلور سیبل رو در رو شد. ماموریت او تا حدی خطرناک شد که او برای قرار از آن‌ها مجبور شد از بالکن بپرد، تا توسط مرد عنکبوتی نجات پیدا کند.

بعد از این که اسپایدرمن توسط دکتر اختاپوس به شدت مجروح شد، این مری جین بود که برای شکست دادن اختاپوس پیتر را به سمت استفاده از اطلاعات علمی‌اش هدایت کرد.

بعد از موفقیت پیتر در شکست دادن دکتر اختاپوس و بازگشت شهر به حالت عادی، مری جین به سردبیری روزنامه Daily Bugle درآمد و رابطه‌ی خود با پیتر را از سر گرفت.