ویکی Marvel's Spider Man

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هری آزبورن

اشتراک‌گذاری

هرولد هری آزبورن

Harold "Harry" Osborn

هری آزبورن - Marvel's Spider Man

سن

۲۵

کشور

ایالات متحده

موقعیت

نیویورک

پیشه

بنیان‌گذار بنیاد امیلی-می

خانواده

امیلی آزبورن (مادر)
آمبرسون آزبورن (پدربزرگ پدری)
مارتا آزبورن (مادربزرگ پدری)
استنلی لیمن (پدربزرگ مادری)
مرلین لیمن (مادربزرگ مادری)
آلتون آزبورن (جد پدری)

جنسیت

مذکر

بازیگر

اسکات پورتر (Marvel's Spider-Man)
گراهام فیلیپس

هرولد هری آزبورن (Harold "Harry" Osborn) یک شخصیت جانبی در مجموعه مرد عنکبوتی مارول است. او پسر نورمن آزبورن است که از یک بیماری لاعلاج رنج می‌برد. بهترین دوستان او پیتر پارکر و مری جین واتسون از بیماری او آگاه نبودند تا اینکه در پایان بازی اول متوجه وضعیت واقعی او شدند.

او تا پایان Marvel's Spider-Man 2 میزبان اصلی سیمبیوت ونوم بود.

تاریخچه

اوایل زندگی

هری متولد سال ۱۹۹۵ است. او تنها پسر نورمن و امیلی آزبورن است. دوران کودکی او در کنار پدر و مادرش با شادمانی همراه بود. امیلی تأثیر قابل توجهی بر هری داشت، زیرا اعتقاد او به «شفای جهان» تا بزرگسالی همراه او بود.

هری دوست دبیرستانی پیتر پارکر و مری جین واتسون بود که تا بزرگسالی این دوستی ادامه یافت. هری و پیتر تمایل داشتند در کلاس علوم با یکدیگر کار کنند و آن دو روی یک پروژه علمی کار کردند. در مقطعی نورمن به هری اطلاع داد که امیلی بر اثر عوارض ناشی از سندرم اشتران مرده است. مرگ امیلی مدتی بعد از مرگ بن و قبل از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان اتفاق افتاد. او سرانجام از دانشگاه امپایر استیت فارغ‌التحصیل شد و در مقطعی پس از آن، یک دوره کارآموزی را در آسکورپ آغاز کرد، به این امید که در نهایت راه مادرش را به عنوان یک وکیل محیط زیست دنبال کند.

با این حال، او سندرم اشتران را از مادرش به ارث برده بود و عوارض آن شروع کرد. هری که نمی‌خواست دوستانش همان سختی‌هایی که او در زمان بیماری مادرش تحمل کرده بود را تجربه کنند، وضعیت بیماری خود را مخفی نگه داشت و وانمود کرد که اوضاع خوب است.

در نهایت وضعیت هری وخیم شد. پدرش به او دستور داد تا یک درمان پزشکی آزمایشی را در پی بگیرد که تکمیل آن سال‌ها طول می‌کشید. هری موافقت کرد و نامه‌ای را برای پیتر و مری جین به جا گذاشت. نورمن غیبت هری را اینگونه توضیح داد که هری در اروپا است و عملیات بین‌المللی آسکورت را مدیریت می‌کند.

Marvel's Spider-Man

قبل از شروع درمان، هری صداهای ضبط‌شده‌ای را برای پیتر در برخی از ایستگاه‌های تحقیقاتی مختلف آسکورپ به جا گذاشت. در این رکوردها، او از پیتر خواسته بود تا کاری را که نتوانسته بود تکمیل کند را تمام کند. پس از تعطیلی صنایع اکتاویوس توسط نورمن، پیتر شروع به بازدید از ایستگاه‌های تحقیقاتی مرتبط برای کمک به دوستش کرد. هنگامی که پیتر کار هری را تمام کرد و داده‌های ایستگاه‌ها را به سرور آسکورپ ارسال کرد، آسکورپ شروع به تأمین مالی کامل آن‌ها کرد.

وقتی مری جین به عنوان بخشی از تحقیقات مخفیانه وارد آپارتمان نورمن شد، حقیقتی را در مورد وضعیت هری کشف کرد که آن را با پیتر در میان گذاشت.

در حالی که مشخص نبود نتایج درمان هری چه بوده است، اما در پایان بازی او در آزمایشگاه مخفی نورمن دیده شد، جایی که هری در یک مخزن نگهدارنده حامل مایع سبزرنگ با یک ماده تار-مانند سیاه نگهداری می‌شد.

مایلز مورالز

پس از یک سال یا بیشتر، هری به هوش آمد که همزمان بود با فعالیت جنایتکارانه روکسون و انتخاب موفقیت‌آمیز ریو مورالس به عنوان عضو شورا. پدر او پس از دیدن وضعیت هری، به کرت کانرز، دکتر پسرش دستور داد تا او را از محفظه خارج کند و علی‌رغم هشدارهای پزشک هری خارج شد.

Marvel's Spider-Man 2

۱۰ ماه پس از نبرد مرد عنکبوتی با دکتر اختاپوس، سرانجام هری از محفظه سیمبیوتی که اکنون به او وصل شده بود، آزاد شد. نورمن به هری گفته بود طبق تحقیقات دکتر کانرز، تا زمانی که این سمبیوت همراه هری باشد، وضعیت او بهبود خواهد یافت. با گذشت زمان، هری به طور کامل از نظر جسمی بهبود یافت، اگرچه هنوز عصای پیاده‌روی خود را به عنوان «بیمه» همراه داشت. در مقطعی او به پدرش گفت که خواهان برآورده کردن رویای مادرش در «شفای دنیا» است و می‌خواهد بنیادی را به افتخار او راه‌اندازی کند. نورمن پذیرفت و ساخت ساختمانی اختصاصی برای تحقیق در مورد آن آغاز شد. هری با اطلاع از اینکه پیتر عمه می را از دست داده است، این سازمان را به افتخار آن‌ها بنیاد امیلی-می نام‌گذاری کرد.

پس از نبرد مردان عنکبوتی با سندمن، هری برای دیداری به خانه پیتر و مری جین رفت. این دو برای وضعیت کنونی هری بسیار خوشحال بودند. در این دیدار هری از پیتر دعوت کرد تا به بنیاد او بپیوندد تا بتواند از تخصص او بهره‌مند شود.

صفحات دیگر