بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مری جین واتسون

اشتراک‌گذاری

مری جین واتسون

Mary Jane Watson

مری جین واتسون - Marvel's Spider Man

سن

۲۵

پیشه

پادکستر
سردبیر روزنامه‌ی دیلی بیوگل (قبلا)
گزارشگر (قبلا)

خانواده

پیتر پارکر (معشوقه)

جنسیت

مونث

صداپیشه

لورا بیلی

مری جین واتسون (Mary Jane Watson) که همچنین با عنوان ام‌جی شناخته می‌شود یکی از شخصیت‌های محوری در مجموعه Marvel's Spider-Man است. او دوست و معشوقه‌ی پیتر پارکر است و از هویت محرمانه‌ی او آگاه است. او همچنین یک شخصیت قابل بازی در مرد عنکبوتی مارول و مرد عنکبوتی مارول ۲ است.

مری جین واتسون، روزنامه‌نگار تحقیقی دیلی بیوگل بود. او دوست و معشوقه پیتر پارکر است که از هویت دوگانه‌ی او به عنوان مرد عنکبوتی نیز آگاه است. او از مدرسه با پیتر پارکر و هری آزبورن آشنا بوده است. مری جین به عنوان یک روزنامه نگار، عمیقا در اسرار شهر نیویورک می‌کاود و حتی امنیت خود را برای کشف داستان‌های مهم به خطر می‌اندازد. علیرغم تحقیقات جسورانه روزنامه‌نگاری او که گاهی با نگرانی‌های پیتر در تضاد بود، با این حال این دو به عنوان شریک با یکدیگر همکاری می‌کنند.

تاریخچه

اوایل

مری جین در حدود سال ۱۹۹۵ در مونتورسویل، پنسیلوانیا به دنیا آمد. زندگی اولیه او تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده است، اما این موضوع مشخص است که او رابطه‌ی تیره‌ای با پدرش داشته است. پدر او یک کارگر بندری بود که وقتی ویلسون فیسک بندر را به خاطر فعالیت‌های غیرقانونی‌اش خرید، اخراج شد. در دوران مدرسه راهنمایی، او با پیتر پارکر و هری آزبورن دوستان صمیمی شدند و پیوند تا بزرگسالی نیز ادامه داشت.

در مقطعی او هویت پیتر به عنوان مرد عنکبوتی را کشف کرد. این دو در سال آخر دانشگاه ملاقات‌های عاشقانه با هم داشتند و نزدیک به دو سال با هم بودند. شش ماه قبل از رویدادهای Marvel's Spider-Man رابطه آن‌ها به دلیل مراقبت افراطی پیتر به پایان رسید.

Marvel's Spider-Man‏

در شروع داستان Marvel's Spider-Man‏ شش ماه از قطع رابطه‌ی مری جین و پیتر گذشته است. اولین دیدار دوباره‌ی آن‌ها در محل مزایده‌ی آثار هنری فیسک اتفاق افتاد، جایی که افرادی مسلح برای یافتن پرونده‌ای به آن جا وارد شده بودند (در این نقطه بازیکنان برای اولین کنترل مری جین را بر عهده می‌گیرند). مری جین به پیتر در مورد تحقیقاتش کمک می‌کند و آن دو در ادامه به عنوان «همکار» با یکدیگر فعالیت می‌کنند.

در نقطه‌ای مری جین برای گرفتن اطلاعاتی در مورد مارتین لی وارد محلی شد که کارلز استندیش در آن جا نگهداری می‌شد. او موفق شد اطلاعاتی را از کالرز دریافت کند اما با مداخله‌ی مرد عنکبوتی که قصد محافظت از مری جین را داشت دریافت اطلاعات نیمه تمام ماند. مری جین از مداخله‌ی پیتر عصبانی بود، به همین خاطر در مورد نقشه‌های مارتین لی برای پخش Devil Breath در ایستگاه گرند سنترال چیزی به پیتر نگفت و خودش تصمیم گرفت به تنهایی به آن جا برود. با این حال او در آن جا گرفتار مارتین لی و افرادش شد و همراه تعدادی از مردم حاضر در آن جا به گروگان گرفته شد. او با تماسی اسپایدرمن را از شرایط آگاه کرد و به کمک او موفق به خنثی سازی دویل برث شد.

اتفاقات پیش آمده در ایستگاه باعث تکان خوردن ام‌جی شد و او تا مدتی تماس خود را با پیتر قطع کرد. آن‌ها زمانی دوباره با هم تماس پیدا کردند که دکتر اختاپوس زندانیان داخل زندان ریکرز و رافت را آزاد کرده بود، کسانی که پناهگاه F.E.A.S.T در مرکز شهر را به آتش کشیدند. مرد عنکبوتی برای نجات ‌ عمه می و مایلز مورالز خود را به آنجا رساند، اما این بار خودش توسط مایلز و مری جین نجات پیدا کرد. بعد از آن، این سه نفر یعنی پیتر، مری جین و مایلز تصمیم گرفتند تا با همکاری هم با مشکلات ایجاد شده مقابله کنند.

نقش مری جین وقتی پررنگ‌تر شد که او به پنت هاوس نورمن آزبورن نفوذ کرد، و با Sable International و خود سیلور سیبل رو در رو شد. ماموریت او تا حدی خطرناک شد که او برای قرار از آن‌ها مجبور شد از بالکن بپرد، تا توسط مرد عنکبوتی نجات پیدا کند.

بعد از این که اسپایدرمن توسط دکتر اختاپوس به شدت مجروح شد، این مری جین بود که برای شکست دادن اختاپوس پیتر را به سمت استفاده از اطلاعات علمی‌اش هدایت کرد.

بعد از موفقیت پیتر در شکست دادن دکتر اختاپوس و بازگشت شهر به حالت عادی، مری جین به سردبیری روزنامه Daily Bugle درآمد و رابطه‌ی خود با پیتر را از سر گرفت.

صفحات دیگر