بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

لافی

اشتراک‌گذاری

لافی

Laufey

لافی - God of War

جنسیت

مونث

گونه/نژاد

مکان تولد

یوتون‌هایم (احتمالا)

خانواده

کریتوس (همسر)
آترئوس (پسر)

وفاداری

کریتوس
آترئوس
تیر
بروک
سیندری

لافی (Laufey) یا فی یک غول یخی از یوتون‌هایم بود. او دومین همسر کریتوس و مادر آترئوس است.

در مجموعه God of War

خدای جنگ (۲۰۱۸)

فی شخصیتی است که برای اولین بار نامش در خدای جنگ (۲۰۱۸) آمده است. او دومین زن کریتوس و مادر آترئوس است. او یک فانی و در حقیقت یک غول یوتون‌هایم بود که به دلایل نامعلوم طبیعت واقعی خود را از خانواده‌اش پنهان می‌کرد.

نام واقعی او لافی بود و بر اساس گفته میمیر او برای کردارش در کمک به ضعیفان و درماندگان، و همچنین مخالفت با خدای ظالم آسیر یعنی اودین به عنوان یک غول قهرمان شناخته می‌شد. فی یک جنگجوی قابل احترام و قدرتمند بود که حتی توجه نیرومندترین خدای نورس یعنی ثور را نیز به خود جلب کرد. کریتوس نیز مهارت‌های او در مبارزه را تحسین می‌کرد و می‌گفت که او به زیبایی مبارزه می‌کند.

در زمان و مکان نامعلومی او با کریتوس دیدار می‌کند و بعد از مدتی با او ازدواج می‌کند و بچه‌ای به دنیا می‌آورد. کریتوس بیشتر اوقات از خانه دور بود و به شکار می‌پرداخت، بنابراین پسرش آترئوس بیشتر وقت خود را با مادرش سپری می‌کرد. فی هر روز به او زبان‌های پیرامون نه جهان را می‌آموخت، حداقل آن‌هایی را که می‌دانست و همچنین تیراندازی را به پسرش آموزش می‌داد. او کسی بود که برای آترئوس کمانش را ساخت و در مورد خدایان و موجودات مختلف دنیای نورس به او آموزش می‌داد.

قبل از مرگش او از کریتوس و آترئوس خواست که بدنش را بسوزانند و خاکستر او را در بلندترین قله‌ی نه جهان پخش کنند، جایی که در ابتدا این دو نمی‌دانستند این مکان کجاست اما با راهنمایی میمیر مشخص شد که این بلندی در یوتون‌هایم است، جایی که یک نقاشی دیواری وجود دارد و زندگی فی و اتفاقات مهم سفر کریتوس و آترئوس/لوکی را پیش‌گویی می‌کند.

خدای جنگ راگناروک

فی چند بار در رویاهای کریتوس ظاهر شد، جایی که کریتوس او آخرین لحظات خود با او حتی قبل از تولد آترئوس را به یاد آورد.

اولین رویا در مورد شکاری بود که فی و کریتوس با هم انجام دادند. دوم رویا مربوط به تولد آترئوس بود، جایی که کریتوس همسر و فرزندش را از طریق یک قایق به پایین رودخانه برد. در رویای آخر کریتوس به فی کمک کرد تا درخت‌هایی را که برای مراسم تشییع جنازه‌اش استفاده می‌شد علامت‌گذاری کند، همراه با آخرین دستورالعمل‌ها که مربوط به پخش کردن خاکستر فی در بلندترین قله قلمروها بود.

کریتوس بعدا متوجه شد که فی یک بار با ثور مبارزه کرده است. ارواحی که شاهد این رویداد بودند، شاهد بودند که ثور مست دره‌ای را از هم شکافته است و فی هم خشمگین با او مبارزه کرده است و این دو با سلاح‌های میولنیر و لویاتان با یکدیگر تقابل کرده‌اند.

دانستنی‌ها

  • نام فی در واقع نوعی بازی با کلمه‌ی لافی است که در اساطیر نورس مادر لوکی است. ظاهرا فی می‌خواست نام پسرش را لوکی بگذارد اما کریتوس او را متقاعد می‌کند تا نام پسرشان آترئوس باشد.
  • نوشته‌ای در یوتون‌هایم اشاره داشت که بعد از گریز غول‌ها، دو غول در میدگارد باقی ماندند. آن‌ها مار جهان و «نگهبان» بودند که نگهبان اشاره به فی دارد. فی قصد داشت در نزدیکی آغاز راگناروک به خانه بازگردند، همین طور هم شد و خاکستر او به محل تولدش بازگشت.

تصاویر

لافی
لافی
صفحات دیگر