ویکی God of War

سیف

اشتراک‌گذاری

سیف

Sif

سیف - God of War

عنوان

الهه گندم، برداشت، زمین و خانواده

جنسیت

مونث

محل تولد

آسگارد (احتمالا)

نژاد

بستگان

مندیفری (پدر)
هرث (مادر)
ثور (همسر)
مگنی (پسر ناتنی)
مودی (پسر ناتنی)
اولر (پسر)
ترود (دختر)

وفاداری

آسگارد (قبلا)
اودین (قبلا)
هیلدیسوینی

صداپیشه

امیلی رز

سیف (Sif) الهه نورس گندم، زمین، برداشت و خانواده است. او همسر ثور، مادرخوانده مگنی و مودی، و مادر اولر و ترود است.

او در خدای جنگ راگناروک به عنوان یک شخصیت ثانویه معرفی شد. او به عنوان دیپلمات اودین عمل می‌کند و به ویژه مدیریت روابط با پناهجویانی که اخیرا در آسگارد مستقر شدند را بر عهده دارد. سیف از سیاست پدر همگان در مورد مسائل خانوادگی ناراضی بود. پس از اینکه آترئوس در اتاق پسر او که او سه سال پیش کشته شده بود حضور یافت، تلخی او تشدید شد. او با نفوذ خود بر همسرش سعی کرد با سوالاتی وفاداری او به اودین را جویا شود. از نظر او اودین تهدیدی برای آسیر و به خصوص خانواده‌ی او بود. سیف مادری دوست داشتنی و همسری وفادار است که از رویداد راگناروک جان سالم به در برد و پس از مرگ اودین و ثور، عملا به رهبر جدید آسیر تبدیل شد و سرانجام در واناهایم مستقر شد.

اسطوره‌شناسی نورس

سیف در اساطیر اسکاندیناوی، ایزدبانوی باروری ، غلات و جنگ است. به نظر می‌رسد نام او به معنی «خویشاوندی سببی، رابطه با ازدواج» است. سیف همسر باوفای ثور، ایزد قدرتمند آذرخش است و به داشتن موهایی بلند و زرین شهرت دارد.

سیف دارای موهایی زیبا و خارق‌العاده بود و بهترین افسانه‌ای که او در آن نقش داشته‌است، هنگامی بود که ایزد شرارت لوکی به‌طور مخفیانه وارد اتاق خواب او شده و از روی کینه توزی، تمام موهای زرین او را کوتاه کرد. زمانی که این خبر به گوش ثور رسید بسیار خشمگین شد. ثور که نمی‌توانست خشم خود را کنترل کند، لوکی را از زمین بلند کرده و قصد خرد کردن تمام استخوان‌های بدنش را داشت، تا اینکه لوکی او را متقاعد کرد و قول داد که جایگزینی برای موهای سیف پیدا کند. ثور نیز پیشنهاد او را پذیرفت و از کشتنش چشم‌پوشی کرد. لوکی به غار بزرگ، خانهٔ پسران ایوالدی رفته و برای آن‌ها دلیل سفر خود را بازگو کرد. سپس از این دورف‌ها درخواست کرد که طلا را طوری شکل دهند که به خوبی تارهای موی سیف شوند و چنان سحر و جادویی در آن بکار برند که بر روی سر او شروع به رشد کنند. دورف‌ها موافقت کردند و موهایی زرین توسط رشته‌های طلا درست کردند که در انتها لوکی آن‌ها را به سیف داد. او همچنین نقشی در داستان به وجود آمدن پتک معروف ثور، میولنیر دارد، اگرچه در اینجا هم نقش او بسیار کمرنگ و ناچیز است. با پیشبرد داستان، این اتفاق منجربه خلق کشتی عجیب اسکیدبلادنیر و گراز گولین‌بورستی برای فریر، و بازوبند طلایی دروپنیر برای اودین شد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

  • جاودانگی: سیف به عنوان یک الهه نورس جاودانه است. فقط سلاح یا موجودی که به اندازه کافی قدرتمند باشید می‌تواند او را بکشد.
  • کنترل گیاهان: او به عنوان الهه برداشت، می‌تواند طبیعت و هر نوع ماده گیاهی را کنترل کند.
  • تلپورت: سیف برای دسترسی به دخترش از قابلیت تلپورت استفاده کرده است.
صفحات دیگر