ویکی Far Cry

جوزف سید

اشتراک‌گذاری

جوزف سید

Joseph Seed

جوزف سید - Far Cry

سن

 • ۴۲ (Far Cry 5)
 • ۵۹ (New Dawn)

سال تولد

۱۹۷۶

وضعیت

بسته به انتخاب بازیکن

مکان تولد

رم، جورجیا، ایالات متحده

ملیت

آمریکایی

نام مستعار

 • پدر
 • پیامبر

حرفه

 • خطیب
 • رهبر Eden's Gate (قبلا)
 • بنیان‌گذار و رهبر نیو عدن

خانواده

جان سید (برادر)
جیکوب سید (برادر)
فیث سید (خواهر)
ایتن سید (پسر)

بازیگر

حضور در

جوزف سید (Joseph Seed) ضد قهرمان اصلی بازی Far Cry 5 و فیلم Inside Eden’s Gate، و همین طور شخصیتی مهم در Far Cry New Dawn است. او فردی بی رحم است که یک فرقه دینی تحت عنوان Project at Eden’s Gate را در هوپ کانتی سازماندهی کرده است و همراه با خانواده‌اش آن را هدایت می‌کند. افراد دیگر این خانواده جیکوب، جان و فیث سید هستند که جوزف از آن‌ها با عنوان قاصدان (The Heralds) یاد می‌کند. Eden’s Gate به واسطه زور و خشونت سعی دارد ساکنان هوپ کانتی را به سمت فرقه‌ی مذکور سوق دهد و این در حالی است که رویدادهای بازی پیرامون درگیری و ناسازگاری این فرقه با گروه مقاومت می‌چرخد.

او بعد از آخرالزمان هسته‌ای، سازمانی مذهبی تحت نام نیو عدن (New Eden) را ایجاد کرد.

تاریخچه

سید حقیقتا باور دارد که توسط خدا برگزیده شده است و به زودی دنیا به پایان می‌رسد. هدف او محافظت از پیروان خود یا «فرزندان» از روز موعود و هدایت آن‌ها به دروازه عدن است.

Far Cry 5

در پایان مخفی بازی، اگر کلانتر جونیور دپیتی برای پنج دقیقه او را در ابتدای بازی دستگیر نکند، کلانتر وایت‌هورس به آن‌ها و مارشال برک می‌گوید تا از کلیسا عقب نشینی کنند چرا که کاملا می‌دانست افراد فرقه برای آن‌ها کمین کرده‌اند. با این حال، برک هر دوی جونیور دپیتی و کلانتر وایت‌هورس را به خاطر این کار تهدید به بازداشت می‌کند، اما وایت‌هورس که از عاقبت این کار مطلع بود کلیسا را ترک می‌کند و بازی تمام می‌شود.

در روایت معمول داستان جوزف دستگیر می‌شود و به سمت هلیکوپتری برده می‌شود، اما هنگام بلند شدن هلیکوپتر پیروان او دخالت می‌کنند و اوضاع به خشونت کشیده می‌شود و هلیکوپتر با از دست دادن تعادلش سقوط می‌کند. بعد از حادثه جوزف از هلیکوپتر خارج می‌شود و به سمت تعدادی از افراد فرقه‌اش می‌رود.

جوزف سید تا پایان داستان مبارزه می‌کند و در انتهای داستان وقتی با دپیتی روبرو می‌شود به او پیشنهاد می‌دهد که محل را ترک کند.

اگر پیشنهاد جوزف پذیرفته نشود طی مبارزه‌ای او در نهایت شکست می‌خورد و دستگیر می‌شود اما درست بعد از این دستگیر شدن او یک انفجار اتمی بزرگ رخ می‌دهد و تمام شهر را می‌سوزاند. دیپتی همراه با افرادش سید را سوار یک ماشین می‌کنند تا خود را به پناهگاه داچ برسانند اما در وضعیت آشوبی که وجود داشت خودروی آن‌ها در طی با یک درخت برخورد می‌کند و تمام افراد به جز دپیتی و پدر جان خود را از دست می‌دهند. در نهایت جوزف، دپیتی را با خود به پناهگاه حمل می‌کند و او را به تخت دستبند می‌زند. او در حالی که جسد داچ کنارش افتاده بود، برای دپیتی نیز قضیه را روشن می‌کند که به خاطر کارهایی که انجام داده او هم باید کشته شود اما در عوض تصمیم می‌گیرد تا او را ببخشد و در قبالش او را به خانواده خود اضافه می‌کند.

اما اگر پیشنهاد جوزف پذرفته شود دپیتی و دیگر متحدانش با ماشینی محل را ترک می‌کنند. در ماشین وایت‌هورس اقدام به روشن کردن رادیو می‌کند و آهنگ Only You پخش می‌شود، صفحه قرمز می‌شود و بازی تمام می‌شود. قرمز شدن صفحه ناشی از شستشوی مغزی دپیتی توسط جیکوب سید است که قبلا با استفاده از روش شرطی‌شدن کلاسیک و با به کارگیری آهنگ مذکور با موفقیت انجام شده بود. فرض می‌شود که دپیتی بعد شنیدن آهنگ نسبت به کشتن تمام همکاران خود در داخل خودرو اقدام کرده است.

Far Cry: New Dawn

۱۷ سال بعد جوزف سید گروه جدید خود یعنی نیو عدن را رهبری می‌کرد. زنده ماندن افراد نیو عدن در آمریکای پسا-آخرالزمان دشوار بود تا این که جوزف رستگاری را در فرم یک درخت سیب در شمال هوپ کانتی پیدا کرد. سیب‌های معجزه‌آسای این درخت قدرت و پایداری را برای آن‌ها به ارمغان آوردند.

با این حال با پیدا شدن گروهی تحت عنوان Highwaymen وضعیت تغییر کرد و جوزف از تبدیل شدن دنیا به آن بهشتی که مد نظرش بود ناامید شد. جوزف با ترک نیو عدن خود را تبعید کرد و پیش‌بینی کرد که روزی یک «هدایت‌کننده» ظهور پیدا خواهد کرد. در نبود جوزف، نیو عدن توسط پسر او یعنی ایتن سید رهبری می‌شد.

وقتی ایتن، کاپیتان را به دنبال پدرش فرستاد، جوزف کاپیتان را همان فرد پیش‌گویی شده تشخیص داد. کاپیتان با خوردن یک سیب قدرت‌هایی به دست آورد و همراه با جوزف به نیو عدن بازگشت. جوزف بر خلاف تمایل پسرش، کاپیتان را «هدایت‌کننده» جدید نیو عدن قلمداد کرد و فرقه را به نبرد علیه Highwaymen ترغیب کرد.

نیو عدن برای تقابل با Highwaymen با اسکونجرهای هوپ کانتی متحد شد. جوزف به کاپیتان باور داشت و از طرفی از طمع پسر خود یعنی ایتن آگاه بود. ایتن در نهایت به نیو عدن خیانت کرد و برای نابودی این فرقه به دوقلوهای میکی و لو پیوست. ایتن در نقطه‌ای اقدام به خوردن سیبی از درخت کرد و به دلیل ناپاک بودن روحش به یک هیولا تبدیل شد. جوزف کاپیتان را به دنبال او فرستاد و کاپیتان در نهایت مجبور به کشتن ایتن شد. جوزف پس از مرگ پسرش وقتی مشاهده کرد که همه چیز آن طور که پیش‌بینی شده بود پیش نرفته، اقدام به آتش زدن درخت کرد و از کاپیتان خواست تا او را بکشد.

 • اگر کاپیتان او را نکشد، جوزف فریاد زنان روی زانوی خود می‌نشیند و از کاپیتان می‌خواهد که یا او را بکشد یا آن جا را ترک کند. اگر کاپیتان بعدا به این مکان بازگردد درخت و بدن ایتن را سوخته خواهد یافت و اثری از جوزف نیز نخواهد بود.
 • اگر کاپیتان تصمیم به کشتن جوزف بگیرد، جوزف با شلیک گلوله‌ی کاپیتان به سینه‌اش در جا خواهد مرد. اگر کاپیتان بعدا به این مکان بازگردد اثری از جسد جوزف را در آنجا نخواهد یافت.

دانستنی ها

 • جوزف سید با ۴۴ سال جوان‌ترین ضدقهرمان اصلی مجموعه Far Cry محسوب می‌شود. بعد از او هویت ولکر با ۴۵ است که در Far Cry 3 حاضر بود.
 • او شباهت زیادی به دیوید کورش (David Koresh) دارد که یک رهبر فرقه مذهبی در آمریکا بود.
 • جوزف سید تاکنون تنها ضدقهرمانی در Far Cry است که ممکن است زنده بماند.
 • او چند جای زخم روی بدنش دارد که گناهان او را نشان می‌دهد: گناهان جوزف طمع، شکم‌پرستی و هوس هستند.
 • بر اساس متن ترانه موسیقی Now He's Our Father در بازی، جوزف زمانی در یک باغ میوه کار می‌کرده است، در دوره‌ای بی‌خانمان بوده، و همچنین به دلایلی مرتبط یا غیر مرتبط با اعتقاداتش در حبس بوده است.

تصاویر

جوزف سید
جوزف سید
جوزف سید

منابع

صفحات دیگر