ویکی Far Cry

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جان سید

اشتراک‌گذاری

جان سید

John Seed

جان سید - Far Cry

وضعیت

مرده

نقش

ضدقهرمان سوم

سن

۳۲

مکان تولد

۱۹۸۶

مکان تولد

ایالت متحده

ملیت

آمریکایی

نام مستعار

بازجو
باپتیست

سکونت

حرفه

وکیل

درجه

قاصد

خانواده

جوزف سید (برادر)
جیکوب سید (برادر)
فیث سید (خواهر)
ایتن سید (برادرزاده)

دیگر افراد خانواده

ناخواهری بدون نام
خواهرزاده بدون نام

بازیکر

Seamus Dever (بازی)
Rob Evors (فیلم)

حضور در

جان سید (John Seed) یکی از اعضای خانواده سید و برادر جوزف سید است. او ضدقهرمان ثانویه بازی Far Cry 5 و فیلم کوتاه Inside Eden's Gate محسوب می‌شود و قاصد منطقه دره هلند است.

او احتمالا سادیستی‌ترین فرد در بین چهار عضو خانواده‌اش است. او به عنوان یک باپتیست شناخته می‌شود که به معنای واقعی کلمه می‌خواهد که شما گناهان خود و کاری‌هایی که انجام دادید را ببینید. او گناهان شما را روی پوستتان حکاکی می‌کند. زمانی که جوان‌تر بود، او توسط پدر و مادرش به آشپزخانه برده شد و عاری از هر گونه احساسی مورد ضرب و شتم قرار گرفت. در آن شرایط فقط می‌توانست بخندند و تنها کلمه‌ای که می‌توانست بگوید Yes بود، چیزی که به شعار او در طول داستان تبدیل شده است. در سکانسی جوزف سید می‌گوید که او وقتی جوان‌تر بود خیلی خوب بود و همیشه می‌خندید و این او را به سمت مرگش سوق می‌داد چون او زودباور بود.

جان وکیل فرقه است و برای دفاع از خانواده‌اش در برابر نظام قانونی فعالیت می‌کند.

رویدادهای Far Cry 5

جان در رسانه‌ی مرتبط به فرقه اعلام می‌کند که همه می‌توانند با واژه Yes از گناه رها شوند، او نشان می‌دهد که دپیتی هادسون را در اختیار دارد و هر کس که او را تماشا می‌کند برای پاک شدن انتخاب شده است و آن‌ها لازم نیست کاری انجام دهند، فقط باید به سمت فرقه بیایند و دروازه عدن از آن‌ها استقبال خواهد کرد.

جان گروهی را فرستاد تا جونیور دپیتی را برای تطهیر بگیرند و پیش او بیاورند. در هنگام تطهیر، جان به انتخاب شدگان خوش‌آمد می‌گوید اما دپیتی را پاک نمی‌دانست و او را به زور در آب فرو می‌کرد. او این کار را تکرار کرد اما جوزف جلوی او را گرفت و به او گفت که «تو باید آن‌ها را دوست داشته باشی، نگذار گناهت جلوی آن را بگیرد.» جان به دپیتی می‌گوید که او به همه‌ی گناهانی که کرده است اعتراف خواهد کرد.

جان باری دیگر دپیتی را اسیر می‌کند و او را همراه با هادسون به صندلی می‌بندد، او به آن‌ها می‌گوید که پدر و مادرش اولین کسانی بودند که قدرت Yes را به آموختند و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند تا آن را بیاموزد. جان می‌گفت برای تطهیر شدن می‌بایست گناهان روی جسم حک شود و او گناه دپیتی را خشم تشخیص داده بود. او پرسید که با چه کسی شروع کند دپیتی یا هادسون، که دپیتی با Yse واکنش نشان داد. جان، هادسون را به اتاقش برد و دپیتی از این فرصت برای فرار استفاده کرد.

سرانجام بعد از این که دپیتی ضربات کافی را به فعالیت‌های جان وارد کرد، او دپیتی را فرا خواند. جان Falls End را تصاحب کرد و به دپیتی گفت که اگر می‌خواهد دوستانش را آزاد کند به کلیسا بیاید. در همین هنگام دپیتی اسیر می‌شود، زمانی که او بیدار می‌شود جان حکاکی روی قفسه سینه‌ی دپیتی را تمام کرده است. او کمی بعد دپیتی را برای انجام کفاره برد، جایی که جروم جفریز، ماری می و نیک رای نیز حضور داشتند. روی سینه‌ی نیک کلمه طمع حک شده بود و جان او را مجبور کرد تا دستش را روی کتاب مقدس فرقه دروازه عدن قرار دهد. نیک امتناع کرد و جان این عمل را ناشی از طمع او می‌دانست. سپس جان چیزی را در گوش نیک زمزمه کرد و نیک تصمیم گرفت خواسته او را انجام دهد. جان نیک را به زمین انداخت و پوست قفسه سینه‌ی نیک را که حکاکی شده بود برید و آن را به دیوار کلیسا چسباند. در هنگام این هرج و مرج، جروم کتاب مقدس فرقه را به کتاب مقدس خود عوض کرد. جان شروع به انجام همین تشریفات برای دپیتی کرد اما دپیتی از داخل کتاب تفنگی را در آورد و به سمت او شلیک کرد. کتاب در واقع محل جاسازی اسلحه بوده است. گلوله از کنار گوش جان گذشت و تعدادی از افراد فرقه او را به هواپیما بردند و سایر افراد نیز با دپیتی و متحدانش مقابله کردند.

دپیتی، جروم و ماری کلیسا را پاکسازی کردند. در حالی که جروم به جراحات نیک رسیدگی می‌کرد، ماری دپیتی را به باند فرودگاه جان رساند. در آنجا دپیتی سوار یک هواپیما شد و با پشتیبانی نیک، جان را تعقیب کرد. بعد از نابودی هواپیمای هدف، جان که به شدت مجروح شده بود با چتر نجات به زمین پرید. دپیتی وقتی به او رسید کلیدش را از گردنش کشید، در همین حین جان بازوی دپیتی را گرفته بود و از او می‌پرسد که اگر جوزف راست بگوید و دنیا در حال تمام شدن باشد چه؟، سپس با جراحاتی که داشت از پای در می‌آید.

دانستنی‌ها

  • روی سینه او کلمه «کاهلی» حک شده است که گناه او را نشان می‌دهد.
  • روی ژاکت جان یک طرح هواپیمای کوچک وجود دارد که مرگ او را پیش‌بینی کرده است.
  • جان تنها عضو خانواده سید است که بعد از مرگش می‌توان بدن او را برداشت و به اطراف حمل کرد.
  • در وبسایت رسمی متعلق به این بازی، یوبیسافت نام مستعار بازجو را به او داده بود اما در بازی این نام به باپتیست تغییر پیدا کرد.
  • جان چندین تتو روی بدنش دارد، از جمله روی یکی از دستانش که نام هفت گناه کبیره حک شده است. او همچنین «عدن» را روی بند انگشتانش تتو کرده است.
  • تمام اعضای خانواده سید، جان دیوانه‌ترین آن‌ها است.

تصاویر

 

جان سید
جان سید
جان سید

 

منابع

صفحات دیگر