ویکی Far Cry

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جونیور دپیتی

اشتراک‌گذاری

جونیور دپیتی

The Junior Deputy

جونیور دپیتی - Far Cry

وضعیت

نامشخص

نقش

قهرمان اصلی

مکان تولد

ایالت متحده

ملیت

آمریکایی

نام مستعار

دپ
روکی
دپیتی

وابسته به

دفتر کلانتر هوپ کانتی
گروه مقاومت
جوزف سید (اختیاری)

حرفه

مجری قانون

درجه

جانشین کلانتر

نمایش‌ها

معاون جونیور (The Junior Deputy) که همچنین با نام روک یا روکی شناخته می‌شود شخصیت اصلی بازی Far Cry 5 است. او اولین شخصیت در مجموعه Far Cry است که کاملا قابل شخصی سازی است و مرد یا زن بودن آن توسط بازیکن قابل تعیین است.

Far Cry 5

جونیور دپیتی همراه با کلانتر وایت‌هورس و دو تن از همکارانش یعنی دپیتی هادسون و دپیتی پرات و همچنین مارشال برک به وسیله یک هلیکوپتر فرستاده می‌شوند تا جوزف سید، یک سخنگوی رادیکال را دستگیر کنند. اگرچه در ابتدا به نظر می‌رسد که جوزف با رفتن با آن‌ها مشکلی ندارد اما با واکنش افراد فرقه شرایط تغییر می‌کند و به سمت خشونت می‌رود که در نهایت منجر به سقوط هلیکوپتر می‌شود.

در آشوب به وجود آمده دپیتی هادسون اسیر می‌شود و دپیتی پرات و کلانتر وایت‌هورس ناپدید می‌شوند. مارشال برک و جونیور دپیتی نیز فرار می‌کند و با دستور جوزف سید افرادی آن‌ها تعقیب می‌کنند. حین فرار به دنبال یک حادثه وسیله‌ی نقلیه آن‌ها در آب سقوط می‌کند و مارشال برک هم اسیر فرقه می‌شود اما دپیتی توسط داچ نجات پیدا می‌کند، کسی که ابتدا به دپیتی شک داشت که مرتبط به فرقه است یا خیر. اما سرانجام او تصمیم می‌گیرد که به دپیتی اعتماد کند و لباس‌هایی را در اختیارش قرار می‌دهد (که بهتر بتواند خود را در میان مردم محل آمیخته کند)، و از او می‌خواهد که در آزادی جزیره‌اش کمک کند که این در واقع ماموریت‌های تمرینی بازی است.

بعد از آزادسازی جزیره داچ، دپیتی وارد درگیری‌های مسلحانه بین فرقه Eden’s Gate و باقی ساکنان هوپ کانتی می‌شود. در بین ساکنان شهر افرادی مختلفی حضور دارند از جمله: جروم جفریز، یک کشیش و کهنه سرباز جنگ خلیج فارس، ماری می فیرگریو، یک متصدی بار که مسبب خودکشی پدرش را فرقه Eden’s Gate می‌داند و نیک رای، یک خلبان که برای ساختن آینده‌ی بهتر برای فرزندش مبارزه می‌کند.

دپیتی با کمک آن‌ها و دیگر ساکنان هوپ کانتی یک گروه مقاومت محلی تشکیل می‌دهد تا در مقابل فرقه‌ی مذکور و اهداف افراطی آن بایستد.

هنگامی که او جیکوب سید، جان سید و فیث سید را شکست می‌دهد، همراه با جروم و دیگر افراد مقاومت وارد محوطه جوزف می‌شود. به به کارگیری Bliss جروم و اعضای مقاومت تحت کنترل دشمن قرار گرفته و پرات، هادسون و وایت‌هورس اسیر می‌شوند. جوزف دو انتخاب را پیش روی دپیتی می‌گذارد: این که غائله را رها کند و دوستانش را نجات دهد یا با او بجنگد.

اگر او مقاومت کند و با جوزف مبارزه کند، او باید با تمام افراد داخل محوطه بجنگد و آن‌ها را از دست جوزف رها کند. بعد از آزاد کردن همه، جوزف حمله می‌کند تا آخرین نبرد شکل بگیرد. بعد از شکست دادن و دستگیر کردن جوزف یک انفجار اتمی عظیم اتفاق می‌افتد و هوپ کانتی نابود می‌شود و افراد بسیاری جان خود را از دست می‌دهند. دپیتی سعی می‌کند با متحدانش و جوزف بازداشت شده فرار کنند اما انفجاری دیگر آن‌ها را از منحرف می‌کند و با یک درخت تصادف می‌کنند. وایت‌هورس، هادسون و پرات کشته می‌شوند و دپیتی در حالی به هوش می‌آید که خود را در پناهگاه داچ و روبروی جوزف می‌بیند، کسی که داچ را کشته است. جوزف به دپیتی می‌گوید که نمی‌تواند او را بکشد و از این پس او فرزند خانواده‌اش است.

در صورتی که دپیتی غائله را رها کند، جوزف او و دوستانش از جمله کلانتر وایت‌هورس، هادسون و پرات را عفو می‌کند. او می‌گذارد که آن‌ها بروند اما همچنان اعضای مقاومت را تحت کنترل خود نگه می‌دارد. با این حال بعد از رفتن صدای شلیک شنیده می‌شود که سرنوشت آن‌ها را در حالت نامعلوم قرار می‌دهد. کلانتر در ماشین می‌گوید که آن‌ها با گارد ملی دوباره باز خواهند گشت و هوپ کانتی را آزاد خواهند کرد. سپس رادیو را روشن می‌کند و دپیتی بعد از شنیدن آهنگ Only You اثرات شستشوی مغزی جیکوب را حس می‌کند. همین جا بازی تمام می‌شود و سرنوشت افراد داخل ماشین نامشخص می‌ماند، هر چند که فرض می‌شود که دپیتی به سمت جوزف باز خواهد گشت.

همچنین به دلیل استفاده مقدار زیادی از Bliss در هنگام مبارزه با سید، این امکان وجود دارد که حوادث پس از آن‌ها اتفاق نیفتاده باشد و تنها توهم باشند.

منابع

صفحات دیگر