ناروتو / بوروتو

کامویی (Kamui)

اشتراک‌گذاری

کامویی

Kamui

کامویی (Kamui) - ناروتو / بوروتو

معنی

قدرت خدایان

دسته‌بندی

دسته

هجومی، دفاعی

دامنه

تمام دامنه‌ها

کامویی (Kamui) یک نینجوتسو فضا-زمان است که می‌توان با استفاده از مانگکیو شارینگان اوبیتو اوچیها از آن بهره‌مند شد.

نگاه کلی

کامویی به کاربر اجازه می‌دهد تا اشیا را به بعد دیگری انتقال دهد. این انتقال‌ها غالبا مرتبط با یک فضای تهی است که اهداف به شگل گرداب‌وار به داخل یا خارج آن منتقل می‌شوند. اهدافی که وارد بعد کامویی می‌شوند کاملا غیرقابل ردگیری هستند و حتی در آنجا چاکرای آن‌ها قابل تشخیص نیست.

استفاده از کامویی تنها راه سفر به بعدهای آن است و این بدان معناست که اهدافی که به آنجا منتقل می‌شوند در این بعدها به دام می‌افتند تا کاربر کامویی به آن‌ها اجازه خروج دهد. اوبیتو بعضی اوقات از گنجوتسو روی افراد اسیر شده استفاده می‌کرد تا آن‌ها را مطیع نگه دارد. همچنین بعد کامویی می‌تواند به عنوان یک پناهگاه موثر ایفای نقش کند، چرا که کسی که به آنجا پناه می‌برد تنها توسط یک کاربر کامویی قابل دسترس خواهد بود.

مانگکیوی راست اوبیتو یک نسخه با دامنه کوتاه از کامویی است و اوبیتو اغلب از آن روی خودش استفاده می‌کرد تا به بعد کامویی وارد یا خارج شود. در مقابل مانگکیوی چپ او یک نسخه با دامنه بلند از کامویی است که روی اهداف استفاده می‌شود و آن‌ها را به بعد کامویی منتقل می‌کند. زمانی که در دو چشم کامویی روی یک هدف استفاده شوند سرعت انتقال دو برابر می‌شود. استفاده از دو چشم می‌تواند توسط یک کاربر یا با همکاری دو کاربر انجام بگیرد.

دانستنی‌ها

  • کامویی واژه‌ای برای یک موجود الهی در اسطوره‌شناسی آینو است. این کلمه در متون ژاپنی اغلب اشاره به توانایی و ابهت خدایان دارد.
  • بر خلاف مانگکیو شارینگان کاربران دیگر، در مورد اوبیتو استفاده مداوم از کامویی باعث زوال بینایی او نمی‌شد و ظاهرا بدن او فشاری را تحمل نمی‌کرد.
  • گاهی اوبیتو از کامویی بدون فعال کردن مانگکیو شارینگان خود استفاده می‌کرد.