ویکی ناروتو / بوروتو

دیدارا

اشتراک‌گذاری

دیدارا

Deidara

دیدارا - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۵ می

جنسیت

مذکر

سن

بخش دو: ۱۹

ککی گنکای

رهاسازی انفجار

دسته‌بندی

درجه-S
نینجای مزدور

پیشه

تروریست بمب‌افکن

تیم

دسته‌ی انفجار

شریک

ساسوری

گونه طبیعت

رهاسازی انفجار
رهاسازی سنگ
رهاسازی برق

اولین نمایش

جلد ۲۸، فصل ۲۴۷ (مانگای ناروتو)
قسمت ۲ (انیمه ناروتو شیپودن)

دیدارا (Deidara) یک نینجای فراری درجه-S از ایواگاکوره بود. او در زمان حضورش در این دهکده یکی از اعضای دسته‌ی انفجار بود. بعد از ترک دهکده او مجبور شد به آکاتسوکی ملحق شود و به جوان‌ترین عضو این گروه تبدیل شود. دیدارا در این گروه با ساسوری شریک شد و پس از مرگ او، تا زمان مرگ خودش با توبی شریک بود.

پیش‌زمینه

دیدارا در زمانی که یک شینوبی ایواگاکوره بود از اونوکی شناخت پیدا کرد و با سبک مبارزه‌ی او آشنا شد. او دارای ککی گنکای رهاسازی انفجار بود که مخصوص اعضای دسته‌ی انفجار بود. با وجود این که او برای مجسمه‌های رُسی‌اش ستایش می‌شد اما دیدارا تمایل داشت تا به چیزی فراتر از این دست پیدا کند و از این رو یکی از کینجوتسوهای دهکده‌اش را ربود که این کینجوتسو به او اجازه می‌داد تا چاکرای خود را درون مواد مخلوط کند. او افرادی که در تعقیبش بودند را با رس انفجاری از سر راه برداشت و سرانجام به هنری که دوست داشت دست پیدا کرد. از آن زمان به بعد دیدارا به یک نینجای فراری تبدیل شد و با کمک قدرت‌های انفجاری خود به شورشیان کشورهای دیگر خدمت‌رسانی کرد.

فعالیت‌های دیدارا باعث شد تا توجه آکاتسوکی به او جلب شود، و به این ترتیب ایتاچی، کیسامه و ساسوری برای استخدام او فرستاده شدند. دیدارا در ابتدا پیشنهاد پیوستن به این گروه را قبول نکرد تا این که ایتاچی او را به یک چالش دعوت کرد که در صورت شکست می‌بایست به این گروه می‌پیوست. دیدارا به راحتی توسط شارینگان ایتاچی شکست خورد و به این سازمان پیوست و شریک ساسوری شد. در انیمه، ساسوری و دیدارا بلافاصله ماموریت گرفتند تا اوروچیمارو را به خاطر خیانت کردن به سازمان از بین ببرند. دیدارا پایگاه مربوط به اوروچیمارو را بمباران کرد اما از آنجا که او و ساسوری موفق به یافتن جسد او نشدند بنابراین قادر به تائید مرگ او نبودند.

دیدارا به خاطر شکست خوردن توسط ایتاچی همیشه نوعی نفرت از او و شارینگان او داشت. او که از قدرت فوق‌العاده‌ی ایتاچی آگاه بود، برای انتقام گرفتن از او تمریناتی اختصاصی را شروع کرد از جمله تمرین دادن چشم چپش برای مقابله با گنجوتسو، و همین طور ابداع فن C4.

توانایی‌ها

آمار و ارقام