ویکی مورتال کمبت

شیناک (Shinnok)

اشتراک‌گذاری

شیناک

Shinnok

شیناک (Shinnok) مورتال کمبت

ریشه

آسمان‌ها

سکونت

Netherrealm

گونه

خدای ارشد

سلاح‌ها

  • ناگیناتا
  • نیزه
  • داس استخوانی
  • نیزه استخوانی

شیوه‌های مبارزه

  • کوو شو
  • تقلید

شیناک (Shinnok) شخصیتی در مجموعه بازی مبارزه‌ای مورتال کوبمت است. اولین حضور او مربوط به Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero است که نقش باس نهایی را داشت. او اولین بار به عنوان یک شخصیت قابل بازی در مورتال کمبت ۴ حضور داشت که همچنین در آن باس و آنتاگونیست اصلی بازی بود.

او در کنار شائو کان به عنوان اصلی‌ترین ضدقهرمان مجموعه ایفای نقش می‌کند. شیناک همچنین به عنوان آخرین باس و یک شخصیت قابل بازی در مورتال کمبت ۱۰ (MK X) حضور دارد.

درباره‌ی شیناک

شیناک یکی از پلیدترین موجودات مورتال کمبت است. او خدای ارشد مرگ و شخصی قدرتمند و کینه‌توز است.

برخلاف شائو کان، شیناک کم‌تر متکی به اقدامات خشن و القای ترس است، بلکه بیشتر به قدرت‌های جادویی، آثار باستانی و دستکاری‌های سحرآمیز متکی است. او فرمانروای Netherrealm است و قادر است هر موجودی را به انتخاب خود جعل هویت کند، او همین طور قادر به تبدیل شدن به شیطانی بزرگ است. به همین سبب او فردی زیرک و حیله‌گر است که از طریق افراد می‌تواند رویدادهای مختلف را دستکاری کند. برای مثال او کوان چی را مجبور کرد تا شائو کان را متقاعد کند که بر خلاف نظر خدایان ارشد قلمروی Earthrealm را با Outworld ادغام کند. در نتیجه جنگ در گرفته باعث شد تا هر دوی قلمروها به شدت تضعیف شوند و در برابر هجوم Netherrealm به رهبری شیناک آسیب‌پذیر شوند.

شیناک خواستار این است که پیروانش ایمان راسخ و وفاداری کامل به او داشته باشند. اگر فردی در این باره تامل کند یا حتی پتانسیل یک تهدید را داشته باشد شیناک بدون تردید او را خواهد کشت. او در این مورد ممکن است حتی بی‌رحم‌تر و خشن‌تر از شائو کان باشد.

او فررزند کرونیکا، یک تایتان و نگهبان زمان، و همین طور برادر ستریون، یک خدای ارشد است. در هنگام رویدادهای مورتال کمبت ۱۱ مشخص شد که کرونیکا هر دو فرزندنش را برای توازن عالم ایجاد کرده است، به این شکل که شیناک مدافع مرگ و سیاهی است و ستریون مدافع زندگی و سفیدی است.

این طرح استراتژیک الهی تمام قلمروها را درگیر جنگ کرد، در واقع هدف این طرح به شکلی بود که تمام قلروها باید به طور مداوم با هم می‌جنگیدند. تبعید شدن شیناک نیز در حقیقت بخشی از نقشه مادرش بود که توسط ستریون به انجام رسید.

زمانی که اقدامات غیرقابل بازگشت ریدن از جمله سر بریدن شیناک باعث عدم تعادل عالم شد، کرونیکا خودش ورود پیدا کرد و سعی کرد با پاک کردن زمان عصر جدیدی را شکل دهد که در آن شیناک و ستریون برای همیشه با هم دوئل کنند.

قدر شیناک در مقام یک ساحره تنها با افرادی چون شنگ سون، دلیا، شائو کان، و کوان چی می‌تواند هم تزار باشد.