ویکی مورتال کمبت

ریدن (Raiden)

اشتراک‌گذاری

ریدن

Raiden

ریدن (Raiden) - مورتال کمبت

سکونت

گونه

سلاح‌ها

  • نیزه
  • چکش

شیوه‌ی مبارزه

  • نان‌چوئن
  • جوجوتسو
  • جودو
  • تکواندو

ریدن (Raiden) شخصیتی در مجموعه بازی مورتال کمبت است. او همچنین یکی از معدود شخصیت‌هایی است که در هر نسل از بازی‌های مورتال کمبت به عنوان یک شخصیت قابل بازی حضور داشته است.

درباره ریدن

ریدن خدای رعد جاودان، محافظ Earthrealm، و یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های مورتال کمبت است. او بعد از دومین شکست شیناک به عنوان یک خدای ارشد ترفیع یافت.

از آنجا که ریدن یک خدا است از قابلیت‌های فراطبیعی بسیاری از جمله تلپورت کردن، کنترل برق و پرواز کردن بهره‌مند است. او به عنوان یک خدای جاویدان مثل انسان‌های معمولی یک طول عمر مشخص ندارد. همین طور او چشم‌انداز کاملا متفاوتی به زندگی دارد، با این حال ریدن ارزش‌های انسانی و معنوی را به خوبی درک می‌کند.

بیوگرافی

مورتال کمبت (۲۰۱۱)

Raiden خدای رعد و برق و محافظ Earthrealm است. او با دانایی و خرد بی‌اندازه‌ای که دارد فانی‌های Earthrealm را در نبرد بی‌پایان‌شان با نیروهای تاریکی هدایت می‌کند.

زمانی که شائو کان، امپراتور Outworld تهدید کرد که قلمروی خود را با Earthrealm درهم ادغام می‌کند، ریدن که از این موضوع آزرده بود از خدایان ارشد درخواست کرد تا یک شانس جنگیدن را به آن‌ها بدهند. بدین ترتیب، تورنمنت مورتال کمبت شکل گرفت.

Earthrealm برای هزاران سال در مقابل شائو کان دفاع کرد، اما ۹ شکست متوالی در برابر گورو (Goro) باعث شد تا امید برای حفظ Earthrealm از میان برود. ریدن که قصد داشت از نبرد آرماگدون جلوگیری کند، با خستگی‌ناپذیری خود به جستجوی یک قهرمان شایسته در مورتال کمبت پرداخت.

مورتال کمبت X

هزاران سال قبل وقتی شیناک قصد سلطه پیدا کردن بر قلمروها را داشت، ریدن و خدایان ارشد او را شکست دادند. ریدن به تازگی از حمله‌ی Outworld به قلمرویش دفاع کرده بود و از ادغام این دو قلمرو جلوگیری کرده بود، با این حال، پیروزی هزینه‌ی زیادی به همراه داشت، چرا که بسیاری از متحدان نزدیک او در این نبرد کشته شدند.

قدرت ریدن زمانی مورد آزمایش جدی قرار گرفت که شیناک از بند اسارت فرار کرده با ساماندهی Netherrealm حمله‌ای را به Earthrealm صورت داد، و این در حالی بود که Earthrealm تضعیف شده بود. در نهایت، ریدن موفق شد مجددا شیناک را زندانی کند و این بار او را در سنگ طلسم خودش حبس کرد. اما شایعات حاکی از آن بود که این طلسم که برای دهه‌ها در جایی امن نگهداری می‌شد ممکن است ربوده شده باشد.

مورتال کمبت ۱۱

پس از اسارت دوباره شیناک، ریدن در محل Jinsei Chamber حاضر شد به شکنجه دادن این خدای ارشد سقوط کرده پرداخت. ریدن با وجود این که هنوز به محافظت از Earthrealm متعهد بود اما حالا افکار تاریکتری پیدا کرده بود، افکاری که ناشی از تباهی موجود در Jinsei به وجود آمده بود. او به شیناک اعلام کرد که دیگر رحمی نخواهد داشت و دشمنان ارث‌رلم را قبل از این که بتوانند به این قلمرو حمله کنند نابود خواهد کرد.

ریدن شیناک را تهدید کرد که اولین فرد نیز خود او خواهد بود. شیناک به او یادآوری کرد که قادر به کشتن یک خدای ارشد نیست، اما ریدن در پاسخ گفت که «سرنوشت‌هایی بدتر از مرگ وجود دارد» و سپس سر او را از بدنش جدا کرد. ریدن به سر قطع شده (اما زنده‌ی) شیناک گفت که او این سر را به نشانه‌ی اخطار به لیو کانگ در Netherrealm تحویل خواهد داد، و کمی بعد تلپورت شد.

مدتی بعد کرونیکا، «نگهبان زمان» در اتاق ظاهر شد. او به خاطر ناهماهنگی در توازن زمان که بعد از رویدادهای Mortal Kombat X رخ داده بود از ریدن آزرده خاطر بود. او به شیناک نزدیک شد و به او گفت که کمان زمان به اراده‌ی او خم خواهد شد و تنها به مقداری زمان احتیاج است. کرونیکا که از ناآرامی‌های Earthrealm خسته شده بود، سعی در آوردن عصری جدید بر جهان داشت و برای رسیدن این هدف از انجام هیچ اقدامی دریغ نمی‌کرد.

اقدامات کرونیکا باعث شد تا زمان گذشته و حال با هم ادغام شود و ریدن زمان حال نیز به کلی محو شود. در مقطعی ریدن (گذشته) و لیو کانگ جوان طی یک اختلاف نظر مقابل هم قرار گرفتند. طولی نکشید تا ریدن متوجه شد که این تقابل نیز از اختلالات زمانی به وجود آمده توسط کرونیکا است، موضوعی که خود کرونیکا نیز آن را تائید کرد و در واقع جزئی از نقشه‌اش بود.

کرونیکا که شاهد به هم خوردن نقشه‌اش بود خودش در محل حضور پیدا کرد و لیو کانگ جوان را با خود به جزیره‌اش برد. در آن جا لیو کانگ (حال) روح لیو کانگ جوان را جذب کرد تا قدرت بیشتری به دست آورد. در نهایت لیو کانگ احیا شده برای مبارزه با ریدن آماده شد اما ریدن به جای کشتن او خود را با لیو کانگ ادغام کرد و به این ترتیب «لیو کانگ خدای آتش» شکل گرفت. این خدای آتش با قدرت‌های جدید خود و دانش بالایی که داشت به نبرد با کرونیکا رفت.

پایان داستان با توجه به نتیجه ی نبرد می‌تواند متغیر باشد. در صورت شکست لیو کانگ عصر جدید کرونیکا آغاز خواهد شد و در صورت پیروزی لیو، ریدن به یک فانی تبدیل می‌شود و لیو کانگ به محافظ جدید ارث‌رلم تبدیل خواهد شد.