ویکی مورتال کمبت

رپتایل (Reptile)

اشتراک‌گذاری

رپتایل

Reptile

رپتایل (Reptile) مورتال کمبت

نام واقعی

سایزوت

خاستگاه

زاترا

سکونت

اوت‌ورلد

گونه

سورین

سلاح‌ها

  • کونای
  • تبر جنگی
  • کیرهاشی

شیوه‌های مبارزه

  • هونگ جیا
  • خرچنگ
  • پائو چوی

سایزوت (Syzoth) که بیشتر با نام رپتایل (Reptile) شناخته می‌شود شخصیتی در مجموعه بازی مورتال کمبت است. او یکی از معدود شخصیت‌های اصلی است که در اولین بازی آرکید مورتال به عنوان شخصیتی مخفی حضور داشت. او در مورتال کمبت ۲ در قالب یک شخصیت قابل بازی حاضر شد.

درباره رپتایل

Reptile یک موجود سبز پوش و خزنده‌ای انسان‌نما است. او دارای صورتی زشت و زننده است، و به خاطر مخفی‌کاری شگفت‌انگیزش و همین طور وفاداری بی‌چون و چرایی که دارد مشهور است. برخلاف بسیاری از افراد دیگر، رپتایل برای دست یافتن به قدرت تلاش نمی‌کند. او درگیر یک اختلال ذهنی با این وسواس است که باید آخرین عضو باقیمانده از نژاد خود (سورین‌ها) را پیدا کند، یا این که خاستگاه خود زاترا را از چنگ Outworld آزاد کند. به همین سبب او همیشه به شائو کان وفادار است و تنها برای بقای خود است که از سایر اربابان اطاعت می‌کند، تا بتواند هدفش را که بازگشت زاترا به شکوه سابقش است محقق کند. با وجود این که او فردی صادق و خوش نیت است، اما وسواسش برای رسیدن به هدفش باعث می‌شود تا او گاهی به طور موقت دچار دیوانگی شود.

او در واقع ابتدا ترکیبی از دو شخصیت اسکورپیون و ساب-زیروی اصلی بود که قادر به استفاده از حرکات هر دوی آن‌ها بود. جان توبیاس و اد بون، سازندگان مورتا کمبت در مصاحبه‌ای این موضوع را تایید کردند که در زمان خلق او از ترکیب اسکورپیون و ساب-زیرو استفاده شده است و حتی این موضوع در مورد رنگ او نیز صادق است (زرد + آبی = سبز). آن‌ها نام این شخصیت را به خاطر رنگ سبزش که شبیه به سوسمار بود Reptile (خزنده) گذاشتند. در حالی که در آن زمان عمق شخصیت رپتایل زیاد نبود، اما برای انتشار نسخه‌ی دوم بازی روی او کار شد. به این ترتیب Reptile با حرکات مخصوص خود به دومین دوره تورنومنت قدم گذاشت.

هنوز مشخص نیست که سن رپتایل چقدر است. برآوردها سن او را ده‌ها هزار سال یا حتی میلیون‌ها سال تخمین می‌زنند. اما آنچه می‌دانیم این است که Earthrealm طی نبردی بین خدایان میلیون‌ها سال پیش تخریب شد و نژاد رپتایل به قلمروی دیگری به نام زاترا (Zaterra) فرار کرد، قلمرویی که بعدها توسط امپراتور Outworld یعنی شائو کان تسخیر شد. شائو کان به همان شیوه‌ای که سایر قلمروها را فتح می‌کرد، بیشر اهالی زاترا را از بین برد و تنها تعدادی معدودی از آن‌ها باقی ماندند. یکی از این بازماندگان Reptile بود. او برخلاف دیگر همنوعان خود که مجبور به بردگی شدند آموزش دید تا در خدمت به شائو کان و شنگ سونگ باشد.