بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

باراکا

اشتراک‌گذاری

باراکا

Baraka

باراکا - مورتال کمبت

خاستگاه

سلاح‌ها

تیغه‌های تارکاتایی
تیشه (MKG)
تبر (MK:D, MK:U)
بنر جنگی (MK11)

شیوه‌های مبارزه

سیلات (MK:D, MK:U, MK:A)
هونگ جیا (MK:D, MK:U)

بازی‌ها

Mortal Kombat II
Mortal Kombat Trilogy
Mortal Kombat Gold
Mortal Kombat: Deception
Mortal Kombat: Unchained
Mortal Kombat: Shaolin Monks
Mortal Kombat: Armageddon
Mortal Kombat vs. DC Universe
Mortal Kombat Mobile
Mortal Kombat: Onslaught

بازیگر

ریچارد دیویزیو (MKII، MKT)
دنیس کیفر (Annihilation)
لطیف کراودر (MKR)
فریزر آیچسون (Legacy)
دن واشنگتن (MKvsDCU)
باب کارتر (MK 2011)
گرگ ایگلز (MKX)
استیون بلوم (MK Mobile، MK11، MK1)
سی‌جی بلومفیلد (مورتال کمبت ۲ (فیلم))

باراکا (Baraka) شخصیتی در مجموعه بازی مورتال کمبت است که اولین بار در مورتال کمبت ۲ حضور پیدا کرد. او اولین تاکارتان قابل بازی در این مجموعه بوده است.

او که یک ژنرال از ارتش تارکاتان است و در طول مجموعه به عنوان یک آنتاگونیست خدمت می‌کند، و به میلینا و پدر او شائو کان وفادار بوده است.

باراکا در مورتال کمبت ۱۱ به عنوان یک شخصیت قابل بازی بازگشت و در عین حال به عنوان یک شخصیت مکمل در بخش داستانی بازی نیز خدمت کرد.

درباره باراکا

باراکا به عنوان یک جنگجوی بی‌رحم و غیر قابل‌ پیش‌بینی معرفی شد که در خدمت امپراتوری اوت‌ورلد یعنی شائو کان خدمت می‌کرد. او به یک نژاد جهش‌یافته عشایری تعلق دارد، نژادی که بعدها در Mortal Kombat: Deception با عنوان تارکاتا معرفی شد. این یک نژاد دورگه از ترکیب شیاطین ندرلم و ساکنان اوت‌ورلد است که ظاهرا بیشتر جمعیت آن در زمین‌های بایر اوت‌ورلد اقامت دارند. ادعا می‌شود که تارکاتان‌ها نژاد جداگانه‌ای هستند که قلمروی آن‌ها مدت‌ها پیش توسط شائو کان فتح شده و ضمیمه‌ی اوت‌ورلد شده است.

باراکا نیز همانند هم‌نژادهای خود یک همنوع‌خوار است و دارای تیغه‌های در ساعد هر دو دستش است. اگرچه او تاخت و تاز بسیاری با جنگجویان ارث‌رلم داشته‌ است، اما به نظر نمی‌رسد که او رقابت یا دشمنی ویژه‌ای با این قلمرو یا ساکنان آن داشته باشد. او به عنوان یک جنگجوی وفادار برای کسانی می‌جنگد که خودش آن‌ها را «ارباب» خطاب می‌کند. او بعدها در موقعیت یک ژنرال قرار گرفت که این موضوع او را برتر از سایر تارکاتان‌ها قرار می‌داد، البته به استثنای یک نیمه-تارکاتانی به نام میلینا.

در مورتال کمبت ۱۱، باراکا و ارتشش با کیتانا متحد شدند تا علیه شائو کان احیا شده مبارزه کنند.

در سومین خط زمانی جدید که در مورتال کامبت ۱ به تصویر کشیده شده است، باراکا قبل از اینکه تبدیل به رهبر تارکاتان‌ها شود، زمانی یک تاجر مورد احترام در اوت‌ورلد بوده است. تاکارتان‌ها گونه‌ای از افراد جهش‌یافته هستند که در معرض ویروسی مرموز به نام تارکات قرار گرفتند و به یک مستعمره بهم‌ریخته در اوت‌ورلد رانده شدند.

بیوگرافی

مورتال کامبت (۲۰۱۱): «باراکا یکی از خشن‌ترین تارکاتان‌ها است، جهش‌یافته‌های بدجنس عشایری که در اوت‌ورلد ساکن هستند. او مانند همه نرهای تارکاتان، هنگامی که به سن بلوغ رسید به ارتش شائو کان پیوست و از آیین خون جان سالم به در برد. او پس از شکست دادن یک گروه شورشی به تنهایی به رتبه‌ی یک مجری (Enforcer) رسید. وفاداری و قدرت او باعث شد تا او مورد علاقه امپراتور باشد؛ تیغه‌های جمع شونده او بسیاری از سرسخت‌ترین دشمنان شائو کان را کشته است. او به عنوان یک شرکت‌کننده در تورنمنت مورتال کامبت به دنبال تضمین مطالبه‌ی ارث‌رلم توسط امپراتورش است.

مورتال کمبت ۱۱: «باراکا فرمانده جنگی قبیله کوچ‌نشین تارکاتان است، مردمی گوشتخوار که توسط امپراتوری اوت‌ورلد مادون انسان تلقی می‌شود. باراکا فردی وظیفه‌شناس نسبت به شائو کان است تا شیوه زندگی قبیله‌ای خود را حفظ کند. قبیله او در زمین‌های بایر خشن پرسه می‌زنند، گاری‌های گوشت را به دوش می‌کشند، و همه چیز و همه کس را در مسیر خود مصرف می‌کنند.»

مورتال کمبت ۱: «باراکا زمانی یک تاجر معتبر در اوت‌ورلد بود، اما زندگی او در یک آن با ابتلا به طاعونی مخوف به نام تارکات به پایان رسید. تارکات غیرقابل درمان، مسری و باعث ناهنجاری‌های جسمی شدید بود که باراکا را به یک هیولا تبدیل کرد. او طرد شد و محکوم به گذراندن روزهای خود در مستعمره‌ای مصبت‌زده شد. زمانی که باراکا برای اولین بار وارد این مستعمره شد، آنجا در آشفتگی بود. تارکاتان‌های همتای او تسلیم شده بودند و آماده مرگ بودند. ناامیدی آن‌ها آتشی را در قلب باراکا روشن کرد. او از هیچ تلاشی برای بهتر کردن زندگی تارکاتان‌ها دریغ نکرد. او می‌دانست تا زمانی که مبارزه کند، هرگز قربانی نخواهد شد.»

صفحات دیگر