ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مباکو

اشتراک‌گذاری

مباکو

M'Baku

مباکو - دنیای سینمایی مارول

نام‌های مستعار

گوریل بزرگ
لرد مباکو

نژاد

انسان

تابعیت

جنسیت

مذکر

عنوان

رهبر قبیله جباری

وابسته به

قبیله جباری
شورای قبیله‌ای

بازیگر

وینستون دوک

مباکو (M'Baku) پادشاه کنونی واکاندا و رهبر قبیله جباری است، گروهی از واکاندایی‌ها که خود را از جریان اصلی اجتماعی این کشور جدا کرده‌اند. او از ابتدا مخالف حکومت تچالا بود، با این حال اختلافات خود را کنار گذاشت تا از واکاندا در مقابل اریک کیل‌مانگر دفاع کند. مباکو با دیدن اریک کیل‌مانگر به عنوان یک تهدید جهانی، نجات دادن تچالا را انتخاب کرد و ارتش خود را برای مقابله با کیل‌‌مانگر به کار گرفت. نتیجه‌ی این کار او، یک کرسی در شورای قبیله‌ای بود.

مباکو بعدها برای حفظ واکاندا در مقابل ارتش تانوس دفاع کرد و با این که در کشتن تمام نیروهای تانوس موفق بود، مانع دستیابی او به شش سنگ ابدیت نشد. بعد از اقدام تانوس در نابودی نیمی از موجودات عالم، مباکو یکی از معدود بازماندگان این حادثه بود.

پس از مرگ تچالا، واکاندا تحت تهدید تالوکان به رهبری نیمور قرار گرفت. مباکو خواستار اقدام سریع علیه آن‌ها شد. هنگامی که تالوکان به شهر طلایی حمله کرد، مباکو برای پناهندگان سرپناهی فراهم کرد و در نبرد نهایی علیه نیمور به شوری، پلنگ سیاه جدید پیوست. هنگامی که نیمور تسلیم شد و واکاندا زندگی عادی خود را از سر گرفت، شوری تصمیم گرفت به سرار جهان سفر کند. از این رو مباکو چالشی را برای تاج و تخت واکاندا شروع کرد و تبدیل به پادشاه آن شد.

دانستنی‌ها

  • در کمیک‌ها، مباکو دومین جنگجوی نیرومند واکاندا بعد از تچالا، و رهبر فرقه‌ی گوریل سفید تحت نام Man-Ape است. او یکی از هولناک‌ترین دشمنان تچالا محسوب می‌شود.
صفحات دیگر