دنیای سینمایی مارول

دکتر استرنج در مالتی‌ورس جنون

اشتراک‌گذاری

دکتر استرنج در مالتی‌ورس جنون

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

دکتر استرنج در مالتی‌ورس جنون - دنیای سینمایی مارول

کارگردان

سم ریمی

تهیه‌کننده

کوین فایگی

نویسنده

مایکل والدرون

آهنگساز

دنی الفمن

تاریخ انتشار

۶ می ۲۰۲۲

زمان فیلم

۱۲۶ دقیقه

دنیای سینمایی مارول

بعدی: ثور: عشق و تندر

دکتر استرنج در مالتی‌ورس جنون (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) یک فیلم ابرقهرمانی بر اساس ابرقهرمانی به همین نام در مارول کامیکس است. این فیلم دنباله‌ای بر فیلم دکتر استرنج، انتقام‌جویان: پایان بازی، ونداویژن و مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، و یک کراس‌آور/دنباله بر فصل اول سریال لوکی است. این بیست و هشتمین فیلم در دنیای سینمایی مارول و یازدهمین بخش از فاز چهارم آن است. این فیلم در تاریخ ۶ می ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد.

بازیگران و شخصیت‌ها

  • بندیکت کامبربچ در نقش دکتر استیون استرنج / جادوگر اعظم: یک جراح مغز و اعصاب که پس از سانحه رانندگی راهی سفری به کامارتاج برای بهبود خود شد و در این مکان عرفانی مورد تعلیم ریش سفید (اینشنت وان) که جادوگر اعظم بود قرار گرفت و پس از مرگ اینشنت وان به مقام جادوگر اعظم رسید و به دکتر استرنج تبدیل شد.
  • الیزابت اولسن در نقش واندا ماکسیموف / اسکارلت ویچ: انتقام‌جویی که می‌تواند جادو را مهار کند و هیپنوتیزم و دورجنبی کند. اولسن گفت که سریال وانداویژن توضیح می‌دهد که چگونه و چرا واندا به عنوان اسکارلت ویچ شناخته می‌شود، زیرا او در قسمت‌های قبلی MCU به این عنوان شناخته نشده بود.
  • ریچل مک‌آدامز در نقش کریستین پالمر: معشوقه دکتر استرنج
  • چیویتل اجیوفور در نقش کارل موردو: استاد هنرهای عرفانی و یکی از پیروان انشنت وان
  • بندیکت وانگ در نقش وانگ
  • خوچیتل گومز در نقش آمریکا چاوز