ویکی Marvel's Spider Man

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اوتو اکتاویوس

اشتراک‌گذاری

اوتو اکتاویوس

Otto Octavius

اوتو اکتاویوس - Marvel's Spider Man

نام‌های مستعار

دکتر اختاپوس

سن

۶۵

محل سکونت

عضویت

شش خبیث (رهبر)

پیشه

بنیان‌گذار صنایع اکتاویوس (موسس)
دانشمند آسکورپ (قبلا)

توانایی‌ها

مهندسی خارق‌العاده
هوش سطح-نابغه
مجهز به بازوهای مکانیکی قدرتمند
کنترل ذهنی بر بازوهای مکانیکی خود

صداپیشه

ویلیام اسلایرز

اوتو اوکتاویوس (Otto Octavius) که با نام مستعار دکتر اختاپوس شناخته می شود، شخصیتی محوری در مجموعه Marvel's Spider-Man است. او در بازی اول یک آنتاگونیست و در اسپین-آف مایلز مورالز و مرد عنکبوتی ۲ یک شخصیت جزئی است.

اوتو که یک دانشمند بسیار باهوش بود، شرکت بزرگ آسکورپ را به همراه دوست نزدیکش نورمن آزبورن تأسیس کرد. او پس از اینکه نورمن چندین تخلف ایمنی و اخلاقی را مرتکب شد، شرکت را ترک کرد و بعدا سازمان خود به نام صنایع اکتاویوس را تأسیس کرد. اتو کارفرما و همچنین دوست و مربی پیتر پارکر بود و مخفیانه از فعالیت‌های او به عنوان مرد عنکبوتی آگاه است. پیتر دستیار آزمایشگاه صنایع اکتاویوس بود، سازمانی که متکی به کمک‌های مالی بود. اوتو و پیتر در آستانه تکمیل فناوری پیشرفته اندام مصنوعی بودند که انگیزه از ساخت آن وجود یک اختلال عصبی در اوتو بود.

پس از اینکه نورمن از موقعیت خود به عنوان شهردار استفاده کرد و کمک‌های مالی صنایع اکتاویوس را قطع کرد، اتو به انتقام‌گیری از او روی آورد. او روی مجموعه‌ای از زائده‌های مکانیکی کار کرد و از آن‌ها روی بدن خود استفاده کرد که به‌تدریج به دلیل نقصی در ایمپلنت‌های عصبی، ذهن و شخصیت او را تغییر داد و در نهایت او به دکتر اختاپوس شرور تبدیل شد. اوتو به عنوان دکتر اختاپوس اقدام به ایجاد گروه شش خبیث کرد که بخشی از نقشه اصلی او برای نابودی نورمن و امپراتوری‌اش بود. پس از انتشار موفقیت‌آمیز ویروس نفس شیطان که توسط آسکورپ ساخته شده بود، بخش بزرگی از جمعیت شهر نیویورک از جمله عمه‌ی پیتر آلوده شدند. سرانجام اختاپوس توسط مرد عنکبوتی شکست داده شد، کسی که یک آنتی‌سرم را به دست آورد و قادر به خنثی کردن شیوع شد. پس از آن اختاپوس به زندان فوق امنیتی رافت منتقل شد.

تاریخچه

اوایل زندگی

اتو اکتاویوس به طور تقریبی در سال ۱۹۵۵ متولد شد و در زمان دانشگاه شریک تجاری نورمن آزبورن شد. این دو شرکت آسکورپ را تاسیس کردند با این امید که با کمک هم دنیا را تغییر دهند. بنا بر گفته‌ی اوتو نام آسکورپ (Oscorp) از ابتدای نام خانوادگی خودش و نورمن گرفته شده است (Osborn و Octavius).

در سال ۱۹۸۶، پسری به نام مارتین لی به آسکورپ آورده شد تا در مورد یک وضعیت پزشکی ناشناخته مشاوره بگیرد. نورمن بدون اطلاع اتو اقدام به تزریق سروم آزمایشی GR-27 (یا همان Devil's Breath) به آن پسر کرد. در نتیجه‌ی یک واکنش پدر و مادر لی درگذشتند و خود لی قدرت‌های فرا انسانی پیدا کرد. این تصادف منجر به یک طرح دعوی دادگاهی شد و اتو آسکورپ را ترک کرد و طی این فرآیند دوستی او با نورمن پایان یافت.

اتو به دنبال تاسیس شرکت خود یعنی صنایع اکتاویوس رفت. با این حال او به اندازه‌ی فعالیت در آسکورپ موفق نبود و مجبور شد برای استخدام کارکنان کمک‌های مالی دریافت کند.

Marvel's Spider-Man

اتو، پیتر را در آزمایشگاه خود استخدام کرد و به عنوان یک دانشمند برای پیتر شخصیتی همانند مربی پیدا کرد. در آغاز داستان Marvel's Spider-Man او و پیتر روی پروتز فوق پیشرفته کار می‌کردند با این امید که جای اندام‌های طبیعی را بگیرد و انسان به واسطه‌ی سیستم عصبی بتواند این اندام‌های مصنوعی را مثل اندام‌های طبیعی کنترل کند.

در حالی که پیتر به طور معمول دیر به کار خود می‌رسید اما اتو آنچنان با این موضوع مشکلی نداشت. صنایع آسکورپ وابستگی زیادی به کمک‌های مالی داشت و زمانی که شهردار شهر یعنی نورمن آزبورن اقدام به لغو این کمک‌ها کرد اتو به پیتر گفت که دنبال کار دیگری بگردد.

در روایت داستان مشخص شد که اتو در کنار نورمن یکی از بنیان گذاران آسکورپ بوده است، اما به دلیل مخالفت با پژوهش‌های ژنتیکی غیراخلاقی نورمن آن جا را ترک کرده است، با این وجود او در قبال دریافت وجهی قبول کرده بود تا در مورد این پژوهش‌ها چیزی را افشا نکند.

با پیشروی داستان Marvel's Spider-Man مشخص شد که اتو برای ادامه‌ی کار روی اندام مصنوعی پشتیبانی مالی سازمان A.I.M را قبول کرده است، سازمانی که بنا بر گفته‌ی پیتر اعتباری لکه‌دار دارد. همچنین بعدا مشخص شد که اتو از یک اختلال عصبی رنج می‌برد.

سرانجام اتو با تلاش‌های خود و پیتر موفق به ساخت بازوهای ماشینی فوق پیشرفته شد که به واسطه‌ی کاشت آن در بنیاد جمجمه ارتباط عصبی با آن‌ها برقرار می‌شد. پیتر تصور می‌کرد که این ارتباط می‌تواند ریسک‌هایی را برای شخصیت و حالت روحی کاربر ایجاد کند و اتو را متقاعد کرد تا روی نمونه‌ی اولیه همچنان کار کند.

با این حال وقتی پیتر آن جا را ترک کرد، اتو گزارشی خبری را در تلویزیون مشاهده کرد مبنی بر این که آسکورپ در خرابکاری Devil's Breath نقش داشته است. اتو با شنیدن این خبر لغزید و سرانجام تصمیم گرفت تا رابط عصبی ناقص را روی خود به کار گیرد، به این ترتیب اتو اکتاویوس با کنترل بازوهای جدید خود تبدیل به دکتر اختاپوس کینه‌جو شد.

از اقدامات اولیه دکتر اختاپوس تحقیق در مورد پیش‌زمینه‌ی ابر شروران اصلی و حبس شده در Raft بود، به این سبب او می‌توانست به آن‌ها پیشنهاد دهد تا برای او کار کنند. بعد از بیرون آوردن شروران او اقدام به تشکیل گروه شش خبیث کرد و نقشه‌ی خود را به جریان انداخت: حمله به دارایی‌های آزبورن در داخل شهر، رهاسازی دویل برث در توده‌ی مردم، و وادار کردن آزبورن به اقرار اسرارش.

مرد عنکبوتی بیشتر نقشه‌ی او را خنثی کرد، اگرچه قادر به متوقف کردن رهاسازی دویل برث نشد. دکتر اختاپوس بعد از نجات یافتن آزبورن با اسپایدرمن جنگید و در نهایت شکست خورد و آنتی‌سرم به دست مرد عنکبوتی افتاد، چیزی که او آن را در اختیار متخصصان قرار داد تا آلودگی ایجاد شده را رفع کنند. سرانجام اتو دستگیر شد و به زندان منتقل شد.

Marvel's Spider-Man 2

پس از پایان وقایع اصلی بازی، نورمن به دیدار اتو رفت و او از او خواست تا هویت مردان عنکبوتی برای گرفتن انتقام افشا کند، چرا که آن‌ها را مسئول در کما بودن پسرش هری می‌دانست. اتو این درخواست را رد کرد و در عوض به نورمن طعنه زد که همه باید تجربه‌ی از دست دادن داشته باشند. نورمن بحث را عوض کرد و در مورد کتابی که اتو نوشته بود پرسید. اتو در حالی که کتاب را در دست گرفته بود، با لبخند به نورمن نگاه کرد و به او گفت که این «فصل آخر» است.

صفحات دیگر