بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بروک

اشتراک‌گذاری

بروک

Brok

بروک - God of War

جنسیت

مذکر

نژاد

دورف

خانواده

سیندری (برادر)

صداپیشه

رابرت کریگ‌هد

بروک (Brok) که همچنین با نام بروکر شناخته می‌شود، یکی از شخصیت‌های God of War است. او به همراه برادرش سیندری از نژاد دورف هستند و این دو مسئول ساخت تبر کریتوس یعنی لویاتان و چکس ثور یعنی میولنیر هستند.

سیدری و بروک در ماجراجویی کریتوس و آترئوس به آن‌ها کمک کردند. این دو در کوره آهنگری خود به ارتقای سلاح‌ها و ملزومات این اسپارت و پسرش پرداختند، البته این کار را با دریافت مصالح مورد نیاز انجام می‌دادند.

پیش‌زمینه

بروک به همراه برادرش سیندری آهنگرانی نسبتا ناشناخته بودند. آن‌ها که می‌خواستند برای خود نامی دست و پا کنند، چکش میولنیر را ساختند و آن را به ثور اهدا کردند. ثور از آن برای نسل‌کشی غول‌ها و تعدادی از جنایات دیگر استفاده کرد. سیندری به خاطر کاری که انجام داده بود احساس گناه می‌کرد و بروک را متقاعد کرد تا اقدامی برای جبران بکنند. بنابراین آن‌ها یک سلاح رقیب یعنی تبر لویاتان را ساختند، با این حال در فرآیند ساخت آن بروک توسط یک عنکبوت گزیده و کشته شد. سیندری که نمی‌خواست برادرش را از دست بدهد، به الف‌هایم سفر کرد تا روح بروک را قبل از اینکه به نور الف‌هایم و سپس به هل‌هایم برود، پس بگیرد. او توانست آن را بدست آورد و با استفاده از آن توانست بروک را احیا کند، اما در این فرآیند به قدری آسیب دید که تصمیم گرفت هرگز در مورد آن چیزی به بروک نگوید، زیرا نمی‌خواست برادرش احساس گناه کند. بروک وقتی دوباره به هوش آمد، پوست او آبی شده بود، اما به نظر می‌رسید که اصلا برایش مهم نبود. او به همراه برادرش موفق شدند ساخت تبر لویاتان را به پایان برسانند.

لافی، آخرین نگهبان یوتون‌هایم بود و برادران با دانستن اینکه او فرد خوبی است، تبر را به او دادند، به این امید که بتواند تعادل را به نه قلمرو بازگرداند. با این حال گناه کاری که ثور انجام داده بود همچنان بر دوش برادران هولدرا بود، به طوری که آن‌ها دیگر نمی‌توانستند با هم کار کنند. آن‌ها راه خود را جدا کردند و بروک همچنان به ساخت سلاح ادامه داد. بروک چندین فروشگاه را در سراسر میدگارد و یک فروشگاه را در موسپل‌هایم ایجاد کرد تا آثار بیشتری بسازد. او همچنین معاملاتی در الف‌هایم داشت اما به دلیل یک حادثه دیگر اجازه بازگشت به آنجا را نداشت.

دانستنی‌ها

  • با وجود این که سیندری و بروک دورف هستند اما با عنوان «برادران هولدرا» نیز شناخته می‌شوند. هولدرا یک گونه مونث و غیر مرتبط در فولکلور اسکاندیناوی است.
صفحات دیگر