ویکی God of War

نیورد

اشتراک‌گذاری

نیورد

Njörd

نیورد - God of War

جنسیت

مذکر

مکان تولد

واناهایم (احتمالا)

نژاد/گونه

خدا (ونیر)

خانواده

فریر (پسر)
فریا (دختر)
بالدر (نوه)

حضور در

God of War 2018 (اشاره شده)
God of War Ragnarök (اشاره شده)

نیورد (Njörd) خدای ونیر دریاها است. او پدر فریا و فریر و پدربزرگ مادری بالدر است. او و هر دوی فرزنداش به عنوان بزرگ‌ترین رهبران خدایان ونیر در نظر گرفته می‌شوند.

در مجموعه God of War

پیش از خدای جنگ (۲۰۱۸)

نیورد به عنوان یک ونیر وطن پرست همراه با خانواده‌اش در جنگ میان آسیر و ونیر شرکت کرد. بعد از قرن‌ها خون و خون‌ریزی جنگ پایان پیدا کرد، اما این پایان به بهای ازدواج کردن دختر نیورد یعنی فریا با پادشاه منفور آسیر یعنی اودین بود. با وجود این که این اقدام موجب صلح میان آسیر و ونیر شد اما ونیر هرگز فریا را نبخشید و به او به چشم یک خائن نگاه می‌کرد و اجازه بازگشت به خانه را به او را نمی‌داد. فریا به خاطر نفرین اودین در میدگارد گرفتار شده بود و به همین دلیل نیورد چندین سال دختر خود را ندید.

در زمانی بعد از جنگ، وقتی اودین مشغول حمله به غول‌ها بود یک دهکده در شمال برکه‌ی نه (Lake of Nine) که محل سکونت نیورد بود تخریب شد. این تخریب به دلیل سقوط جسم بزرگ تامور - که توسط ثور مورد حمله قرار گرفته بود - در این دهکده صورت گرفت. تامور یک غول یخی بود و مرگش باعث شد تا این سرزمین را یخ فرا بگیرد.

خدای جنگ (۲۰۱۸)

در بازی به نیورد به عنوان فردی که پرستش کنندگان آن عاشقانه او را دوست داشتند اشاره می‌شود. این موضوع باعث می‌شود تا این پرسش برای آترئوس پیش آید که آیا همه خدایان همان طور که پدرش شرح داد واقعا بد هستند.

دانستنی‌ها

  • همتای یونانی او از لحاظ فرمانروای دریا بودن، پوزئیدون است.
  • نیورد بدون وجود نمونه‌ای دیگر، می‌تواند به عنوان یک ونیر با اودین برابری کند.