بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

وی (V)

اشتراک‌گذاری

وی

V

وی (V) - سایبرپانک

سن

۲۳ (۲۰۷۷)

تاریخ تولد

۱۰ ژوئن ۲۰۴۹

محل تولد

بدلندز (نومد)
هیوود, نایت سیتی (استریت کید)
چارتر هیل (کورپو)

تاریخ مرگ

۲۰۷۷ (انتخابی)

محل مرگ

برج آراساکا
لیتل چاینا

خانه

آپارتمان V، نایت سیتی

وابسته به

بیکرز (نومد, قبلا)
آراساکا (کورپو, قبلا)
سامورایی (موقت, انتخابی)
آلدکالدوس (انتخابی)
FIA (موقت)

پیشه

مزدور
لامن (موقت، انتخابی)

نقش

نومد (قبلا, انتخابی)
کورپو (قبلا, انتخابی)
نت‌رانر (انتخابی)
تکی (انتخابی)

صداپیشه

چرامی لی (مونث)
گاوین درا (مذکر)

نمایش‌ها

بازی‌ها:
کتاب‌ها:
The Official Artbook of Cyberpunk 2077

وی (V) نام مستعار شخصیتی به نام وینسنت یا والری (بر اساس جنسیت) است که بازیکن آن را به عنوان شخصیت اصلی Cyberpunk 2077 کنترل می‌کند. او در سال ۲۰۷۷ مزدوری در نایت سیتی بود که درگیر رویدادها و توازن قدرت در این شهر شد.

جنسیت، ظاهر، خصوصیات، و مسیر زندگی (Lifepath) این شخصیت قابل سفارشی‌سازی است و روی داستان بازی تاثیرگذار است.

تاریخچه مسیر زندگی

بازیکن قادر به سه انتخاب برای تاریخچه مسیر زندگی (Lifepath) وی است. هر یک از این مسیرها در موقعیت متفاوتی از نایت سیتی شروع خواهد شد و خط داستانی ماموریت‌ها متفاوت خواهد بود. همچنین این تفاوت شامل نحوه معرفی شدن به شخصیت‌ها نیز هست. این مسیرها در کل بازی تاثیرگذار است و تنها به انتخاب دیالوگ‌ها محدود نخواهد بود و بازیکن قادر به باز کردن ماموریت‌های جانبی بر اساس مسیر زندگی انتخابی است.

  • نومد (Nomad)
  • استریت کید (Street Kid)
  • کوپوربت (Corporate)

بیوگرافی

۲۰۷۷

وی به مدت شش ماه در کنار جکی ولز به انجام کارهای مزدوری پرداخت و در عین حال اعتبار خیابانی خود را بهبود بخشید. در نهایت او موفق شد پول کافی برای اجاره یک آپارتمان خود را در مجتمع H10 پس انداز کند.

در حوالی آخرین هفته آوریل ۲۰۷۷،  پس از تکمیل یک کار برای واکاکو اوکادا، وی و جکی از فیکسر دیگری به نام دکستر دشان تماسی دریافت کردند. آنها به همراه یک نت‌رانر بنام تی-باگ استخدام شدند تا به پلازای کونپکی نفوذ کنند و یک رلیک را از یورینوبو آراساکا برای ایولین پارکر بدزدند. V برای این سرقت آماده شد و با پارکر ملاقات کرد تا دستگاه را بیابد.

 پس از اتمام برنامه‌ریزی‌ها در افترلایف، V و گروهش سرقت را انجام دادند و رلیک را با موفقیت از پلازای کونپکی به دست آورند. با این حال، زمانی که یورینوبو به آپارتمان خود بازگشت و با پدرش، سابورو آراساکا ملاقات کرد و او را به قتل رساند، گروه سرقت مجبور شدند مخفی شوند. با افزایش امنیت در ساختمان، تی-باگ به سرعت توسط نت‌رانرهای آراساکا کشف و کشته شد. V و جکی سعی کردند برای فرار به سمت یک نردبان حرکت کنند اما پهپاد آراساکا آنها را پیدا کرد و به آنها شلیک کرد. آنها پریدند و از پشت بام شیشه‌ای به پایین افتادند و جکی به شدت مجروح شد و نگهدارنده رلیک آسیب دید و باعث شد یکپارچگی رلیک از بین برود. برای جلوگیری از آسیب بیشتر به رلیک، جکی قطعه را در رابط عصبی خود قرار داد. جکی و وی پس از تعقیب شدن توسط پهپاد آراساکا، با یک تاکسی دیلامین فرار کردند. جکی در مسیر رفتن به متل No-Tell تسلیم جراحات شدید خود شد. قبل از اینکه جکی آخرین نفس‌های خود را بکشد، آخرین تلاش خود را به کار برد تا رلیک را در رابط عصبی V قرار دهد تا آن را ایمن نگه دارد.

در نقطه قرار ملاقات در داخل متل No-Tell، دیشان به سر وی شلیک کرد و بدن وی را در محل دفن زباله انداخت تا ردپای خود را از ماجرا پاک کند، در حالی که رلیک در رابط عصبی V باقی مانده بود.

با این حال، رلیک مدتی بعد با موفقیت V را احیا کرد و V سعی کرد از زباله‌ها بیرون آید. او توسط محافظ سابق سابورو یعنی گورو تاکمورا پیدا شد و آنها به نایت سیتی و کلینیک ویکتور وکتور بازگشتند. در حین بهبودی در آنجا، V متوجه شد که رلیک حاوی انگرام جانی سیلورهند است که بر هوشیاری او غلبه کرده است و تنها زمان کوتاهی برای زندگی باقی مانده است. میستی سپس وی را برای استراحت به آپارتمانشان برگرداند. در اواخر همان شب، انگرام جانی سیلورهند شروع به حمله به وی کرد و از او خواست که خودکشی کند. V با وجود کمی سختی و مبارزه موفق شد قرص‌هایی را که میستی به او داده بود مصرف کند. در ملاقاتی با گورو، از V درخواست شد تا ماجرای رخ داده برای وارث سابورو یعنی هاناکو شرح دهد و جنایت یورینوبو را افشا کند. همچنین آن‌ها تصمیم گرفتند تا سرنخ‌های مختلفی را برای از بین بردن رلیک بررسی کنند، از جمله اویلین و خالق آن آندرس هلمن.

وی با کمک جودی آلوارز، اویلین را پیدا کرد و متوجه شد که او در ابتدا توسط باند وودوو بویز برای سرقت رلیک استخدام شده است، البته هدف فقط دستیابی به انگرام سیلورهند بوده است. در ملاقاتی با پلاسید، ترتیبی داده شد تا آن‌ها بتوانند بلک‌وال را دور بزنند و با آلت کانینگهم، یک نت‌رانر افسانه‌ای و معشوقه سابق جانی تماس بگیرند. V از طریق آلت متوجه شد که می‌تواند انگرام را از طریق سول‌کیلر استخراج کند و آگاهی خود را بازنویسی کند، البته این فقط درون سیستم میکوشی آراساکا امکان‌پذیر بود. پس از تماس با روگ آمندیارس، V متوجه شد که هلمن در حال تلاش برای فرار به کانگ تائو است. با همکاری پانام پالمر و آلدکالدوها، آن‌ها به کاروان او حمله کردند و او را گرفتند. در حین بازجویی از هلمن، V متوجه شد که رلیک به طور دائم به سیستم عصبی‌اش متصل است و خنثی کردن این فرآیند غیرممکن است. پس از آن، وی با تاکمورا تماس گرفت تا بازجویی و کارهای ناتمام خود را پیگیری کند.

وی و گورو با ساندایو اودا، محافظ هاناکو ملاقات کردند تا او را از خیانت یورینوبو مطلع کنند. هنگامی که او از باور کردن به حرف‌های آنها امتناع کرد، آنها تصمیم گرفتند خودشان در طول رژه یادبود یورینوبو با هاناکو تماس بگیرند و آماده برای انجام این کار شدند. پس از برخورد آنها با نیروهای امنیتی و اودا، گورو مجبور به ربودن هاناکو شد و V با او ملاقات کرد. پس از شرح آنچه که شاهد بودند، نیروهای آراساکا به رهبری آدام اسمشر سر رسیدند و به محل آنها یورش بردند. V موفق به فرار شد و اندکی بعد، هاناکو با V تماس گرفت و ملاقاتی را در امبرز ترتیب داد. در طی این دیدار، آن‌ها متوجه شدند که میکوشی در زیر برج آراساکا قرار دارد.

 در طول این جلسه، رلیک شروع به خرابی کرد و V را مجبور کرد که زودتر آن را ترک کند. با کنترل بدن او توسط سیلورهند، آن‌ها به کلینیک ویکتور منتقل شدند و متوجه شدند که فرآیند رلیک تقریباً کامل شده است.

صفحات دیگر