ویکی سایبرپانک

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آلت کانینگهم

اشتراک‌گذاری

آلتریا کانینگهم

Altiera Cunningham

آلت کانینگهم - سایبرپانک

تاریخ مرگ

۱۶ آپریل ۲۰۱۳ (مرگ فیزیکی)

مکان مرگ

برج آراساکا، نایت سیتی

خانه

نایت سیتی (۲۰۱۳)
نت

جنسیت

مونث

خانواده

وابسته به

ITC
آراساکا (ناخواسته)

صداپیشه

الیکس والتون ریگن

نمایش‌ها

Cyberpunk 2013
Cyberpunk 2020
Firestorm Stormfront

آلتریا آلت کانینگهم (Altiera "Alt" Cunningham) که بیشتر با نام آلت شناخته می‌شود، بهترین نت‌رانر در نایت سیتی در طول دهه‌های ۲۰۰۰-۲۰۱۰ بود. او به عنوان یک زن زیبا و با استعداد توصیف شده است، کسی که برای شرکت ITS کار می‌کرد و توسعه‌دهنده برنامه بدنام سول‌کیلر بود. کانینگهم زمانی معشوقه راکربوی معروف، جانی سیلورهند بود.

با این حال وقتی زندگی او تغییر کرد که او توسط شرکت آراساکا ربوده شد، شرکتی که از او برای ایجاد نسخه‌ای از یک برنامه استفاده کرد و بعدا او را به اولین قربانی این برنامه تبدیل کرد.

بیوگرافی

۲۰۷۷

 در سال ۲۰۷۷، کانینگهم هنوز یک نهاد بسیار قدرتمند در نت بود. یادبودی از آلت کانینگهم در کلمباریوم نایت سیتی قابل مشاهده بود. V بعد از اینکه توسط وودوو بویز مجبور شد تا از بلک‌وال عبور کند، با آلت روبرو شد. در حین انجام این کار، آن‌ها خاطرات سیلورهند از کانینگهم را قبل از مرگ فیزیکی‌اش در سال ۲۰۱۳ زنده کردند. امید وودوو بویز این بود که کانینگهم خود را به عنوان موجودی شبیه به زندگی قبلی خود نشان دهد.

 کانینگهم قادر به تشخیص انگرام سیلورهند شد، و او و V را به مکانی امن در پشت بلک‌وال برد. او فاش کرد که چیزی جز تصویری از آلت کانینگهم نیست و در واقع او نیست. این هوش مصنوعی سرکش توضیح داد که این انگرام در حمله‌ی سال ۲۰۱۳  به نت منتقل شده است. با این حال، به دلیل اینکه سیلورهند ارتباط تجسم فیزیکی آلت کانینگهم را در حین حضور در شبکه قطع کرد، هوشیاری او از انگرام جدا شد و ذهنش در شبکه گیر کرد. سپس بدن و هوشیاری او در دستان سیلورهند در معرض مرگ قرار گرفت.

 انگرام تجسم آلت کانینگهم را حفظ کرد تا مانند هر هوش مصنوعی دیگری در شبکه برای مدت طولانی از جنون او جلوگیری کند.

 پس از اینکه سیلورهند ماهیت اهداف V را آشکار کرد، کانینگهام این موقعیت را مشکل خود نپنداشت. آن دو پیشنهاد کردند تا آلت را به میکوشی ببرند. این هوش مصنوعی توضیح داد که اگر میکوشی را از بین ببرند، او می‌تواند یک انگرام از V را تحت برنامه سول‌کیلر ایجاد کند و سپس آن را به بدنش بازگرداند. انجام این کار V را از بین می‌برد اما اجازه می‌داد انگرام به بدن او بازگردد و به مغزش قادر به بازنویسی انگرام سیلورهند شود.

صفحات دیگر