بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سول‌کیلر

اشتراک‌گذاری

سول‌کیلر (Soulkiller) یک برنامه سیاه بود که توسط آلت کانینگم نوشته شد و بعدا توسط آراساکا ربوده شد.

پیش‌زمینه

۲۰۱۳

ویروس سول‌کیلر برنامه‌ای بود که در سال ۲۰۱۳ در آزمایشگاهی درون برج‌های آراساکا توسعه یافت. این ویروس قادر به ایجاد یک شبیه‌ساز دیجیتالی یا کپی از ذهن یک نت‌رانر بود و با استفاده از یک رکوردر ماتریس پیشرفته آن را در یک پایگاه داده بزرگ ذخیره می‌کرد. پس از آن، این برنامه شخصیت اصلی را از بین می‌برد و پوسته‌ای بی‌فکر از آن باقی می‌گذاشت که در نهایت می‌مرد. تعداد کمی از مین‌فریم‌ها (کامپیوترهای بزرگ) در جهان وجود داشت که قادر به اجرای این برنامه بودند.

۲۰۲۳

در سال ۲۰۲۳، اندکی پس از بمباران هسته‌ای برج آراساکا، سابورو آراساکا دستور داد تا از سول‌کیلر بر روی جانی سیلورهند استفاده شود، کسی که قبل از انفجار بمب در نایت سیتی دستگیر شده بود. ذهن سیلورهند بعدا به رلیک (Relic) منتقل شد.

۲۰۷۷

پس از چندین شکست در رلیک ۱.۲، آندرلس هلمن به دلیل فشارهای یورینوبو آراساکا و سرمایه‌گذارانش تصمیم گرفت نسخه آزمایشی ۲.۰ را امتحان کند. هلمن تصمیم گرفت انگرام جانی سیلورهند را روی نسخه‌ی جدید رلیک قرار دهد، چرا که باور داشت نسخه آژمایشی شکست خواهد خورد و یک انگرام نامطلوب مثل جانی را از بین می‌برد.

بعد از اینکه V بلک‌وال را نقض کرد، آلت کانینگم ظاهر شد تا در مورد برنامه سول‌کیلر از او سؤال شود. اما این موضوع مشخص شد که او در واقع آلت کانینگهام نیست، بلکه تصویری از او است، چرا که قبلا جانی سیلورهند برای نجات او ارتباط بین انگرام و بدن آلت را که میزبان هوشیاری او بود قطع کرده بود. او به مدت ۵۰ سال تصویر آلت را حفظ کرد تا مطمئن شود که مانند سایر هوش مصنوعی‌ها به داده‌های کامل تبدیل نمی‌شود.

صفحات دیگر