بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

برین‌دنس

اشتراک‌گذاری

برین‌دنس (Braindance) که معمولا به اختصار BD نامیده می‌شود، فناوری است که امکان ضبط و پخش تجربیات افراد، از جمله عواطف، افکار و حس‌های فیزیکی آن‌ها را فراهم می‌کند. برین‌دنس‌ها توسط یوریکو سوجیموتو در سال ۲۰۰۷ اختراع شد و به شدت در درمان روانشناختی مورد استفاده قرار گرفت. به مرور آن‌ها بیشتر برای تفریح مورد استفاده قرار گرفت و استفاده‌ی گسترده‌ای با هدفت لذت بردن در دنیای سایبرپانک پیدا کرد. همچنین دستگاه‌های مختلفی برای ضبط، ویرایش و پخش برین‌دنس‌ها توسعه یافت.

برین‌دنس در ۲۰۷۷

برای بسیاری از ساکنان نایت سیتی، فقر و بی‌خانمانی از مشکلات مهم و احتمالا اجتناب ناپذیر هستند. با وجود این، بیشتر افراد هنوز مجذوب زرق و برق نمایشی و سبک زندگی مجلل نخبگان ممتاز هستند. پیشرفت‌های صورت گرفته در فناوری عصبی مانند BD راه را برای مردم هموار کرده است تا احساسات و خاطرات شخصی خود را ضبط کنند و به اشتراک بگذارند. همچنین دیگر تولیدات BD وجود دارند که بازیگران را در صحنه‌هایی قرار می‌دهند تا خاطرات دروغین را تجربه کنند. توانایی «تبدیل شدن» به فردی مشهور و تجربه یک زندگی لوکس به بسیاری فرصت می‌دهد تا از واقعیت تلخ خود فرار کنند. در نتیجه، اعتیاد به برین‌دنس‌ها به یک مشکل تبدیل شد که مصرف آن در میان فقرای شهر رو به رشد است.

برین‌دنس‌های غیرقانونی

رکوردهایی از BD غیرقانونی با نام برین‌دنس‌های اکستریم (XBD) وجود دارند که صحنه‌های وحشتناک و عجیبی از جمله خشونت، شکنجه و حتی تجاوز و قتل را نشان می‌دهند. XBDها توسط تیم‌های کوچکی ساخته می‌شوند که قربانیانی را می‌ربایند. برخی از XBDها از دید شکنجه‌گر و برخی از دید شکنجه‌شونده ضبط شده‌اند که برای هر دو بازاری وجود دارد.

XBDها را می توان به راحتی در بازار سیاه نایت سیتی یافت، اگرچه آن‌ها از طریق فروشندگان مخفی فروخته می‌شود.

صفحات دیگر