بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کوسه (Kosei)

اشتراک‌گذاری

کوسه

Quirk

کوسه (Kosei) - مدرسه قهرمانانه من

اولین نمایش

مانگا: فصل ۱
انیمه: قسمت ۱

کُوسه یا کورک (به معنای: خصیصه - انگلیسی: Quirk) که همچنین توسط ارتش آزادی متا با عنوان قابلیت متا شناخته می‌شوند، یک قابلیت ویژه و فرا انسانی است که می‌تواند متعلق به هر فردی باشد.

کوسه‌ها معمولا برای هر کاربر منحصر به فرد هستند و در چندین دسته‌بندی قرار می‌گیرند. همچنین کاربران کوسه محدود به یک قابلیت هستند و قادر به دستیابی به قابلیت دیگری نیستند.

انواع کوسه

انواع شناخته شده

  • فعال‌ساز (هاتسودو): کوسه‌هایی که به کاربر اجازه تولید و احتمالا کنترل چیزی مشخص را می‌دهند، یا به روش‌های مختلف به تغییر چیزهای اطراف کاربر می‌پردازد.
  • دگرگونی (هنکِی): کوسه‌هایی که اجازه می‌دهند کاربر برای مدتی موفق به نوعی تغییر کند. این موضوع می‌تواند باعث اضافه شدن یا حذف ویژگی‌هایی به بدن کاربر شود.
  • جهش‌یافته (ایگیو): کوسه‌هایی که قادر هستند یک تغییر دائمی و «غیرعادی» را روی قدرت‌های کاربران انجام دهند. این نوع کوسه ساختارهای بدنی را در کاربر ایجاد می‌کند که قابلیت‌های پیچیده‌تری را برای او به ارمغان می‌آورد، چیزی که سایر کوسه‌ها با اطمینان قادر به انجام آن نیستند.

انواع زیرشاخه شناخته شده

  • انباشتگی: این نوع کوسه‌ها دارای قدرت‌هایی هستند که برای عملکرد مناسب، کاربر باید به انباشتن چیزی مثل نیرو، انرژی، توده، یا یک منبع خاص بپردازد.

کوسه‌های برجسته

نام
کاربر
نوع
همه برای یکی
فعال‌ساز
یکی برای همه
کاربر دوم
کاربر سوم
هیکاگه شینوموری
لاریات
ان
فعال‌ساز
برگرداندن
اری
فعال‌ساز
بازسازی
فعال‌ساز
نیمه-یخ نیمه-داغ
فعال‌ساز
پاک‌کننده
فعال‌ساز
تباهی
فعال‌ساز
مانیفست
دگرگونی
انفجار
فعال‌ساز
شستشوی مغزی
فعال‌ساز
شعله جهنم
فعال‌ساز
بال‌های درنده
جهش‌یافته
دروازه ریسمانی
فعال‌ساز
سیاه چاله
سیزده
فعال‌ساز
گردباد
ایاسا یواراشی
فعال‌ساز
آفرینش
فعال‌ساز
تیغه دندان
مونفیش
دگرگونی
دوپلی-آرمز
مزو شوجی
جهش‌یافته
صفحات دیگر