بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

پومپه (Pompey)

اشتراک‌گذاری

گنیوس پومپیوس ماگنوس

Gnaeus Pompeius Magnus

پومپه (Pompey) Assassin’s Creed

تولد

۲۹ سپتامبر، ۱۰۶ سال پیش از میلاد
جمهوری روم

مرگ

۲۸ سپتامبر ۴۸ پیش از میلاد (۵۷ سال)
مدینه هرقلیون، مصر

وابسته به

سزار
کلئوپاترا

حضور در

Assassin's Creed: Origins

گنیوس پومپیوس ماگنوس (Pompey) که همچنین با نام پومپه یا پومپه بزرگ شناخته می‌شود، یک رهبر نظامی و سیاسی در اواخر جمهوری روم بود. او همچنین داماد ژولیوس سزار بود و با دختر او جولیا ازدواج کرد.

بیوگرافی

پومپه یک متحد نزدیک به بطلمیوس دوازدهم در زمان تبعید او بود. او به عنوان هدیه سپری را به فرعون اهدا کرد و در سال ۵۵ پ.م. برای پس گرفتن سلطنتش، ژنرال Aulus Gabinius را برای کمک به اسکندریه فرستاد.

در زمان جنگ داخلی رومی پومپه توسط سزار شکست خود و مجبور به فرار شد. در سال ۴۸ پ.م. آیا و فوکیداس در دریای اژه به پومپه کمک کردند، کسانی که توسط کلئوپاترا فرستاده شده بودند و این اقدام به منظور شکل‌گیری اتحاد با پومپه بود. پومپه نیز این پیشنهاد را پذیرفت و بلافاصله مسیر خود را به سمت مصر تغییر داد.

مدت کوتاهی بعد از رسیدن به مصر او توسط لوسیوس سپتیمیوس و گابینیانی محاصره شد، افرادی که توسط بطلمیوس سیزدهم، برادر کلئوپاترا فرستاده شده بودند. در نهایت سپتیمیوس پومپه را کشت و سر او را از بدنش جدا کرد. کمی بعد بایک و آیا جسد او را پیدا کردند، کسانی که برای کمک به ژنرال دیر رسیده بودند.

پس از مرگ

بعد مرگش، سمپتمیوس سر او را به اسکندریه برد. بطلمیوس سیزدهم امید داشت که با هدیه دادن این سر به ژولیوس سزار نظر او را جلب کند. با این حال نقشه او شکست خوردن و سزار بعدها با کلئوپاترا متحد شد و علیه بطلمیوس قرار گرفت.

تصاویر

بدن پومپه (Pompey)

بدن پومپه

صفحات دیگر