بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

شی کورمک (Shay Cormac)

اشتراک‌گذاری

شی کورمک

Shay Cormac

شی کورمک (Shay Cormac) Assassin’s Creed

توبلد

۱۲ سپتامبر ۱۷۳۱
نیویورک، ایالت نیویورک، آمریکای بریتانیا

نام بانک اطلاعاتی

شی پاتریک کورمک

وابسته به

اساسین‌ها (سابق)
- انجمن برادری مستعمراتی
تمپلارها
- اتحاد مستعمراتی
نیروی دریایی سلطنتی
خدمه کشتی موریگان

حضور در

Assassin's Creed: Rogue
Assassin's Creed: The Official Collection

صداپیشه

Steven Piovesan

شی کورمک (Shay Cormac) شخصیت اصلی بازی Assassin's Creed: Rogue و یکی از اعضای فرقه تمپلار در قرن ۱۸ میلادی بود.

سال ۱۷۳۱ در خانواده‌ای ایرلندی و در نیویورک متولد شد. شی پدر و مادر خود را سنین پایین از دست داد و توسط دوست دوران کودکی‌اش یعنی لیام اوبرایان به انجمن برادری مستعمراتی اساسین‌ها وارد شد، جایی که این دو تحت فرمان منتور آکیلیز داونپورت خدمت می‌کردند.

در سال ۱۷۵۱، تمپلارها دو قطعه‌ی عدن را که تحت مالکیت انجمن برادری بود ربودند: یک جعبه پیشرو (Precursor box) و یک دست‌نوشته. سال بعد، پس از تصاحب به یک کشتی جنگی به نام موریگن، شی وظیفه‌ی بازیابی دو ساخته باستانی را بر عهده گرفت. قبل از گرفتن این ماموریت، شی در مکالمه‌ای میان آکیلیز و آدواله شنیده بود که وقوع زلزله‌ای موجب تخریب شهر پورتو پرنس شده است. در حالی که او و لیام به شکار تمپلارها می‌پرداختند، شی سوالاتی در مورد رویه‌های اساسین‌ها می‌پرسید.

بعد از بازیابی جعبه و دست‌نوشته، شی و اساسین همراه او یعنی هوپ جنسن با بردن این دو ساخته پیش بنجامین فرانکلین و با کمک این دانشمند جعبه را فعال کردند و به نقشه‌ای دست یافتند. این نقشه حاوی موقعیت‌هایی بود که شی یکی از آن‌ها را در لیسبون شناسایی کرد. آکیلیز بی‌درنگ شی را در سال ۱۷۵۵ به لیسبون فرستاد، با این باور که سیب عدن در آنجا و در یک معبد تمدن اول نگهداری می‌شود.

زمانی که شی به معبد رسید، با برداشتن ساخته‌ای از معبد به طور ناخودآگاه باعث وقوع یک زمین لرزه عظیم شد که طی این حادثه هزاران نفر کشته یا بی‌خانمان شدند. او خود را برای این حادثه گناهکار می‌دانست و پس از این اتفاق اعتماد او به انجمن برادری کم شد، او باور داشت که آکیلیز و اساسین‌ها از وقوع چنین حادثه‌ای مطلع بوده‌اند. شی مصمم شد تا با دزدیدن دست‌نوشته آن‌ها را از رسیدن به معابد دیگر باز دارد. در همان شب او اقدام به ربودن دست‌نوشته کرد اما آکیلیز متوجه اقدام او شد و اساسین‌ها را برای گرفتن او مطلع کرد. در نهایت شی توسط اساسین‌ها در یک بلندی محاصره شد، او که دیگر نمی‌خواست فاجعه‌ای مانند زلزله‌ی لیسبون رخ دهد، به جای تحویل دادن دست‌نوشته تصمیم گرفت تا خودش را به درون آب بیندازد. او پیش از این که به پایین بپرد توسط شوالیه دلا ورندری مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

زمانی که شی کورمک توسط متحدان قبلی خود بی‌هوش در دریا رها شده بود تا بمیرد، افراد جورج مونرو تمپلار او را نجات دادند و به خانه بری و کاسیدی فینگان در نیویورک بردند. بعد از بهبودی، شی با مونرو ملاقات کرد و قبول کرد تا به بازسازی شهر کمک کند. او کمی بعد طی ماموریتی یک تمپلار به نام کریستوفر گیست را که اسیر شده بود نجات داد و گیست به یکی از همراهان نزدیک او تبدیل شد. بعد از این که مونرو به دنبال حادثه‌ی محاصره قلعه ویلیام هنری توسط لیام کشته شد، شی به فرقه تمپلار معرفی شد و با همکاری استادبزرگ هیثم کنوی، به پیروزی امپراطوری بریتانیا در جنگ هفت ساله کمک کرد و همچنین انشعاب انجمن برادری در آمریکا را منهدم کرد.

در سال ۱۷۶۰، شی به همراه هیثم کنوی خود را به معبدی در قطب شمال رساندند که اساسین‌ها به تازگی آن را کشف کرده بودند و قرار بود به آنجا بروند. در آنجا شی و هیثم در مقابل آکیلیز و لیام قرار گرفتند. لیام قصد شلیک به شی را داشت اما اقدام او توسط آکیلیز متوقف شد، اقدامی که به طور سهوی منجر به تکان خوردن ساخته‌ی درون معبد شد و متعاقبا زلزله‌ای در معبد رخ داد. شی برای به دست آوردن دست‌نوشته به دنبال لیام راه افتاد و طی یک تعقیب و گزیر و در نهایت یک سقوط، لیام کشته شد. آکیلیز نیز در بیرون از معبد توسط هیثم فلج شد و دست‌نوشته در اختیار تمپلار قرار گرفت.

شی شانزده سال بعدی را به دنبال جعبه پیشرو گشت تا این که تحقیقاتش او را به پاریس هدایت کرد، جایی که او یک اساسین به نام چارلز دوریان را کشت و در نهایت ساخته باستانی را در سال ۱۷۷۶ بازیابی کرد. بعد از آن، شی کورمک به دنبال قطعه‌های عدن دیگر جستجو کرد و هر دو فرزند او و همچنین نوه‌اش نیز همین راه را در زندگی پیش گرفتند.

تصاویر

شی کورمک

Shay Cormac

صفحات دیگر