بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

شوالیه دلا ورندری (Chevalier de la Vérendrye)

اشتراک‌گذاری

شوالیه دلا ورندری

Chevalier de la Vérendrye

شوالیه دلا ورندری (Chevalier de la Vérendrye) Assassin’s Creed

تولد

۹ نوامبر ۱۷۱۷
Île aux Vaches، کانادا، فرانسه نو

مرگ

۱۷۶۰ (۴۲ سال)
حوالی فورگو، کانادا، فرانسه نو

وابسته به

ارتش فرانسه
گروه جرفوت
اساسین‌ها
- انجمن برادری مستعمراتی

صداپیشه

مارسل جینین

لوسیوس-جوزف شوالیه دلا ورندری (Louis-Joseph Gaultier, Chevalier de la Vérendrye) یک کاشف فرانسوی-کانادایی و عضو انجمن برادری اساسین‌های مستعمراتی بود که در زمان جنگ هفت ساله در آمریکای شمالی فعالیت می‌کرد. او کاپیتان کشتی جرفوت بود.

بیوگرافی

در سال ۱۷۴۴ شوالیه تبدیل به فرمانده پست مرزی دولت فرانسه شد. در این زمان با آکیلیز داونپورت و لیام اوبرایان آشنا شد و به آنها کمک کرد تا یک ماموریت اساسین را تکمیل کنند. در سال ۱۷۴۶ آکیلیز از شوالیه تقاضا کرد تا به فرقه اساسین بپیوندد که او این پست را به نیکی پذیرفت. اساسین‌ها با وجود شوالیه به متحدان ارزشمندی در میان دزدان دریایی و دولت فرانسه از جمله لو شسر (Le Chasseur) دست پیدا کردند.

در سالی که پدر شوالیه مرد (سال ۱۷۴۹) او با اساسین دیگری به نام شی کورمک آشنا شد، البته رابطه این دو چندان با هم خوب نبود.

تقابل در مزرعه رعیتی

بعد از بدبینی شی نسبت به اساسین‌ها و در عواقب آن ربوده شدن دست‌نوشته توسط او، آکیلیز به اساسین‌ها دستور داد تا جلوی فرار او را بگیرند. در این زمان شوالیه برای متوقف کردن او منطقه را با توپ‌های کشتی خود بمباران کرد.

کمی بعد شوالیه و اساسین‌های دیگر شی را در یک بلندی محاصره کردند. وقتی شی اقدام به پریدن در آب کرد، شوالیه به شانه او شلیک کرد تا سقوط او همراه با مرگش باشد. اساسین‌ها فکر می‌کردند شی مرده است تا اینکه در آگوست ۱۷۵۷ متوجه زنده ماندن او و پیوستنش به فرقه تمپلار شدند.

مرگ دلا ورندری

در سال ۱۷۵۹، اساسین‌ها برای سفر به یک سایت پیشرو دیگر آماده می‌شدند. بعد از فعال شدن جعبه پیشرو توسط هوپ جنسن در عمارت او، لیام آن را به همراه دست‌نوشته برداشت و برای دیدار با شوالیه به سمت قطب شمال رفت. بعد از آن شی اقدام به تعقیب و قتل هوپ جنسن کرد، جنسن در آخرین لحظات پیش از مرگش اذعان کرد که مرگ او تنها یک حواس‌پرتی برای رسیدن لیام به شوالیه بوده است.

شوالیه در ملاقات با لیام اطمینان داد که جعبه دور از دستان تمپلارها می‌ماند و به همین منظور او این عتیقه را به مکانی نامعلوم انتقال داد.

دلا ورندری که می‌دانست شی به دنبال اساسین‌ها می‌آید، داوطلبانه تصمیم گرفت تا با جرفوت و یک ناوگان کشتی شی را متوقف کند. شوالیه موفق به تاخیر انداختن روند پیشروی شی شد اما در نهایت در تقابل با او روی عرشه کشتی‌اش کشته شد.

تصاویر

Chevalier de la Vérendrye

صفحات دیگر