بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ایوور وارینس‌دوتیر

اشتراک‌گذاری

ایوور وارینس‌دوتیر

Eivor Varinsdottir

ایوور وارینس‌دوتیر - Assassin’s Creed

تولد

۸۴۷، نروژ

ایوور وارینس‌دوتیر (Eivor Varinsdottir) که همچنین با نام گرگ-بوسیده (Wolf-Kissed) شناخته می‌شود، یک وایکینگ از نروژ بود که در اواخر قرن نهم به انگلستان حمله کرد. ایوور تناسخی از اودین ایسو، خدای اساطیر ژرمن و نورس بود.

ایوور فرزند زوجی به نام روستا و وارین بود. او در روستایی به نام هیلبور به دنیا آمد که وفادار به پادشاه استیربیورن از قبیله ریون بود. ایوور به دنبال مرگ والدینش توسط کیوتوه کرول تحت سرپرستی استیربیورن قرار گرفت و در کنار پسر این پادشاه یعنی سیگورد بزرگ شد. او مدت زیادی از جوانی خود را به دنبال شکار کردن کیوتوه و گرفتن انتقام مرگ پدر و مادرش گذراند.

در زمان بزرگسالی، در حالی که سیگورد در اطراف اروپا دریانوردی می‌کرد، ایوور اغلب به شهرک‌های وابسته به کیوتوه حمله می‌کرد. پس از بازگشت برادرش به نروژ در سال ۸۷۲، ایوور با دو همراه او یعنی بسیم بن اسحاق و هیثم ملاقات کرد که دو هیدن وان بودند. آن‌ها یک تیغه پنهان را به او هدیه دادند که او در نبرد با دشمنانش از آن استفاده کرد. سرانجام ایوور موفق به کشتن کیوتوه و گرفتن زمین‌های او با کمک ارتش گوتورم حکیم شد. پس از اینکه استیربیورن پادشاهی خود را به هارالد فیرهیر واگذار کرد، بسیاری از اعضای قبیله ریون با این تصمیم مخالفت کردند و ایوور به دنبال برادرش سیگورد به انگلستان سفر کرد.

او و قبیله‌اش در لدسترسایر مستقر شدند و استقرارگاه ریونستروپ را بنیان کردند و سال‌های بعدی را به ساخت مقر خود و اتحاد با قلمروهای داخل انگلستان پرداختند. این اتحادها شامل ارتش ییلاقی بزرگ، پسران راگنار، قبیله همینگسون‌ها و غیره بودند. او همچنین به هیتم کمک کرد تا با مساعدت‌های مخفیانه آلفرد وسکس، انگلستان را از شر فرقه پیشینیان خلاص کند، اقدامی که به طور غیرمستقیم منجر به تشکیل فرقه تمپلار شد.

یک سال پس از وقایع رخ داده، ایوور که اکنون رهبر از قبیله‌اش بود، توسط بارید مک‌امیر، پسر عموی مادری‌اش به دوبلین دعوت شد. در آنجا، او به بارید کمک کرد تا از طریق اتحاد با فلن سینا، پادشاه عالی ایرلند، تاج و تخت خود را حفظ کند. او همچنین با فرزندان دانو مبارزه کرد که فرقه‌ای دروییدی بودند که به دنبال جلوگیری از جایگزین شدن ادیان نورس و مسیحی با ادیان خود بودند.

چند سال بعد، ایوور در کنار قبیله الگرینگ متعلق به زیگفرد، در دومین محاصره وایکینگ‌ها در پاریس شرکت کرد و با حکومت وحشت‌آفرین چارلز چاق مبارزه کرد تا از رسیدن و تسخیر شدن انگلستان توسط او جلوگیری کند. در این فرآیند، او توطئه‌ای به رهبری گروه متعصب بلاتورس دی را کشف کرد که هدفشان این بود که پادشاهی فرانسیا را از بت‌پرستی تطهیر کنند و با استفاده از این پادشاه دیوانه به اهداف خود برسند.

نمایش‌ها

 • Assassin's Creed Valhalla: Song of Glory (اولین نمایش)
 • Assassin's Creed: Valhalla
 • Assassin's Creed Valhalla: Geirmund's Saga
 • Assassin's Creed: Rebellion – The Ravens' Wound
 • Assassin's Creed: Valhalla webcomic
 • Little Miss Eivor
 • Discovery Tour: Viking Age
 • Assassin's Creed: Valhalla – Sword of the White Horse
 • Assassin's Creed: Escape Room Puzzle Book
 • Assassin's Creed: Valhalla – The Converts
 • Assassin's Creed Roleplaying Game
 • The World of Assassin's Creed Valhalla: Journey to the North – Logs and Files of a Hidden One (اشاره شده)
صفحات دیگر