بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

فرقه پیشینیان

اشتراک‌گذاری

فرقه پیشینیان

Order of the Ancients

فرقه پیشینیان - Assassin’s Creed

رهبر

استاد بزرگ فرقه پیشینیان

فرقه پیشینیان یا فرقه انشنتس (Order of the Ancients) که با نام‌های مار و نقاب‌داران نیز شناخته می‌شوند، یک گروه مذهبی مخفی بود که در سراسر جهان باستان فعالیت می‌کرد. این فرقه در سال ۱۳۳۴ قبل از میلاد توسط فرعون مصری اسمنخ‌کارع تأسیس شد، کسی که نه تنها آن‌ها را شدیدا محترم می‌شمرد بلکه از نگرشی برتری‌طلبانه برای آن‌ها قائل بود و سعی می‌کرد از قطعات عدن برای حمایت سیاسی و مذهبی آن‌ها در کنترل بشریت استفاده کند، و همچنین به دنبال بازآفرینی جوامع ایسو روی زمین و احیای ایسو بود.

فرقه پیشینیان در طول تاریخ خود بر امپراتوری‌های بزرگی در جهان تسلط داشته است. دسترسی اعضای آن‌ها در میان رهبران نظامی، بزرگان مذهبی، علما، اشراف، فیلسوفان و رهبران سیاسی گسترش یافت. با ظهور ادیان ابراهیمی و افول ادیان چندگانه در سراسر اروپا و آسیا، این فرقه نیز شروع به افول کرد و در نهایت در سال ۸۷۸ طی کمپینی که توسط استاد بزرگ آن‌ها از شاخه انگلستان یعنی پادشاه آلفرد وسکس سازماندهی شده بود، این فرقه نابود شد. آلفرد به آرمان‌ها و عقاید فرقه توهین کرد و معتقد بود که آن‌ها برای خدای یگانه مسیحیت توهین‌آمیز بودند. با گسترش وایکینگ‌ها در انگلستان، آلفرد قادر به فریب دادن ایوور وارینسدوتیر از قبیله ریون شد تا نادانسته این فرقه را در انگلستان از بین ببرد و رویاهای خودش را برای اصلاح فرقه به چیزی سازگار با اصول مذهبی خود پیش ببرد. این مبنایی برای پایه‌گذاری نهایی فرقه شوالیه‌های تمپلار شد.

با وجود آزار و شکنجه‌های مکرر، اما همچنان بقایای فرقه همچنان در جاهای دیگر اروپا از جمله ایرلند و فرانسه وجود داشتند که در نهایت یا حذف شدند یا ناپدید شدند. در سال ۲۰۲۰، شان هیستینگز اساسین با توجه به خصوصیات مشابهی که در باورهای الهیاتی این فرقه یافته بود، این نظریه را مطرح کرد که فرقه پیشینیان می‌تواند پیشگامی برای سازمان مذهبی مدرن امروزی یعنی اسباب اراده نخست باشد.

مرور کلی و ایدئولوژی

فرقه انشنتس توسط فرعون اسمنخ‌کارع در حدود سال ۱۳۳۴ پ.م. با هدف کشف و بهره برداری از تکنولوژی‌های تمدن اولیه (Isu) ایجاد شد. پس از کشف مخزن Eeyoo Sekedoo Aat، اسمنخ‌کارع مجبور شد برای پنهان کردن آن در نهایت معبد خود را به این مخزن متصل کرد.

فرقه یک انجمن مخفی در مصر بطلمیوس بود که ارکان آن را مردان و زنان با درجه‌های مختلف تشکیل می‌دادند. این اشخاص در مواردی مثل سیاست، مذهب، اقتصاد و اقدامات نظامی نفوذ پیدا کرده و جایگاه خود را حفظ کرده‌اند. اعضای فرقه در فضای عمومی با ماسک‌هایی نمادین ظاهر می‌شدند و از این طریق پیوستگی خود به گروه را مشخص می‌کردند. هر عضو کلیدی آن به طور مستقل در جامعه مصر نفوذ پیدا داشت و قلمروی خود را در اختیار داشت. به دلیل محدودیت‌های ارتباطی و حمل و نقل آن‌ها در سراسر مصر پخش بودند.

فرقه انشنتس به مانند همتایان آینده‌شان یعنی تمپلارها به زندگی پس از مرگ و «پدر درک» اعتقاد داشتند.

هدف اولیه این فرقه بازگرداندن قدرت دودمان به زمان‌های گذشته در مصر باستان و شکوه دودمان‌های قبل از بطلمیوس بود. در دوران قبل این موضوع متمرکز بر قدرت‌های الهی فرعون‌ها بود و حالا این فرقه به دنبال یافتن معنای کنترل از طریق سیاست، دین، نیروی نظامی یا مسائل فرهنگی بود تا چیزی که در دوران مصر بطلمیوسی از دست رفته بود بازگردانده شود. علاوه بر این، آن‌ها افرادی را در مقام جمع‌آورنده اطلاعات داشتند که در مورد رازهای گذشته مثل قطعات عدن تحقیق می‌کردند.

صفحات دیگر