بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آمنت (Amunet)

اشتراک‌گذاری

آمنت

Amunet

آمنت (Amunet) - Assassin’s Creed

متولد

۷۸-۷۹ پیش از میلاد
اسکندریه، پادشاهی بطلمیوس

وابسته به

ملکه کلئوپاترا (تا ۴۷ پیش از میلاد)
پنهان شدگان
انجمن برادری مصری
- انجمن برادری رومی

حضور در

Assassin's Creed II
Assassin's Creed: Origins
Assassin's Creed: Desert Oath
Assassin's Creed: Origins comic

صداپیشه

Alix Wilton Regan

آیا (Aya) شخصیت یونانی-مصری و مامور کلئوپاترا، آخرین فرعون مصر بود. او همچنین همسر بایک بود، کسی که به او هنرهای رزمی مدجای را آموخت.

آیا یکی از اولین پنهان شدگان (Hidden Ones) و مربی انجمن برادری رومی بود. او در ۴۴ سال پیش از میلاد برای پنهان کردن هویت پیشین خود نامش را به آمنت (Amunet) تغییر داد.

بیوگرافی

زندگی در سیوا

آیا در اسکندریه به دنیا آمد و در سنین پایین به برای زندگی کنار عمه‌اش به سیوا فرستاده شد، در حالی که پدر و مادرش به پژوهش در پایتخت می‌پرداختند. او در سیوا با پسر محافظ شهر، بایک رابطه نزدیکی پیدا کرد و در پانزده سالگی آن‌ها یک زوج بودند. سابو (Sabu) پدر بایک این رابطه را تائید نمی‌کرد چرا که می‌دانست رویای آیا رفتن به اسکندریه و پژوهش در کتابخانه بزرگ اسکندریه است و همین طور می‌ترسید که این موضوع به تعالیم بایک آسیب بزند.

از آن جا که سابو آخرین مدجای بازمانده بود و Order of the Ancients قصد از بین بردن مدجای را داشت، بنابراین سابو به همراه بایک و آیا در صحرا مستقر و مخفی شدند، جایی که سابو به پسرش تعلیمات مدجای را می‌آموخت و بایک نیز این تعلیمات را به آیا منتقل می‌کرد.

با این حال سرانجام فردی به نام بیون رد آن‌ها را گرفت و سابو را با موفقیت کشت. بعد از این ماجرا آیا که به حامله بودن خود پی برده بود رویای خود برای رفتن به اسکندریه را کنار گذاشت و با ازواج با بایک در راه مدجای قدم گذاشت. مدتی بعد فرزند آن‌ها یعنی خمو به دنیا آمد.

مبارزه با Order of the Ancients

Aya سرانجام به یکی از افراد ملکه کلئوپاترا تبدیل شد و بعدا بایک را نیز متقاعد به همین کار کرد. وفاداری آیا به کلئوپاترا تنش‌هایی را برای بایک ایجاد کرد اما اتحاد آن‌ها موجب ایجاد شکل اولیه انجمن برادری اساسین شد. بعد از این که بایک افرادی که مسئول مرگ پسرش بودند را کشت آیا سعی کرد اتحادی را بین کلئوپاترا و ژولیوس سزار ایجاد کند، بنابراین با کمک بایک ملکه را به اسکندریه برد. یک سال بعد از کشف آرامگاه اسکندر کبیر، آیا وارد جنگ داخلی مصر شد. او زمانی که می‌توانست بطلمیوس سیزده را با تیر بزند، این کار را انجام نداد تا او طعمه‌ی تمساح‌ها در رودخانه شود.

بعد از این که کلئوپاترا به تخت سلطنت مصر رسید، آیا و بایک متوجه شدند که فلاویوس و سپتیمیوس هم از اعضای Order of the Ancients و مسئولان اصلی مرگ خمو هستند. افرادی که  تحت حفاظت کلئوپاترا و سزار بودند. بنابراین بایک فلاویوس را ردگیری کرد و او را به قتل رساند. با تاسیس پنهان شدگان (Hidden Ones) آیا و بایک از هم جدا شدند، بایک در مصر باقی ماند و آیا برای پیشبرد اهدافشان به روم سفر کرد. در ۱۵مارس ۴۴ سال پیش از میلاد، آیا با سپتیمیوس روبرو شد و او را کشت. بعد از به قتل رساندن سزار، آیا که حالا با نام آمنت شناخته می‌شد باری دیگر با کلئوپاترا روبرو شد. خدمتگذار سابق کلئوپاترا از او خواست تا خودش را برای پیروزی اکتاویوس تسلیم کند. کلئوپاترا نیز این درخواست قبول کرد با این شرط که آمنت پسرش سزارین را با خود ببرد و او را به عنوان یک پنهان شده (Hidden One) آموزش دهد.

به این ترتیب آمنت در ۱۲ آگوست ۳۰ سال قبل از میلاد، با سمی که به کلئوپاترا داد باعث شد تا آخرین فرعون موثر مصر کشته شود.

میراث

اگرچه آمنت به طور مستقیم اقدام به کشتن کلئوپاترا نکرد اما بعدها اساسین‌ها او را مسئول مرگ کلئوپاترا دانستند، و به عنوان اسطوره‌ای که به واسطه سم یک مار افعی ملکه را کشته است، از او یاد می‌کردند. مجسمه‌ای از آمنت در حالی که یک مار به دورش پیچیده بود در مقبره او در ونیز نصب شد.

صفحات دیگر