بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هشت دروازه (Eight Gates)

اشتراک‌گذاری

هشت دروازه

Eight Gates

هشت دروازه (Eight Gates) - ناروتو / بوروتو

کاربران

مایت دای
مایت گای
راک لی
کاکاشی هاتاکه
متال لی (تنها در انیمه)
شینو (تنها در فیلم)

اولین نمود

جلد ۱۰، فصل ۸۵ ناروتو (مانگا)
قسمت ۴۹ ناروتو (انیمه)

هشت دروازه یا دروازه‌های هشتگانه (Eight Gates) هشت تنکتسو روی سیستم مسیر چاکرای یک فرد است که جریان کلی چاکرا در بدن آن فرد را محدود می‌کند. اساس تصور دروازه‌های چاکرا از محدودیت‌های بدن بر عملکردهای درونی آن آمده است. این باعث می‌شود تا بدن بسیار ضعیف‌تر بشود اما از تباه شدن سریع آن جلوگیری می‌کند. یک فرد با تحمل کردن تمرین‌های شدید می‌تواند نحوه‌ی باز کردن این دروازه‌ها را بیاموزد، به این ترتیب او قادر به عبور از محدودیت‌های فیزیکی به بهای تخریب بدن خود خواهد بود.

دروازه‌ها

هشت دروازه (Eight Gates)
  • دروازه‌ی گشایش: در مغز واقع شده و محدودیت‌های مغز بر عضلات را از میان برمی‌دارد، به این ترتیب کاربر می‌تواند از ۱۰۰ درصد قدرت بهره بگیرد در حالی که به طور معمول تنها ۲۰ درصد از قدرت عضلات به کار گرفته می‌شود. در این وضعیت کاربر قادر به استفاده از جوتسوی لوتوس رو به جلو است.
  • دروازه‌ی التیام دادن: در مغز واقع شده و با اجبار قدرت فیزیکی کاربر را افزایش می‌دهد و به طور موقت بدن دوباره انرژی می‌گیرد.
  • دروازه‌ی زندگی: در نخاع واقع شده و به کاربر اجازه‌ی استفاده از جوتسوی لوتوس معکوس را می‌دهد. افزایش جریان خون منجر به قرمز رنگ شدن پوست می‌شود.
  • دروازه‌ی درد: در نخاع واقع شده و باعث افزایش سرعت و قدرت کاربر می‌شود. ممکن است باعث پارگی بافت عضلات شود.
  • دروازه‌ی محدودیت: در شکم واقع شده و سرعت و قدرت کاربر را بیش از پیش بالا می‌برد.
  • دروازه‌ی دید: در معده واقع شده و قدرت و سرعت را افزایش می‌دهد. باز کردن این دروازه مقدار عظیمی از انرژی را رها می‌کند که می‌تواند آب‌های اطراف کاربر را تبدیل به یک گرداب کند.
  • دروازه‌ی حیرت: در زیر معده قرار دارد و منجر به افزایش سرعت و قدرت کاربر می‌شود. بعد فعال شدن این دروازه کاربر قادر به اجرای فن ببر روز هنگام (Daytime Tiger) خواهد بود. کسی که این دروازه را باز کند هاله‌ای سبزرنگ به دور او ایجاد می‌شود (در انیمه آبی‌رنگ) و تمام بدن او عرق کرده که این عرق بلافاصله به سبب انرژی بالا تبخیر می‌شود. عوارض جانبی باز کردن این دروازه پاره شدن الیاف ماهیچه‌ها است که هرگونه لمس موجب درد شدید می‌شود.
  • دروازه‌ی مرگ: در قلب واقع شده و برای فعال کردن آن نیاز است تا کاربر با انگشت خود قفسه‌ی سینه‌ی خود را سوراخ کند تا چاکرا را به تنکتسو هدایت کند. باز کردن این دروازه باعث می‌شود تا خون کاربر هاله‌ای آتشین را ایجاد کند که به آن بخار خون گفته می‌شود و این بخار از تمام روزنه‌های بدن، مو و ابروها بیرون خواهد آمد. رهاسازی این دروازه از تمام انرژی بدن استفاده می‌کند و تپش قلب را در بالاترین حالت خود قرار می‌دهد. این دروازه به طور موقت قدرتی معادل صد برابر قدرت معمول را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که حتی فراتر از قدرت پنج کاگه است. کاربر در این حالت می‌تواند فنون فیل شام‌گاه و گای شب را اجرا کند. بر خلاف دیگر دروازه‌ها که باعث صدمه یا تخریب بدن می‌شوند بهای باز کردن این دروازه از دست دادن جان کاربر خواهد بود. او بعد از تمام شدن چاکرا خاکستر خواهد شد و عملا خود را از درون خواهد سوزاند.
صفحات دیگر