ویکی ناروتو / بوروتو

دانزو شیمورا

اشتراک‌گذاری

دانزو شیمورا

Danzō Shimura

دانزو شیمورا - ناروتو / بوروتو

سن

بخش دوم: ۷۳-۷۲

پیشه

  • رهبر ریشه
  • نامزد هوکاگه ششم

گروه‌ها

  • مجلس کونوها
  • اتحاد محافظ

قبیله

قبیله شیمورا

گونه طبیعت

دانزو شیمورا (Danzō Shimura) یکی از افراد ارشد کونوهاگاکوره بود. او بنیان‌گذار و رهبر ریشه بود که به خاطر اقدامات مکرر و شبهه برانگیزش با عنوان تاریکی شینوبی شناخته می‌شد. دانزو با وجود اعمال مشوکی که در طول دهه‌ها انجام داد اما اعتقادش فقط در نظر گرفتن بهترین منافع برای دهکده‌اش بوده است. او در مقطعی پس از هجوم پین به دهکده به عنوان نامزد هوکاگه ششم انتخاب شد. با این حال او پیش از این که مقامش رسمیت پیدا کند از نشست پنج کاگه گریخت و در نبردی در برابر ساسوکه اوچیها در پل سامورایی کشته شد.

پیشینه

دانزو در قبیله شیمورا متولد شد و پدرش یک شینوبی بود. او در روزهای اول حضورش در آکادمی کونوها با هیروزن ساروتوبی آشنایی پیدا کرد و خیلی زود آن‌ها به رقیبان یکدیگر تبدیل شدند.

دانزو شیمورا
دانزو در جوانی

در زمان جنگ جهانی شینوبی اول، دانزو در کنار کاگامی اوچیها، توریفو آکیمیچی و تیم توبیراما به عنوان بخشی از اتحاد محافظ (Escort Unit) خدمت می‌کرد. وقتی که آن‌ها توسط جوخه کینکاکو از دهکده کوموگاکوره محاصره شدند، یکی از اعضای این اتحاد باید خود را قربانی می‌کرد تا سایر افراد قادر به فرار شوند. دانزو و هیروزن هر دو برای انجام این کار داوطلب شدند اما در نهایت هوکاگه دوم یعنی توبیراما به بهای جان خودش سایر افراد را فراری داد.

دانزو پس از شکست از هیروزن برای کسب مقام هوکاگه، شروع به نقشه کشیدن کرد تا روزی این مقام را به دست آورد. او یک سازمان زیرشاخه از آنبو تحت عنوان ریشه را ایجاد کرد و فرماندهی آن را به عهده گرفت.

در زمان جنگ جهانی شینوبی سوم، دانزو در قبال پیشنهاد هانزو برای رسیدن به مقام هوکاگه به او کمک کرد و تعدادی از نیروهای خود را برای معامله با آکاتسوکی فرستاد، نیروهایی که همه توسط ناگاتو محو شدند.

همچنین دانزو در مقطعی با اوروچیمارو نیز معامله کرد، کسی او را برای رفتن به پرورشگاه کونوها همراهی کرد. این پرورشگاه توسط یک عضو سابق آنبو به نام نونو تجهیز شده بود که از او برای نفوذ به ایواگاکوره نیز استفاده می‌شد. دانزو وقتی متوجه جاسوسی کردن کابوتو یاکوشی از پنجره شد، این پسربچه را نیز به استخدام خود درآورد. با این حال دانزو در مقطعی وجود کابوتو و نونو را خطرناک شمرد و با شستشوی مغزی نونو او را وادر به کشتن کابوتو کرد. دانزو همین طور اوروچیمارو را فرستاد تا از کشته شدن آن‌ها مطمئن شود. اما اوروچیمارو که کابوتو را مستعد می‌شمارد بدون اطلاع دانزو او را زیر بال و پر خود گرفت.

اوروچیمارو همچنین در مقطعی دست راست دانزو را طی یک عمل جراحی با دست شین اوچیها عوض کرد و با تزریق DNA هاشیراما سنجو به آن انرژی فیزیکی بیشتر منتقل کرد.

در انیمه، پس از حمله‌ی کوراما به کونوها دانزو نسبت به یکی از قبایل دهکده‌اش یعنی قبیله اوچیها مشکوک شد و احساس کرد که فردی مثل مادارا اوچیها می‌تواند از نه-دم بر علیه کونوها استفاده کند. او پس از مدتی دوباره با اوروچیمارو دیدار کرد و اوروچیمارو اصلاحات بیشتری روی دست او انجام داد، از جمله اضافه کردن شارینگان شین اوچیها و سلول‌های هاشیراما.

بعدها اعمال شیطانی اوروچیمارو توسط هوکاگه سوم کشف شد و او اوروچیمارو را مجبور به خروج از دهکده کرد. دانزو در طول این سال‌ها همچنان به استخدام نینجاها به سازمان خود می‌پرداخت. سه سال بعد، او یک نینجای بسیار مستعد به نام ایتاچی اوچیها را به استخدام آنبو درآورد.

دو سال بعد، وقتی خبر احتمال یک کودتا توسط قبیله اوچیها به مقامات کونوها رسید، آن‌ها به وسیله نفوذ ایتاچی اطلاعاتی در این باره به دست آوردند. با وجود این که هیروزن قصد داشت با دیپلماسی این موضوع را حل و فصل کند، اما دانزو به شکل مخفیانه ایتاچی را تحت فشار قرار داد تا قبیله خود را قتل عام کند. ایتاچی در نهایت این کار را به بهای نجات دادن جان برادر کوچکش یعنی ساسوکه قبول کرد.

دانزو شیمورا
هیروزن سازمان ریشه را منحل می‌کند

پس از کشتار قبیله اوچیها، دانزو اعلام کرد که ایتاچی با اراده خودش اقدام به این کار کرده است. این گفته را همه به جز هیروزن باور کردند. هیروزن که دیگر اعتمادی به دانزو نداشت او را از مجلس کونوها بیرون کرد و سازمان ریشه را نیز منحل کرد. در طول سال‌های بعدی با وجود انحلال ریشه، اما دانزو این سازمان را به شکل محرمانه سرپا نگه داشت.