بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ریشه (Root)

اشتراک‌گذاری

ریشه

Root

ریشه (Root) - ناروتو / بوروتو

وابسته به

جوتسوها

فن ترور
رها کردن آب: موج آب وحشی

اولین نمود

Volume #32, Naruto Chapter #281 (مانگا)
Naruto Shippūden Episode #32 (انیمه)
Naruto Shippūden: Ultimate Ninja Impact (بازی)

ریشه یا روت (Root) یکی از شاخه‌ها و زیرمجموعه‌های آنبوی دهکده کونوهاگاکوره است که بعد از مرگ موسس آن یعنی دانزو شیمورا منحل شد.

نگاه کلی

ریشه به انجام ماموریت‌هایی می‌پرداخت که دانزو باور داشت به نفع کونوها است. در برخی از این ماموریت‌ها افراط وجود داشت به طوری که این گروه به ترور اشخاصی که تنها پتانسیل تهدید برای کونوها را داشتند می‌پرداخت، در حالی که آن‌ها فقط علیه کونوها موضع گرفته بودند و در عمل هیچ حرکتی علیه دهکده انجام نداده‌اند. اولویت‌های اول این سازمان محرمانه بود و بیشتر ماموریت‌ها در تاریکی انجام می‌گرفت. روت بعد از سقوط قبیله اوچیها به دلیل دخالت‌های دانزو در این قضیه، به طور رسمی منحل شد اما فعالیت این سازمان تا مرگ دانزو به شکل زیرزمینی ادامه پیدا کرد. با وجود دستور هیروزن در منحل شدن گروه، اعضای آن همچنان به دانزو وفادار ماندند و دستورات او را حتی ارجح بر دستورات هوکاگه می‌دانستند.

در روت اقداماتی سختگیرانه برای امنیت اطلاعات صورت می‌گرفت، تمام اعضای سازمان یک مهر نفرین شده روی زبانشان داشتند که توسط دانزو مهر و موم شده بود. زمانی که عضوی قصد حرف زدن در مورد دانزو یا سازمان را داشت این مهر فعال می‌شد و تمام بدن او را فلج می‌کرد. بنا بر اشاره سای این عمل به خاطر جلوگیری از افشای اطلاعات در زمان دستگیری و بازجویی از اعضا توسط نیروهای دشمن انجام می‌گرفت. این مهر بعد از مرگ دانزو محو شد.

ریشه (Root)
مهر نفرین شده روی زبان

دانزو همچنین تمریناتی در جهت کشتن هر نوع احساسات و عواطف در اعضای گروه را داشت. این روش تا حدودی شبیه به آزمون سابق فارغ التحصیلی در آکادمی کیریگاکوره بود. هر عضو یک نام مستعار داشت و حتی اعضا، خودشان اسامی واقعی افراد خود را نمی‌دانستند. بر خلاف آنبوهای معمول، آن‌ها به جای کاتانا یک تانتو نوک تیز با خود حمل می‌کردند و همچنین دستورات را به جای کاگه تنها از دانزو می‌گرفتند. از دیگر ویژگی‌های این سازمان شست و شوی مغزی بود که در بلند مدت به وسیله عکس‌ها صورت می‌گیرد.

پوشش اعضای ریشه تقریبا مشابه آنبوهای معمول و شامل ماسک بود. تنها تفاوت آن‌ها در پوشیدن یک کت چرمی سیاه و کوتاه، و همچنین بندهای قرمز روی شانه‌ها بود. علاوه بر این آن‌ها همیشه یک سلاح تانتو با خود حمل می‌کنند.

در انیمه، با وجود تمرینات سخت در ریشه، دانزو هیچ عضوی را به جز یاماتو شخصا تمرین نداده است، موضوعی که وقتی اعلام شد موجب تعجب سایر اعضا شد.

دانستنی ها

  • بر خلاف دیگر اعضای روت که دستکش‌های مشکی به دست می‌کنند، دستکش‌های سای در بخش انگشت‌ها برهنه است که این موضوع احتمالا به خاطر توانایی‌های او در فنون نقاشی است.
  • ظاهرا اعضای روت فاقد تتوهایی هستند که روی بازوی آنبوهای مرسوم وجود دارد.
  • در قسمت ۳۱۷ نشان داده شد که دانزو بدون دخالت هوکاگه، خودش اقدام به استخدام اعضای روت می‌کند. او با توجه به فنون موجود در قبیله‌های مختلف اقدام به این کار می‌کرد که از بین آن‌ها می‌توان به قبیله آبورامه، یامانداکا و اوچیها اشاره کرد.

منابع

 

صفحات دیگر