ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

حالت باریون

اشتراک‌گذاری

حالت باریون

Baryon Mode

حالت باریون - ناروتو / بوروتو

معنی

حالت ذرات سنگین

طبقه‌بندی

دسته

هجومی، تدافعی، مکمل

اولین نمایش

جلد ۱۳، چپتر ۵۱ بوروتو (مانگا)

حالت باریون (Baryon Mode) یک دگرگونی خاص است که در دسترس کوراما و جینچوریکی آن است.

نگاه کلی

در این حالت، موهای ناروتو تیغ-تیغی می‌شود و همانند گوش‌های یک روباه بالا می‌ایستد. رنگدانه‌های اطراف چشمان او سیاه می‌شود و به سمت موهای او کشیده می‌شود. رنگ لباس‌های او نارنجی تیره و مایل به قرمز شده و در قسمت جلوی شنل او یک دایره سیاه با شش خط در اطراف آن ظاهر می‌شود. در پشت شنل او چهار دم نارنجی مایل به تیره و پنج تای دیگر هم در انتهای شنل او آشکار می‌شود. هر یک از دم‌ها حاوی یک خط سیاه هستند.

چاکرای ناروتو و کوراما در فرآیندی شبیه به همجوشی هسته‌ای، نوع جدیدی از انرژی را تولید می‌کند. این افزایش چاکرا به اندازه‌ای بود که هم ایشیکی و هم ساسوکه را شوکه کرد. در این حالت واکنش‌ها، سرعت و قدرت ناروتو به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند تا حدی که از توانایی‌های او از ایشیکی نیز پیشی می‌گیرد. کوراما اشاره کرده است که از آنجایی که همه چاکراها به هم متصل هستند، تماس با یک حریف باعث تخلیه طول عمر آن‌ها نیز می‌شود.

زیان‌ها

به همان اندازه که حالت باریون قدرتمند است، استفاده‌ی بیش از حد یا بی‌پروایانه از این حالت می‌تواند بسیار خطرناک باشد. این حالت به تدریج قدرت و طول عمر کاربر را تخلیه می‌کند و به همین دلیل کاربر نباید هیچ گونه حرکت غیرضروری انجام دهد، و تنها تمرکز خود را روی حرکات محاسبه شده بگذارد تا حالت باریون را ثابت نگه دارد. استفاده بیش از حد از این فرم حتی می‌تواند جان کوراما را به خطر اندازد و آن را از بین ببرد. پس از رسیدن به این نقطه، تمام وجود کوراما نابود خواهد شد و ناروتو نیز از تمام ظرفیت‌ها و چاکرای کیتسونه محروم خواهد شد. با این حال حذف شدن کوراما از جینچوریکی باعث گرفته شدن جان جینچوریکی نخواهد شد.

صفحات دیگر