ویکی مورتال کمبت

شائو کان (Shao Kahn)

اشتراک‌گذاری

شائو کان

Shao Kahn

شائو کان (Shao Kahn) مورتال کمبت

ریشه

Outworld

سکونت

Outworld

گونه

  • جاویدان
  • خدا (قبلا)

سلاح‌ها

  • نیزه
  • چکش خشم
  • عصا
  • شمشیر

شیوه‌های مبارزه

  • تای زو
  • لوی هه

شاو کان یا شائو کان (Shao Kahn) یک شخصیت در مجموعه بازی Mortal Kombat است. او اولین بار در Mortal Kombat 2 به عنوان یک باس نهایی حضور ایفای نقش کرد، نقشی که در Mortal Kombat 3 نیز آن را ادامه داد. او به عنوان یک آنتاگونیست محوری در بسیاری از بازی‌ها حضور یافته است.

در بازی مورتال کمبت (۲۰۱۱) شائو کان به عنوان یک باس نهایی و ضدقهرمان اصلی داستان حضور داشت. او همین طور در مورتال کمبت ۱۱ به عنوان یک شخصیت جایزه برای پیش-خرید بازی بازگشته است و همین طور در دستان بازی نقش دارد.

درباره شائو کان

شائو کان نمایانگر تجسمی از شرارت است. در بسیاری از جهات، او به یک جنگجوی بزرگ آسیایی شباهت دارد و در میان مبارزان مورتال کمبت به خاطر قدرت خدا-گونه‌ای که دارد شناخته می‌شود. او همچنین به خاطر سنگدلی افراطی، خشونت، وحشیگری در جنگ و علاقه به اعدام‌های شخصی معروف است، اگرچه او گاهی اوقات جان مطیعان خود را در صورت اثبات ارزش می‌بخشد.

سیندل و کیتانا از قربانیان او هستند، شائو کان سیندل را به همسری خود درآورده و کیتانا را نیز دخترخوانده‌ی خود می‌داند. با این حال، قدرت واقعی او و اطلاع از هنرهای سیاه او را به عنوان یک جنگسالار بزرگ به عرش رسانده است. او همانند زیردستش شنگ سون قادر به استفاده از روح سایر افراد است.

شاید بزرگ‌ترین قدرت شائو کان سرسختی او در رسیدن به اهدافش و قابلیت سازماندهی او باشد. با این حال بزرگ‌ترین ضعف او غرور و اعتماد به نفس کاذب او است. شائو کان اغلب انسان‌ها را دست‌کم گرفته و به همین سبب بارها سعی کرده است تا Earthrealm را فتح کند. او برای فتح کردن و پیروزی فردی بسیار زیاده‌خواه و حریص است به طوری که این زیاده‌خواهی قدرت تصمیم‌گیری را گاهی از او می‌گیرد، موضوعی که باعث می‌شود افراد حیله‌گر از این نقطه ضعف او برای اهداف خود استفاده کنند.

مورتال کمبت ۱۱

زمانی که کرونیکا اقدام به دستکاری زمان و ادغام زمان حال با گذشته کرد، شائو کان دوباره احیا شد. او ابتدا از اتفاقاتی که در غیاب او افتاده بود گیج شده بود و از به قدرت رسیدن ژنرال سابقش یعنی کوتال کان که حالا به امپراطور اوت‌ورلد تبدیل شده بود، متعجب شد.

شائو کان در ابتدا فکر می‌کرد که این اتفاقات حقه‌ای از طرف ریدن، خدای رعد و برق است. اما وقتی او در کندوی دی وورا برای اولین بار با کرونیکا دیدار کرد، متوجه وضعیت و شرایط حاضر شد. کرونیکا برای جذب شائو کان به او پیشنهاد یک امپراطوری بزرگ‌تر را در عصر جدید داد و شائو کان نیز خیلی زود این پیشنهاد را پذیرفت.

به این ترتیب شائو کان برای بازیابی تاج و تختش به کمپ تارکاتان رفت. او اقدام به اسیر کردن جید و کوتال کان کرد. شائو کان به نشانه‌ی پیروزی قصد داشت تا ژنرال سابق خود را در کولوسئوم و در معرض عموم اعدام کند. با این حال این اقدام او با حضور دخترخوانده‌اش یعنی کیتانا متوقف شد. کیتانا موفق شده بود نیروهای تارکاتان و شوکان را به سمت خود بکشاند و به کولوسئوم حمله کند. شائو کان پس از این که جراحات بسیاری را به کوتال کان وارد کرد توسط کیتانا متوقف شد و این دو وارد نبردی با یکدیگر شدند. نتیجه این نبرد با پیروزی کیتانا همراه بود و در نهایت کیتانا با ضربه‌ای مرگبار به پدرخوانده‌اش انتقام مرگ والدین واقعی خود را از شائو کان گرفت.