ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

والکری

اشتراک‌گذاری

والکری

Valkyrie

والکری - دنیای سینمایی مارول

نام واقعی

برونهیلد

نام مستعار

والکری
اسکرپر ۱۴۲

جنسیت

مونث

عنوان

پادشاه نیو آسگارد

وابسته به

والکری (قبلا)
اسکرپرهای ساکاری (قبلا)
ریونجرها (قبلا)

بازیگر

تسا تومپوسن

پادشاه برونهیلد (Brunnhilde) حاکم نیو آسگارد و رهبر سابق والکری‌های ساقط شده است. او پس از شکست به دست هلا، به عنوان یک جایزه‌بگیر به نام اسکرپر ۱۴۲ در در ساکار ساکن شد. برونهیلد سال‌ها پس از تبعید خودخواسته‌اش، شاهزاده آسگاردی یعنی ثور را یافت و او را به گرندمستر فروخت، اما پس از این که از زبان او در مورد هجوم جدید هلا به آسگارد شنید جذب او شد. او با پیوستن به ریونجرها و با گرفتن عنوان والکری از ساکار فرار کرد و به ثور کمک کرد تا هلا را شکست دهد و در نتیجه شاهد راگناروک بود. او پیش از این رویداد به سایر بازماندگانی که به سمت زمین سفر می‌کردند پیوست تا این که فضاپیمای آن‌ها توسط فرقه سیاه مورد حمله قرار گرفت. او یکی از معدود بازماندگان این حمله تانوس بود و به هدایت آسگاردی‌های باقی‌مانده کمک کرد تا قبل نابود شدن این کشتی فضایی جان سالم به در ببرند.

والکری نقش اساسی در انتقال جمعیت آسگاردی روی زمین و سکونتگاه جدیدشان یعنی تنسبرگ نروژ داشت. پنج سال پس از بشکن، والکری با ثور درمانده دیدار کرد که به دلیل ناکامی قبلی در متوقف کردن تانوس، روی به اعتیاد به الکل و بیکاری آورده است. با این حال ثور متقاعد شد که دوباره به انتقام‌جویان بازگردد تا قربانیان اقدام تانوس را احیا کند، و والکری نیز بعدا رهبری آسگاردی‌ها در طول نبرد زمین را برعهده گرفت که در نهایت شاهد مرگ تانوس و نیروهایش بود. پس از این پیروزی، والکری توسط ثور به عنوان رهبر جدید آسگاردی‌ها منصوب شد. ثور به نگهبانان کهکشان ملحق شد در حالی که آسگاردی‌ها را به والکری سپرد.

نیو آسگارد تحت فرمانروایی او شروع به تمرکز بر گردشگری با جاذبه‌های آسگاردی کرد. والکری علیرغم لذت بردن از شغل جدیدش، آرزوی بازگشت به میدان جنگ را داشت. یک شب، این دهکده توسط گور قصاب خدا مورد حمله قرار گرفت و او با همراهی مایتی ثور و در نهایت با حضور ثور به دفاع از دهکده پرداخت. گور موفق شد از درگیری فرار کند و تعدادی بچه‌ی آسگاردی را برباید که این موضوع والکری را مجبور کرد تا با متحدانش متحد شود تا آن‌ها را پس بگیرد. والکری پس از ربودن صاعقه زئوس از شهر آمنی‌پتنس، برای مقابله با گور به قلمرو سایه سفر کرد. با این حال، آن‌ها قربانی دام او شدند و والکری در نبرد بعدی به شدت مجروح شد. او پس از فرار به نیو آسگارد مجبور شد برای بهبودی از جراحاتش عقب بماند. وقتی بچه‌ها توسط ثور نجات یافتند، او شروع به آموزش آن‌ها کرد تا بتوانند از خودشان دفاع کنند.

صفحات دیگر